Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. facebook
 Najbliższe spotkania odbędą się: 6, 20, 27 kwietnia 2017 r.


  
  SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
65. spotkanie MDKK odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 15.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "
Trzepotanie jego skrzydeł", której autorem jest Paul Hoffman.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM

Dnia 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) rusza kampania "Przedszkolak debiutującym czytelnikiem", która ma na celu uświadomienie rodzicom jak duży wpływ na przyszły rozwój dziecka ma regularne czytanie książek.
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie będą odwiedzać ryńskie przedszkole raz w tygodniu z koszykiem pełnym książek, aby rodzic mógł na miejscu w przedszkolu zapisać dziecko do biblioteki oraz wypożyczać książki.
Wizyta w przedszkolu w godz. 12.30 -15.30.


SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
109. spotkanie DKK odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Listy starego diabła do młodego", której autorem jest Clive Staples Lewis.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
HISTORYCZNA NOC W BIBLIOTECE
Dziewiąta edycja Nocy w Bibliotece odbyła się z 29 na 30 sierpnia 2016 r. W tym roku bawiliśmy się w historycznych klimatach. Historyczna Noc bazowała na najbardziej znanych powieściach z tego gatunku, jak również na Mitologii: Grecka, Rzymska, Słowiańska i egipskiej. Na początku spisaliśmy regulamin zabawy, do którego każdy z uczestników dodawał coś od siebie. Następnie przedstawiliśmy się sobie, a za pomocą zabawy w "Świecznik" poznaliśmy swoje ulubione okresy w historii i powieści w nich osadzone. Pierwszym zadaniem uczestników było wykonanie pracy manualnej. Zadaniem chłopców było stworzenie eleganckiego nakrycia głowy. Triumfy święcił kapelusz ala cylinder. Dziewczętom przypadło w udziale trudniejsze zadanie. Z kilkunastu sznurków musiały wypleść najprawdziwszą siatkę na włosy. Kolejnym etapem imprezy był Gość Nocy. Tym razem był to uznany historyk, archeolog, miłośnik i badacz naszego regionu, doktor Jerzy Marek Łapo.
 Uczestnicy robią nakrycia głowyGość nocy - Jerzy Marek ŁapoWspólna kolacjaZabawa 'Poszukiwanie kawiatu paprpci'
Przygotowania do zabawy 'Wehikuł czasu'Wspólne rozwiązywanie krzyżówkiNauka polonezaUczestnicy imprezy

Czytaj całość
 
LITERACKI WOODSTOCK
Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki z Rynu i Sterławek Wielkich uczestniczyli w dniach 27- 31 lipieca 2016 r. w wyjątkowym wydarzeniu, czyli Literackim Woodstocku we Wrocławiu. Literacki Woodstock to ogólnopolski zlot członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki. Organizatorem zlotu był Instytut Książki, który w ten sposób postanowił uczcić 10-lecie istnienia Klubów. Impreza bogata była w spotkania autorskie z ludźmi pióra – pisarzami, poetami, reporterami, dziennikarzami, publicystami. Wśród zaproszonych gości byli: Rosa Montero i Ildefonso Falcones z Hiszpanii, Olga Tokarczuk, Jacek Dehnel, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Hanna Cygler, Grzegorz Kasdepke, Sylwia Chutnik, Magdalena Tulli, Marek Krajewski, Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader, Grażyna Jagielska, Gaja Grzegorzewska, Michał Rusinek, Mariusz Urbanek i wielu innych.
Klubowiczki DKK z Rynu i Sterławek Wielkich na zlocieModerator DKK z Rynu otrzymuje autograf od Ildefonso FalconesaSpotkanie autorskie z Rosą MonteroKlubowiczki DKK z Rynu z Markiem Krajewskim Moderator DKK z Rynu z Jackiem Hugo-BaderemSpotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk i Hanną CyglerUczestnicy zlotu z województwa warmińsko-mazurskiego
Czytaj całość
 
ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ - RAJD ROWEROWY
Już po raz drugi Biblioteka Publiczna w Rynie włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz" organizując 25 czerwca 2016 r. rajd rowerowy na 26-kilometrowej trasie Ryn - Knis – Salpik – Sterławki Wielkie - Orło - Głąbowo - Ryn. "Odjazdowy Bibliotekarz" to ogólnopolski rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek i rowerów. Celem akcji jest walka ze stereotypowym postrzeganiem biblioteki i bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu, promowanie bibliotek i czytelnictwa, a także propagowanie roweru jako środka lokomocji.
Tuż przed startemTuż przed startemTuż przed startem
Na ulicy XX-lecia w RynieW drodze do miejscowości Knis
Na trasie pomiędzy miejscowościami Salpik i Sterławki WielkieW Sterławkach WielkichWspólne grillowanie w Sterławkach WielkichNa mecie
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 50 - 56 z 372

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1206446 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl