Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. facebook
 Najbliższe spotkania odbędą się: 9, 16, 30 marca 2017 r.


SPOTKANIE AUTORSKIE PH. "NIE STARZEJE SIĘ TEN, KTO UMIE CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM"
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z Jolantą Szwalbe, autorką siedmiu inspirujących antologii cytatów, które odbędzie się 15 marca 2017 r. (środa) o godz. 16.00 w czytelni.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki.

 
SPOTKANIA ZE ZBIGNIEWEM WASZKIELEWICZEM
 
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie ze Zbigniewem Waszkilewiczem,
autorem książki "Wujek Ziuniek - kopiuj, wklej" w dniu 17 marca 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki pisarza.

  SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
64. spotkanie MDKK odbędzie się 17 marca 2017 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "
Prawie jak gwiazda rocka", której autorem jest Matthew Quick.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA
Zapraszamy wszystkich chętnych na obchody Dnia Czytania Tolkiena. Tegoroczna edycja odbędzie się
23 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 16.00
w czytelni ph. "Poezja i Pieśń w twórczości J. R. R. Tolkiena".


SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
108. spotkanie DKK odbędzie się 24 marca 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gołębie wzlatują", której autorem jest Melinda Nadj Abonji.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2017
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w obchodach "Tygodnia z Internetem". Tegoroczne spotkanie odbędzie się 30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni pod hasłem "e-Pasjonaci". Uczestnicy skupiając się na trzech obszarach bliskich naszemu życiu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu
poznają inspirujące blogi i przekonają się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci.
Uwaga! Gościem spotkania będzie ryńska blogerka.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
WIZYTA KLUBOWICZÓW DKK W TEATRZE W OLSZTYNIE
Klubowicze trzech Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie (DKK dla dorosłych w Rynie i w Sterławkach Wielkich oraz dla młodzieży w Rynie) obejrzeli 3 grudnia 2016 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie dramat "Amadeusz" Petera Shaffera w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa luźno bazujący na życiorysach Wolfganga Amadeusa Mozarta i Antonio Salieriego. Sztuka ta opowiada o geniuszu, który talentem wyprzedził swoją epokę, tworząc muzykę uwielbianą przez ludzi. Nie przemilcza jednak trudnego charakteru Mozarta, który przysparzał mu wielu wrogów, w tym niestety, w kręgu władzy... Podczas spektaklu nie zabrakło oczywiście muzyki Mozarta.
Fot. Łukasz WęglewskiFot. Łukasz WęglewskiFot. Łukasz WęglewskiFot. Biblioteka Publiczna w Rynie
 
SPOTKANIA KLUBU MALUCHA W LISTOPADZIE 2016 R.
W listopadzie 2016 r. odbyły się cztery spotkania Klubu Malucha. Podczas zajęć pod tytułem "Czyste ręce zdrowia więcej", które odbyły się 3 listopada dzieci wysłuchały opowiadania "Kukuryku na ręczniku" Marii Kownackiej. Dowiedziały się z jakich warstw składa się i do czego służy skóra, dlaczego należny myć ręce. Przećwiczyły z bibliotekarką krok po kroku czynność mycia rak używając nie tylko mydła i ciepłej wody, ale także szczotki do paznokci i pamiętając o dokładnym ich wytarciu. Aby podsumować zdobytą wiedzę, wzięły udział w zabawie badawczej z wykorzystaniem wody, mydła i pieprzu. Zaś na zakończenie narysowały motyle, których skrzydła powstały przez odrysowanie dłoni dziecka.
Dzieci wykonują doświadczenieDzieci wykonują prace plastyczne

Drugie spotkanie pod hasłem "Polska - nasza ojczyzna", odbyło się 10 listopada. Tego dnia maluchy wysłuchały dwóch wierszy: "Co to jest Polska?" i "Polskie skarby". Rozmawiały z bibliotekarką o polskich symbolach narodowych, czyli o barwach narodowych, fladze, godle, hymnie i języku polskim. Obejrzały mapę Europy z szczególnym uwzględnieniem Niemiec, Rosji i Austrii oraz mapę Polski, na której zaznaczono to, co charakteryzuje dany region. Uroczyście odśpiewały hymn Polski. Wzięły udział w zabawie "Przyjazny gest" oraz wykonały kotyliony.
Maluchy oglądają mapę PolskiMaluchy śpiewają hymn PolskiZabawa 'Przyjazny gest'
Maluchy wykonują kotylionyUczestnicy spotkania

Na zajęciach pod hasłem "Skąd się bierze papier?", które odbyły się 17 listopada dzieci wysłuchały opowiadania "Łódeczka z papieru" z książki "Tu i tam z Kubą i Bubą" Grzegorza Kasdepke. Poznały proces wytwarzania papieru, po czym odgrywały scenki obrazujące ten proces. Badały cechy różnego rodzaju papieru, zastanawiały się do czego on służy i co jeszcze można z niego zrobić. Wzięły udział w zabawie "Ścinanie drzew", a następnie zastanawiały się co można zrobić, aby nie zabrakło drzew potrzebnych do produkcji papieru oraz co należy zrobić, aby nie trzeba było wycinać tylu drzew, a jednak mieć papier. Na zakończenie wykonały trójwymiarowe żółwie z papieru.
Dzieci rozpoznają cechy papieruZabawa w 'Ścinanie drzew'Dzieci wykonują trójwymiarowego żółwiaPrace wykonane przez dzieci

Zaś zajęcia pod hasłem "Pluszowy miś moim przyjacielem" odbyły się 24 listopada. Tego dnia przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Nowi przyjaciele Misia Uszatka" Czesława Janczarskiego. Poznały historię Pluszowego Misia, który ma już ponad 100 lat. Rozmawiały o sławnych misiach bajkowych i książkowych oraz oglądały biblioteczne książeczki o misiach. Wzięły udział w zabawie ruchowej "Leniwe misie, a na zakończenie wykonały misia z origami i go pokolorowały.
Dzieci poznają literackie i bajkowe misieZabawa ruchowa 'Leniwe misie'Misie z origami wykonane przez dzieci

 
SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MELLEREM
Spotkania autorskie to ciekawe eventy, ale wszystko zależy od tego z jakim autorem, bądź autorką ono jest. Nasza biblioteka ma wyjątkowe szczęście do autorów, których uczestnicy spotkań z miejsca traktują jako "swoich". Andrzej Meller był naszym gościem z ramienia Dyskusyjnego Klubu Książki. Autor promował swoją najnowszą książkę pt. "Czołem, nie ma hien. Czyli Wietnam jakiego nie znacie". Tak, tak. Wietnam. Dla większości osób to wciąż kraj zagadka, ale nie dla Andrzeja Mellera, który w wyjątkowy sposób opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z tym krajem, a żyjąc tam z dala od luksusowych hoteli i salonów SPA, mógł opowiedzieć o życiu jakie wiódł jako przeciętny Wietnamczyk. Opowieści naszego gościa towarzyszyła prezentacja fotografii, które zostały wykonane w trakcie licznych podróży. Dzięki spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się nie tylko o zwyczajach społecznych, kulinarnych czy kulturowych w tym kraju, ale również o gustach, polityce, religii czy zagrożeniach. Autor nie uciekał od trudnych tematów, niczego nie piętnował ani nie oceniał. Dzielił się trudami codzienności, drobnymi radościami, tęsknotą za krajem ojczystym oraz refleksjami jakie nasunęły mu się w ciągu lat spędzonych na walizkach. Uroku spotkaniu dodał fakt, iż Andrzej Meller to człowiek potrafiący zjednywać sobie słuchacza, zainteresować swoimi przygodami i zabawnymi sytuacjami jakie mu się przydarzały. Ale przede wszystkim to człowiek o wielkiej chęci przygody, doświadczony reporter wojenny i otwarty rozmówca. P. S. Książka "Czołem, nie ma hien. Czyli Wietnam jakiego nie znacie" jest dostępna w naszej bibliotece.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 367

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1182043 odwiedzin