Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

 UWAGA!!!
Dnia 23 grudnia 2017 r. (sobota) Biblioteka będzie nieczynna.
............................................................................................................................................

   
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe facebookspotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 7, 14, 21 grudnia 2017 r.
o godz. 16.00 w czytelni.


SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
72. spotkanie MDKK odbędzie się 9 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować o książce "Dziecko Noego", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci z rodzicami na teatrzyk "Koziołek Niematołek" w wykonaniu aktorów ze Studia "KRAK – ART" w Krakowie, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 16.00 w bibliotece.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
116. spotkanie DKK odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Agent" Manueli Gretkowskiej.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
WARSZTATY SCENARIUSZOWE DLA MŁODZIEŻY PH. "RADOŚĆ PISANIA"
Prowadzący warsztaty - Zbigniew Masternak
Chętni uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Rynie wzięli udział w warsztatach pisania scenariuszy filmowych ph. "Radość pisania" zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Rynie 24 maja 2017 r. Zajęcia poprowadził Zbigniewa Masternaka - prozaik, dramaturg, producent i scenarzysta filmowy. Po części autorskiej, dotyczącej twórczości pisarza przyszedł czas na zajęcia teoretyczne, które rozpoczęły się od wyjaśnienia pojęć związanych ze sztuką pisania scenariuszy filmowych. Po tym uczniowie zdobyli wiedzę związaną z konstrukcją głównego bohatera i bohaterów drugiego planu, sposobu pisania dialogów oraz budowania akcji poprzez dialogi. Następnie autor przedstawił kilka sposobów pisania scenariusza, a młodzież dobrała się w małe grupy, aby napisać własny. Jedynym wymogiem było to, iż akcja rozgrywać się ma w Rynie lub jego okolicach. Po ukończeniu pracy każda grupa przeczytała swój scenariusz, a prowadzący ocenił je i udzielił cennych rad na przyszłość. Wyróżnił też dwa scenariusze Oliwi Grala i Patrycji Kleszczewskiej oraz Weroniki Zyser. Uczestnicy warsztatów obejrzeli także film pt. "Naucz mnie żyć od nowa" prezentujący okres wojennej zawieruchy w Rynie nagrany w 2015 r. przez ryńską młodzież w ramach warsztatów filmowych realizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Rynie. Wtedy też Zbigniew Masternak czuwał nad pisaniem scenariusza do filmu.
 
WOJEWÓDZKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA W GIŻYCKU
Bibliotekarze z bibliotek publicznych działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego spotkali się 22 maja 2017 r. aby uczcić obchody Dnia Bibliotekarza. Organizatorem tegorocznego spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku. Impreza połączona została z obchodami 70-lecie istnienia giżyckiej biblioteki oraz obchodami 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświaty i kultury, zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego – Robert Szewczyk oraz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – Andrzej Marcinkiewicz. Na początku uroczystości głos zabrała Danuta Treszczyńska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Powitała przybyłych gości oraz przedstawiła historię działalności biblioteki giżyckiej. W dalszej części uroczystości przemawiali przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz przedstawiciele instytucji oświaty i kultury, przekazując słowa uznania dla dorobku i osiągnięć giżyckiej biblioteki oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Podczas uroczystości nie zabrakło także podziękowań za wieloletnią współpracę od dyrektorów bibliotek gminnych, szkół i innych giżyckich placówek. Następnie Krzysztof Dąbkowski - przewodniczący zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich złożył wszystkim bibliotekarzom serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz podziękował za pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa i kultury. Po tym nadał tytuł Wojewódzkiego Bibliotekarza Roku Adriannie Waledziak z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, a Dyrektora WBP w Olsztynie, Andrzeja Marcinkiewicza uhonorował medalem "W dowód uznania" za bezinteresowne wsparcie Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Zebrani goście obejrzeli sztukę "Wydmuszka" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Zbigniewa Waszkielewicza w wykonaniu aktorów Teatru IOTA z Radzi koło Wydmin oraz występ pary tanecznej z Klubu Tańca Towarzyskiego "Czar Par" w Giżycku. Następnie pływali statkiem po jeziorze Niegocin oraz zwiedzali Twierdzę Boyen w Giżycku z przewodnikiem Janem Sektą. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i była świetną okazją do wymiany doświadczeń wśród bibliotekarzy.
Uczestnicy uroczystościDyrektor Biblioteki Publicznej w Rynie, Maria Tuczyńska składa podziękowania za współpracę i życzy dalszych sukcesów.Rejs po jeziorze Niegocin
 
WIZYTY NAJAKTYWNIEJSZYCH UCZESTNIKÓW SPOTKAŃ KLUBU MALUCHA W BAJKOLANDZIE
Najaktywniejsi uczestnicy spotkań Klubu Malucha w Rynie oraz w Sterławkach Wielkich wzięły udział w wycieczce do giżyckiego bajkolandu w dniu 29 maja 2017 r. Podczas dwugodzinnego pobytu w sali zabaw dzieci szalały do woli wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, drabinek, torów przeszkód i miniaturowych pojazdów oraz zostały obdarowane łakociami. Z relacji maluchów wiemy, że wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 426

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1368661 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl