Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

 UWAGA!!!
Dnia 23 grudnia 2017 r. (sobota) Biblioteka będzie nieczynna.
............................................................................................................................................

   
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe facebookspotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 7, 14, 21 grudnia 2017 r.
o godz. 16.00 w czytelni.


SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
72. spotkanie MDKK odbędzie się 9 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować o książce "Dziecko Noego", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci z rodzicami na teatrzyk "Koziołek Niematołek" w wykonaniu aktorów ze Studia "KRAK – ART" w Krakowie, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 16.00 w bibliotece.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
116. spotkanie DKK odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Agent" Manueli Gretkowskiej.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
Klubowicze Dyskusjnego Klubu Książki w Filharmonii
Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki z Rynu i Sterławek Wielkich 24 listopada 2011 roku byli w Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie na koncercie fortepianowym Marka Tomaszewskiego.
 
"MAGIA KLIKANIA" - kurs komputerowy dla seniorów
W listopadzie (od 7 do 23) odbył się po raz drugi kurs komputerowy dla seniorów z zakresu podstawowej obsługi komputera i internetu. Trenerem kursu był  mgr Zenon Prokopowicz, nauczyciel informatyki. W kursie wzięło udział 12 osób. Wyodrębniono trzy grupy. Każdy uczestnik miał do swojej dyspozycji osobne stanowisko komputerowe, przy którym w ciągu dwóch godzin dziennie zdobywał praktyczne umiejętności. Ogólnie kurs trwał 10 godzin. Certyfikaty ukończenia kursu komputerowego dla seniorów wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński na Sesji Rady Miejskiej w dniu 30 listopada 2011 roku. Gratulacje seniorom złożył Przewodniczący Rady, Jarosław Guz.
 
UPIORNA NOC W BIBLIOTECE
Z piątku na sobotę (18-19 listopada 2011 r.) w godzinach 20.00-8.00, w Bibliotece Publicznej w Rynie  odbyła się  "Upiorna Noc w Bibliotece". W zabawie wzięło udział 19 osób w wieku od 11 do 24 lat oraz 3 opiekunów. Imprezę prowadziły bibliotekarki : Maria Tuczyńska i Katarzyna Pianko. Zanim rozpoczęły się zabawy wspólnie sporządzono regulamin "Nocy". W programie było m in. konkurs pięknego czytania fragmentów powieści grozy i romansów paranormalnych (Saga Zmierzch, Pamiętniki Wampirów, Seria o Sookie Stackhouse, Seria Szeptem), prezentacja kostiumów halloweenowych, konkurs rysunkowy na balonach "Upiorna maska, wspólne rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem była Upiorna Noc w Bibliotece, kalambury (odgadywanie  haseł tematycznie nawiązujących do tematyki halloween np. nietoperz, grób, wampir, duch, statek widmo), zabawa w mumię polegająca na owinięciu wytypowanej osoby papierem toaletowym w jak najszybszym czasie. Uczestnicy opowiadali też straszne historie, które sami przeżyli. Odbył się również konkurs na lampion z dyni. Młodzież miała do dyspozycji dynie oraz nożyki przy pomocy których wykonała wymyślony przez siebie lampion. Przygotowano również wspólną kolację. Mnogość wrażeń  sprawiła, że materace między regałami rozłożono dopiero o 4.00 rano. Jednak sen nadszedł dopiero ok 6.00. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy kubek zaprojektowany z myślą o Upiornej Nocy.
Wspólne sporządzanie regulamin "Nocy"Wspólne sporządzanie regulamin "Nocy"Konkurs pięknego czytania
Prezentacja kostiumów halloweenowychPrezentacja kostiumów halloweenowychikona_upiorna_noc_111Uczestnicy wraz  z balonami wykonanymi w czasie konkursukopia_-_kopia_-_kopiaLampiony z dyni wykonane przez uczestników imprezy
Zabawa w mumięUczestnicy imprezy spali między pólkami z książkami Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy kubek 
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 393 - 399 z 426

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1368689 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl