Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

facebookNARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego
2 września 20
17 r. (sobota) o godz. 10.00 na placu przed biblioteką. Osoby zainteresowane udziałem w akcji zapraszamy wcześniej do biblioteki w celu wybrania fragmentu do czytania.
Zaś osoby przybyłe z własnym egzemplarzem
"Wesela" będą mogły opieczętować je pamiątkowym stemplem okolicznościowym otrzymanym przez bibliotekę z Kancelarii Prezydenta RP.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
69. spotkanie MDKK odbędzie się 9 września 2017 r. (sobota) o godz. 12.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Lekcja anatomii", której autorem jest Nina Siegal.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
 

PROJEKT "LINIE PAPILARNE OPOWIEŚCI"
Zapraszamy mieszkańców gminy Ryn, którym pisanie sprawia przyjemność do udziału w projekcie. Projekt "Linie papilarne opowieści" to 2-dniowy kurs kreatywnego pisania prowadzony przez Mariusza Sieniewicza, uznanego w kraju olsztyńskiego pisarza i felietonisty. Kurs skierowany jest do osób w wieku 13 – 60 lat. Udział w kursie jest bezpłatny. Pierwsze zajęcia odbędą się 18 września 2017 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w czytelni.
"Linie papilarne opowieści" to autorski projekt Mariusza Sieniewicza na realizację, którego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  - "Partnerstwo dla książki"
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
113. spotkanie DKK odbędzie się 28 września 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Wilcze dziecko", której autorem jest Ingeborg Jacobs.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
XLIX spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Lekturą miesiąca grudnia ryńskich Klubowiczów była książka "Elegancja jeża" francuskiej pisarki, Muriel Barbery. Autorka zastosowała ciekawy zabieg w konstrukcji utworu. Narracja jest prowadzona naprzemiennie przez dwie osoby, zbuntowaną 12-latkę i 54-letnią  kobietę pogodzoną z losem. Pierwsza to Paloma, córka bogaczy. Według niej egzystencja człowieka nie ma sensu. W dniu 13 urodzin zamierza popełnić samobójstwo. Zaś druga to Renee Michel, dozorczyni ukrywająca swoją inteligencje i wiedzę na temat filozofii, malarstwa, filmu, literatury. Renne to współczesny Kopciuszek, któremu brakuje księcia. Kiedy pojawia się książę, bogaty Japończyk, nowy lokator kamienicy, wówczas akcja powieści staje się ciekawsza - tak twierdzili Klubowicze. W ogóle uczestnicy spotkania rozsmakowali się w książce. Poparli tą wypowiedź następującymi argumentami: intrygująca i wciągająca fabuła, pełna sekretów i tajemnic odsłanianych czytelnikowi stopniowo i powoli, piękny język, głęboka ironia.
W spotkaniu uczestniczyła, lokalna poetka pisząca "wiersze do szuflady", Katarzyna Horba. Poetka opowiedziała klubowiczom o sobie, przeczytała swoje wiersze, przedstawiła również genezę ich powstania.
Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książkiKatarzyna Horba czyta swoje wierszeUczestnicy spotkania

 
MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE
Z okazji imienin Św. Mikołaja w Bibliotece odbył się konkurs plastyczny ph. Mikołaj w krzywym zwierciadle. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę tj. kolorowankę i czekoladowego mikołaja. Portrety św. Mikołaja można obejrzeć na wystawie w bibliotece.
Konkurs plastyczny ph. Mikołaj w krzywym zwierciadleKonkurs plastyczny ph. Mikołaj w krzywym zwierciadleKażdy uczestnik otrzymał kolorowankę...... i czekoladowego mikołaja
 
III Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki
Dyskusja na temat omawianej książki
Dnia 25 listopada 2011 r. młodzież z ryńskiego młodzieżowego dyskusyjnego klubu spotkała się w Czytelni Biblioteki, aby podyskutować na temat książki "Chłopiec w pasiastej piżamie" autorstwa irlandzkiego pisarza Johna Boyne'a. Jest to nieprawdopodobna i wzruszająca historia 8-letniego Bruna, syna niemieckiego oficera SS, który po przeprowadzce na wieś znajduje sobie przyjaciela.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 372 - 378 z 408

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1298418 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl