Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

UWAGA! ZMIANA GODZIN OTWARCIA!
W LIPCU I W SIERPNIU 2017 R. BIBLIOTEKA BĘDZIE CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZ. 9.00 - 16.00. W SOBOTY BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA.

..................................................................................................................................
SPOTKANIA KLUBU MALUCHA

Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha.
 Najbliższe spotkania odbędą się: 1, 8, 22 czerwca 2017 r.


  XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM PH. "CZYTANIE ZBLIŻA"
 3-10 CZERWCA 2017 R.
W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Biblioteka Publiczna w Rynie
zaprasza chętnych na warsztaty literackie ph. "Blogowanie - najlepszy sposób na naukę pisania".
Termin warsztatów do uzgodnienia w bibliotece.


PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM

Dnia 27 kwietnia 2017 r. ruszyła kampania "Przedszkolak debiutującym czytelnikiem", która ma na celu uświadomienie rodzicom jak duży wpływ na przyszły rozwój dziecka ma regularne czytanie książek. Bibliotekarki będą odwiedzać ryńskie przedszkole z koszykiem pełnym książek, aby rodzic mógł na miejscu w przedszkolu zapisać dziecko do biblioteki oraz wypożyczać książki w dniach:
  • facebook
  • 14 czerwca 2017 r. (środa)
  • 21 czerwca 2017 r. (środa)

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
111. spotkanie DKK odbędzie się 9 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Żar", której autorem jest Marai Sandor.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.


 SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
67. spotkanie MDKK odbędzie się 14 czerwca 2017 r. (środa) o godz. 15.30 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Duma i uprzedzenie
" Jane Austen.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.


ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ - RAJD ROWEROWY

Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza miłośników rowerów, książek i bibliotek do wzięcia udziału 
w rajdzie rowerowym. Zapisy w bibliotece do 14 czerwca 2017 r. (środa).

Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

Start:  17 czerwiec 2017 r. (sobota) --- godz. 10.00 --- Parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Ryn
Trasa przejazdu: Ryn – Knis – Salpik – Martiany – Sterławki Wielkie – Jeziorko – Canki – Ryn
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MELLEREM
Spotkania autorskie to ciekawe eventy, ale wszystko zależy od tego z jakim autorem, bądź autorką ono jest. Nasza biblioteka ma wyjątkowe szczęście do autorów, których uczestnicy spotkań z miejsca traktują jako "swoich". Andrzej Meller był naszym gościem z ramienia Dyskusyjnego Klubu Książki. Autor promował swoją najnowszą książkę pt. "Czołem, nie ma hien. Czyli Wietnam jakiego nie znacie". Tak, tak. Wietnam. Dla większości osób to wciąż kraj zagadka, ale nie dla Andrzeja Mellera, który w wyjątkowy sposób opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z tym krajem, a żyjąc tam z dala od luksusowych hoteli i salonów SPA, mógł opowiedzieć o życiu jakie wiódł jako przeciętny Wietnamczyk. Opowieści naszego gościa towarzyszyła prezentacja fotografii, które zostały wykonane w trakcie licznych podróży. Dzięki spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się nie tylko o zwyczajach społecznych, kulinarnych czy kulturowych w tym kraju, ale również o gustach, polityce, religii czy zagrożeniach. Autor nie uciekał od trudnych tematów, niczego nie piętnował ani nie oceniał. Dzielił się trudami codzienności, drobnymi radościami, tęsknotą za krajem ojczystym oraz refleksjami jakie nasunęły mu się w ciągu lat spędzonych na walizkach. Uroku spotkaniu dodał fakt, iż Andrzej Meller to człowiek potrafiący zjednywać sobie słuchacza, zainteresować swoimi przygodami i zabawnymi sytuacjami jakie mu się przydarzały. Ale przede wszystkim to człowiek o wielkiej chęci przygody, doświadczony reporter wojenny i otwarty rozmówca. P. S. Książka "Czołem, nie ma hien. Czyli Wietnam jakiego nie znacie" jest dostępna w naszej bibliotece.
 
59. SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
Ryńska młodzież spotkała się 25 listopada 2016 r. aby podyskutować, po raz pierwszy warto dodać, na temat książki autorstwa Ziemowita Szczerka o jakże wiele mówiącym tytule "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian", która jest reportażem. Przytoczony tytuł naturalną koleją rzeczy automatycznie skojarzył się nam z fantastyką (tu oczywiste nawiązanie do Tolkiena). Ale jakże się zdumieliśmy kiedy okazało się, że owa książka jest formą artystycznego rachunku sumienia całej społeczności Słowian. Historia nie jest banalna. Grupka znajomych rusza na "podbój" Ukrainy. Zdaniem Klubowiczów autor znakomicie poradził sobie ze stereotypami jakie narosły wśród naszych krajan w stosunku do braci zza Buga. Otóż wspomniani znajomi jadąc do Ukrainy wyobrażali ją sobie jako zacofaną, zaniedbaną, od cywilizowaną filią "mateczki CCCP" jak to na kartach książki jest nazywana Rosja. Jakież było ich zaskoczenie kiedy po przekroczeniu granicy okazało się, że różnice pomiędzy Ukrainą, a Polską nie są aż takie oczywiste, a już na pewno nie takie kolosalne. Przynajmniej na pierwszy rzut oka rzecz jasna. Ludzie szarzy i smutni, tak samo jak w Polsce. Zaniedbane obejścia, brak ładu w zagospodarowaniu przestrzeni publicznej, kompletny wylew bezguścia w urządzaniu posesji prywatnych, kiczowatość, kompleksy wobec zachodu. Można by tu wymieniać i wymieniać, dokładnie tak jak z oburzeniem wymieniali Klubowicze na spotkaniu. Doszukali się całej rzeszy podobieństw w mentalności, światopoglądach oraz guście przeciętnego mieszkańca Ukrainy i Polski. To ich zdaniem jedna z tych książek, których fabuła sama w sobie nie jest sednem dyskusji, a jedynie szkicem całej gamy tematów jakie można za jej pośrednictwem poruszyć. Książka pozbawiająca nas wyższości, nieuzasadnionej zdaniem młodzieży, wobec naszych wschodnich sąsiadów. Na spotkaniu padło też kilka pytań o "polskie Wilno", czy też tragedię Wołyńską. Tych tematów nie mogło zabraknąć. Uczestnicy spotkania uznali, że nie mamy prawa gloryfikować naszej polskości, depcząc tym samym godność naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Młodzież nie osądzała, a jeśli już to Polską mentalność i pychę względem tych, których uważamy za gorszych od nas. Ich zdaniem chcemy tym sposobem zagłuszyć własne kompleksy, a to bardzo zgubnie.

Czytaj całość
 
TEATR PRZY STOLIKU
Dnia 23 listopada 2016 r. licznie zgromadzona w czytelni biblioteki publiczność wysłuchała komedii "Pierwsza młodość" Christiana Giudicellego. Bohaterki spektaklu to dwie damy z francuskiej prowincji - Simone (Irena Telesz-Burczyk), która pije jak smok, klnie jak szewc i nienawidzi, kiedy nazywa się ją babcią oraz Renee (Joanna Fertacz) - przeciwieństwo swej towarzyszki, spokojna, cnotliwa i wyważona. Starsze panie spotykają się przypadkowo na szkolnym balu. Początkowo niechętne sobie z powodu skrajnie różnych charakterów, w miarę rozwoju zabawnych sytuacji, coraz bardziej zbliżają się do siebie i cudownie wzajemnie się uzupełniają. Obie połączyła samotność i poczucie wyobcowania, marzyły jednak, żeby pożyć jeszcze pełnią życia. W poszukiwaniu szczęścia wyruszały w podróż, która okazała się podróżą ich życia... Przybyłych do biblioteki powitała Dyrektor, Maria Tuczyńska, a w klimat sztuki wprowadziła Elżbieta Lenkiewicz.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 386

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1239370 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl