Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. facebook
 Najbliższe spotkania odbędą się: 6, 20, 27 kwietnia 2017 r.


  
  SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
65. spotkanie MDKK odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 15.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "
Trzepotanie jego skrzydeł", której autorem jest Paul Hoffman.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM

Dnia 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) rusza kampania "Przedszkolak debiutującym czytelnikiem", która ma na celu uświadomienie rodzicom jak duży wpływ na przyszły rozwój dziecka ma regularne czytanie książek.
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie będą odwiedzać ryńskie przedszkole raz w tygodniu z koszykiem pełnym książek, aby rodzic mógł na miejscu w przedszkolu zapisać dziecko do biblioteki oraz wypożyczać książki.
Wizyta w przedszkolu w godz. 12.30 -15.30.


SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
109. spotkanie DKK odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Listy starego diabła do młodego", której autorem jest Clive Staples Lewis.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
103. SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
Książka "Tam, gdzie nie sięga już cień" Hanny Kowalewskiej była bohaterką spotkania DKK, które odbyło się 21 października 2016 r. Jest to powieść obyczajowa zawierająca wzruszającą historię rodzinną, w której było wszystko: tajemnica, miłość, namiętność, zdrada, wybaczenie i trwała pamięć. Inka, główna bohaterka, po wielu latach nieobecności przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt na nią nie czekał, oprócz ciotki umierającej na raka. W dodatku spotyka się z wrogim nastawieniem ze strony mieszkańców. Dlaczego? - wiedzą o tym uczestnicy spotkania, którzy przeczytali książkę i stwierdzili, że nie należy ona do lektur lekkich i wymaga od czytelnika ogromnego skupienia. Według Klubowiczów przyczyną tego stanu rzeczy jest opisanie przez autorkę całej plejady bohaterów o różnych charakterach oraz poruszenie trudnych tematów jak chociażby śmierć, strata, nienawiść czy odrzucenie. Klubowicze podkreślali także, iż są pełni uznania wobec autorki, która według nich stworzyła bardzo dobrą powieść o zaskakującej, pełnej napięcia i emocji fabule. Klubowicze wysoko ocenili książkę, przyznając maksymalną ilość punktów, czyli 10.
Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki
 
WIZYTA UCZESTNIKÓW SPOTKAŃ KLUBU MALUCHA W TEATRZE LALEK
Najaktywniejsi uczestnicy spotkań Klubu Malucha z Rynu i ze Sterławek Wielkich już kolejny raz wyruszyli na wycieczkę do Olsztyna, aby 15 października 2016 r. obejrzeć w Olsztyńskim Teatrze Lalek spektakl "Amelka, Bóbr i Król na dachu" w reżyserii Jacka Malinowskiego. Była to pełna fantazji, poetycka opowieść zainspirowana baśniami nadreńskimi, której  bohaterką była Amelka, dziewczynka o czułym sercu. Pewnego dnia do Amelki przebiegła Fryga, macocha dziewczyny, chcąc pozbyć się pasierbicy, wyprawia ją w niebezpieczną podróż do Szepczącego Lasu. Podczas wędrówki Amelka spotyka wiele niezwykłych postaci: Wróżkę Lulejkę, Dojrzałą Gruszkę, Dynię, Bobra, Pieska Szino i roztargnionego Króla. Ta wspólna podróż pozwoliła bohaterom poznać wartość przyjaźni, odnaleźć swoje miejsce w świecie i odkryć prawdę o sobie.
 
58. SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
14 październik okazał się dla ryńskiej młodzieży uczęszczającej na spotkania MDKK wyjątkowo udany. Omawiana lektura "Lewa ręka Boga" autorstwa Paula Hoffmana okazała się doskonałym wyborem! Od dawna dyskusji nie towarzyszył tak nieskrywany entuzjazm. Książka ta, to klasyczny przedstawiciel powieści przygodowej z elementami dark fantasy. Jej kontrowersyjna fabuła, w której to bóstwo jest nazywane Powieszonym Odkupicielem, okazała się oryginalna i spójna. Główny bohater jest akolitą w Sanktuarium Powieszonego Odkupiciela i od najmłodszych lat był szkolony na wojownika religijnego i z tego powodu aż trudno przy omawianiu było się powstrzymać od okrzyków: Deus Vult! Ten i ów nie zdołał się powstrzymać toteż dyskusji nieustannie towarzyszyła atmosfera wypraw krzyżowych...

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 372

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1206442 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl