Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

 UWAGA!!!
Dnia 23 grudnia 2017 r. (sobota) Biblioteka będzie nieczynna.
............................................................................................................................................

   
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe facebookspotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 7, 14, 21 grudnia 2017 r.
o godz. 16.00 w czytelni.


SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
72. spotkanie MDKK odbędzie się 9 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować o książce "Dziecko Noego", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci z rodzicami na teatrzyk "Koziołek Niematołek" w wykonaniu aktorów ze Studia "KRAK – ART" w Krakowie, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 16.00 w bibliotece.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
116. spotkanie DKK odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Agent" Manueli Gretkowskiej.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego opanowało całą Polskę. Odbyło się także po raz pierwszy w Rynie. Organizatorem tego wydarzenia była Biblioteka Publiczna. Mimo, iż pogoda nie dopisała, to akcja i tak się udała. Zmieniono tylko miejsce imprezy. Fragmenty wspomnianego dzieła zamiast przed budynkiem biblioteki odczytano publicznie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.  Dyrektor Biblioteki, Maria Tuczyńska powitała uczestników i przybliżyła ideę akcji społecznej jaką jest Narodowe Czytanie, a także przedstawiła genezę "Wesela". Głośne czytanie lektury rozpoczęto Marszem Mendelssohna i wejściem Pary Młodej, w rolę której wcielili się Teresa Wasilewska i Zbigniew Waszkielewicz (aktor i pisarz w jednej osobie). Ogółem w czytaniu wzięło udział 20 osób: Jarosław Filipek – przewodniczący Rady Miejskiej w Rynie, Barbara Kowalska - sekretarz Gminy Ryn, Ryszard Jarosz – radny RM w Rynie, Bożena i Katarzyna Cantop, Krystyna Jowsa, Krystyna Kandzia, Danuta Kasperowicz, Beata i Marek Lenczewscy, Jakub Leonik, Katarzyna Lubowiecka-Motyka, Bogusława Marchelewicz-Owczarczak, Mirosław Odojewski, Teresa Piątek, Wanda i Zenon Prokopowicz, Beata Winiarz. Wydarzenie zakończono wspólnym zdjęciem uczestników akcji oraz degustacją tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję. A wszystko to działo się przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Zaś wszystkie osoby przybyłe na Narodowe Czytanie z własnym egzemplarzem "Wesela" mogły opieczętować je pamiątkową pieczęcią potwierdzającą uczestnictwo w akcji, którą Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP.

 
WAKACYJNY QUEST BIBLIOTECZNY
W sierpniu 2017 r. Biblioteka Publiczna w Rynie zaprosiła wszystkich chętnych do rozwiązania questa  ph. "Krzyżacka miłość", czyli udania się w ciekawą podróż ryńskimi uliczkami, rozwiązaniu przygotowanych zagadek oraz poznania historii i najciekawszych atrakcji Rynu. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Losowanie zwycięzców  odbyło się 31 sierpnia 2017 r. Nagrody, czyli 3 vouchery na dużą pizzę ufundowane przez Hotel "Zamek Ryn" trafiły do Beaty Gembal, Pauliny Saramak i Bartka Noska. Autorką questa była bibliotekarka, Katarzyna Lubowiecka, a oprawę graficzną przygotował Szymon Pieńkowski - Klubowicz Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
  Od lewej: Dyrektor Biblioteki, Maria Tuczyńska oraz zwycięzcy questa Bartek Nosek i Paulina Saramak.Od lewej: Dyrektor Biblioteki, Maria Tuczyńska oraz zwycięzca questa Beata Gembal.
 
WAKACYJNE PLANSZOWE PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek czytelnia biblioteki zmieniała się w jaskinię gier planszowych, aby nasi użytkownicy: dzieci, młodzież i dorośli mogli pograć w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Największym zainteresowaniem cieszyła się wielowątkowa gra fabularna "Talizman" oraz gry zręcznościowe "Doh Nutters - Wesołe słonie" i "Level Headed - Zrównoważony". Gracze chętnie grali także w "Świat Witch", "Poznajemy godziny", "Kalambury", gry z serii "Mazurskie Wyprawy" i "Małpki".


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 426

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1368657 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl