Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

 UWAGA!!!
Dnia 23 grudnia 2017 r. (sobota) Biblioteka będzie nieczynna.
............................................................................................................................................

   
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe facebookspotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 7, 14, 21 grudnia 2017 r.
o godz. 16.00 w czytelni.


SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
72. spotkanie MDKK odbędzie się 9 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować o książce "Dziecko Noego", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci z rodzicami na teatrzyk "Koziołek Niematołek" w wykonaniu aktorów ze Studia "KRAK – ART" w Krakowie, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 16.00 w bibliotece.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
116. spotkanie DKK odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Agent" Manueli Gretkowskiej.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
113. SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
Podczas wrześniowego spotkania DKK, które odbyło się 28 września 2017 r. Klubowicze dyskutowali o książce "Wilcze dziecko" Ingeborg Jacobs. To reportaż, w którym niemiecka dziennikarka opisała losy Liesabeth Otto urodzonej w 1937 r. w Prusach Wschodnich. Bohaterka straciła matkę w wieku 7 lat podczas wojennej zawieruchy. Od tej pory sama błąkała się po Prusach i Litwie. Ciężko pracowała u spotkanych ludzi w zamian za pożywienie i nocleg w oborze. W wieku 10 lat została zgwałcona. Za drobne kradzieże i włóczęgostwo dwa razy trawiła do łagrów. Po wielu latach udało się jej odnaleźć w Niemczech ojca i brata. Wyjechała z córką do Niemiec, lecz po 15-tu miesiącach wróciła na Syberię. Życie Liesabeth to dziesiątki lat ciężkiej walki o przetrwanie na radzieckiej prowincji. Książka zrobiła ogromne wrażenie i wzbudziła wiele emocji wśród Klubowiczów. Niektórzy po raz pierwszy zetknęli się z tematem "wilczego pokolenia". I te osoby w sposób szczególny analizowały drastyczne przeżycia bohaterki reportażu. Skupili się na czterech zasadniczych tezach: dziecko a wojna, macierzyństwo, stosunki rodzinne i społeczne, a także warunki życia w ZSRR. W trakcie dyskusji uczestnicy spotkania wyrazili podziw i szacunek wobec Liesabeth, która odważyła się opowiedzieć o swoim życiowym dramacie, niejednokrotnie ujawniając rzeczy intymne. Jedna z Klubowiczek ciężko westchnęła wypowiadając przy tym słowa: "na pewno nie były to wspomnienia przyjemne". Klubowicze książce przyznali 9 punktów na 10 możliwych do uzyskania.
Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki
 
RYNOLANDIA V - GRA MIEJSKA
Gra Miejska "Rynolandia V" została zorganizowana 24 września 2017 r. jako jeden z punktów obchodów Tygodnia Cittaslow 2017. W tegorocznej edycji udział mogła brać każda osoba od 13 do 99 lat. Przeważającą liczbę uczestników stanowiła młodzież ze szkoły podstawowej, ale nie zabrakło też "młodych duchem" dorosłych. Celem Gry było zobligowanie mieszkańców miasta do wspólnej zabawy, ale również pogłębienie wiedzy na temat historii Rynu. Scenariusz został podzielony na cztery trasy, które miały przejść cztery drużyny. W każdej z grup znajdowało się po trzech graczy i jeden towarzyszący im fotograf. Grupy ruszyły do zabawy niemalże równocześnie, jednak każda z nich zaczęła od innej trasy. Tym razem dużo zależało też od szczęścia i dobrej passy. Były trasy łatwiejsze i jeśli drużyna wylosowała je na początku zabawy, oszczędzała czas i siły na wykonanie zadań trudniejszych. Nie mniej, każda drużyna musiała przejść przez wszystkie cztery trasy, aby Gra mogła zostać uznana za zakończoną.
Zwycięzcy - drużyna Wielka TrójkaObrady juryKoncert zespołu 'Czerwony Tulipan'
Czytaj całość
 
"ŚLADEM ŚLIMAKA" - WIELKI TEST WIEDZY O SIECI MIAST CITTASLOW
Pięciolecie przystąpienia Rynu do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslowo czyli Sieci Miast Dobrego Życia oraz obchody Tygodnia Cittaslow przypadające w tym roku w dniach 18-24 września były świetną okazją do zorganizowania w Bibliotece Publicznej w Rynie Wielkiego Testu Wiedzy pod hasłem "Śladem ślimaka". Test odbył się 22 września 2017 roku i składał się z 50 pytań dotyczących idei i historii Cittaslow oraz wydarzeń, które miały miejsce w miasteczkach przynależących do sieci. Poprowadziła go Maria Tuczyńska - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rynie, przystąpiło do niego 8 osób, zaś w skład komisji, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu i oceniała poprawność odpowiedzi powołano Ryszarda Jarosza, Annę Borożyńską i Katarzynę Lubowiecką. Zwycięzcą testu została Aleksandra Steć i w nagrodę otrzymała smartwatch ufundowany przez Bibliotekę Publiczną w Rynie. Nagrodę zwycięzcy wręczyli: Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rynie, Maria Tuczyńska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński podczas gali podsumowującej obchody Tygodnia Cittaslow w Rynie, która odbyła się 24 września 2017 r. w sali widowiskowej Ryńskiego Centrum Kultury i połączona była z koncertem zespołu "Czerwony Tulipan".
Od lewej: Aleksandra Steć - zwycięzca testu, Dyrektor BP - Maria Tuczyńska, Burmistrz MiG Ryn - Józef KarpińskiKoncert zespołu Czerwony Tulipan
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 426

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1368659 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl