Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. facebook
 Najbliższe spotkania odbędą się: 9, 16, 30 marca 2017 r.


SPOTKANIE AUTORSKIE PH. "NIE STARZEJE SIĘ TEN, KTO UMIE CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM"
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z Jolantą Szwalbe, autorką siedmiu inspirujących antologii cytatów, które odbędzie się 15 marca 2017 r. (środa) o godz. 16.00 w czytelni.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki.

 
SPOTKANIA ZE ZBIGNIEWEM WASZKIELEWICZEM
 
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie ze Zbigniewem Waszkilewiczem,
autorem książki "Wujek Ziuniek - kopiuj, wklej" w dniu 17 marca 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki pisarza.

  SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
64. spotkanie MDKK odbędzie się 17 marca 2017 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "
Prawie jak gwiazda rocka", której autorem jest Matthew Quick.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA
Zapraszamy wszystkich chętnych na obchody Dnia Czytania Tolkiena. Tegoroczna edycja odbędzie się
23 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 16.00
w czytelni ph. "Poezja i Pieśń w twórczości J. R. R. Tolkiena".


SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
108. spotkanie DKK odbędzie się 24 marca 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gołębie wzlatują", której autorem jest Melinda Nadj Abonji.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2017
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w obchodach "Tygodnia z Internetem". Tegoroczne spotkanie odbędzie się 30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni pod hasłem "e-Pasjonaci". Uczestnicy skupiając się na trzech obszarach bliskich naszemu życiu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu
poznają inspirujące blogi i przekonają się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci.
Uwaga! Gościem spotkania będzie ryńska blogerka.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
SPOTKANIA KLUBU MALUCHA W STYCZNIU 2017 R.
W styczniu 2017 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha i wszystkie tematycznie nawiązywały do przygód "Misia o Bardzo Małym Rozumku", który mieszkał w Stumilowym Lasie. Zajęcia pod hasłem "W świecie Kubusia Puchatka" odbyły się 5 stycznia. Tego dnia maluchy wysłuchały pierwszego rozdziału z książki "Kubuś Puchatek" Alana Aleksandra Milne "w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie". Następnie tańczyły w rytm piosenki "Gdy poczujesz szczęścia smak z Kubusiem klaszcz" oraz wzięły udział w zabawie "Ogon Kłapouchego". Zaś na zakończenie kolorowały rysunek przestawiający Kubusia próbującego wykraść miód pszczołom.


Kolejne spotkanie odbyło się 12 stycznia i nosiło tytuł "Przyjaciele Kubusia Puchatka". Podczas spotkania maluchy wysłuchały opowiadania "Maleństwo i jego nowa niania" z serii "Kubuś i przyjaciele" Disney'a. Zastanawiały się z bibliotekarką co oznaczają słowa przyjaźń, przyjaźnić się i przyjaciel. Omówiły cechy wyglądu i charakteru Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, czyli Krzysia, Kłapouchego, Prosiaczka, Królika, Sowy Przemądrzałej, Mamy Kangurzycy i Maleństwa, Wzięły udział w zabawie "Kładka" oraz "Ogon Kłapouchego". Natomiast na zakończenie kolorowały ilustracje przedstawiające przyjaciół misia.

Zaś spotkanie pod hasłem "Magiczne słowa Kubusia Puchatka" odbyło się 19 stycznia. W czasie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania z serii "Lekcje ze Stumilowego Lasu" pt. "Magiczne słowo" Sheryl Berk. W rozmowie z bibliotekarką podawały przykłady sytuacji, w których używa się słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Bawiły się w zabawy "Iskierka" i "Proszę - dziękuję". A na zakończenie kolorowały ilustracje przedstawiające Kubusia i Prosiaczka uczących się "magicznych słów".
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE
Dnia 20 grudnia 2016 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających. Po krótkim powitaniu nadszedł czas na długo szykowaną niespodziankę, czyli występ Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Spektakl pod tytułem "Wigilija u Jakuba Wędrowycza, czyli rzecz o tym czemu literatura przestała być sztuką, a stała się codziennością" był ich własną inicjatywą, którą zrealizowali samodzielnie. Od napisania scenariusza, po dobór kostiumów i scenografię. Młodzież wcieliła się w rolę znanych postaci z polskiej fantastyki m in. Jakuba Wędrowycza z cyklu książek Andrzeja Pilipiuka, Geralta z Rivii z serii Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin" czy Lokiego z powieści "Kłamca" autorstwa Jakuba Ćwieka. Spektakl miał na celu pokazać jak ważna w życiu jest wartościowa literatura, która jest w stanie pozostawić w czytelniku jakieś emocje na dłużej. Która nie jest tylko rozrywką, ale też inspiracją i nauką. Występ miał również zachęcić klubowiczów z DKK dla dorosłych do częstszego sięgania po rodzimą fantastykę. Po spektaklu nastąpiło uroczyste rozwiązanie dwóch konkursów: Wyzwania Czytelniczego 2016 oraz Czytelnika Roku 2016. Laureaci zostali nagrodzeni bonami podarunkowymi, a także pamiątkowymi dyplomami. Przy kawie, herbacie i słodkich wypiekach dzielono się wspomnieniami ze Świąt obchodzonych dawniej. Był również czas na składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.
Spektakl 'Wigilija u Jakuba Wędrowycza, czyli...'Spektakl 'Wigilija u Jakuba Wędrowycza, czyli...'Spektakl 'Wigilija u Jakuba Wędrowycza, czyli...'Uczestnicy spotkania
Uczestnicy konkursu 'Wyzwanie Czytelnicze 2016'Laureaci konkursu 'Czytelnik Roku 2016' wraz z bibliotekarkamiKlubowicze dzielą sie opłatkiem
 
105. SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
Podczas grudniowego spotkania ryńscy Klubowicze DKK dyskutowali o książce "Sońka" Ignacego Karpowicza. W powieści poznajemy losy dwóch bohaterów. Rozgrywają się one w różnych okresach czasu. Współczesność przeplata się z przeszłością. Igor, znany reżyser teatralny spotyka przypadkiem staruszkę, która zaprasza go do swojego domu. Sonia, bo tak ma na imię starsza pani, opowiada Igorowi o swoim życiu. Jak się okazuje nie było ono łatwe, doświadczyła ona wiele bólu i cierpienia. Klubowicze chętnie wypowiadali się na temat lektury. Niektórzy przyznali się, iż mocno się przy niej wzruszyli, nawet uronili łezkę. A źródła tych skrajnych emocji należy doszukiwać się w tragicznych losach bohaterki – uzupełniali. Książka otrzymała maksymalną ilość punktów (czyli 10) od uczestników spotkania. Jednogłośnie uznali, że zasługuje ona na wysokie miejsce  pośród współczesnej literatury polskiej. Wyrazili chęć poznania innych powieści autora. Karpowicz oczarował Klubowiczów językiem i formą powieści, umiejętnym serwowaniem niesamowitych doznań i nietuzinkowych emocji, a także genialnym połączeniem historii ze współczesnością.
Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 367

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1182071 odwiedzin