Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. facebook
 Najbliższe spotkania odbędą się: 6, 20, 27 kwietnia 2017 r.


  
  SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
65. spotkanie MDKK odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 15.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "
Trzepotanie jego skrzydeł", której autorem jest Paul Hoffman.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM

Dnia 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) rusza kampania "Przedszkolak debiutującym czytelnikiem", która ma na celu uświadomienie rodzicom jak duży wpływ na przyszły rozwój dziecka ma regularne czytanie książek.
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie będą odwiedzać ryńskie przedszkole raz w tygodniu z koszykiem pełnym książek, aby rodzic mógł na miejscu w przedszkolu zapisać dziecko do biblioteki oraz wypożyczać książki.
Wizyta w przedszkolu w godz. 12.30 -15.30.


SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
109. spotkanie DKK odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Listy starego diabła do młodego", której autorem jest Clive Staples Lewis.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE
W związku z obchodami Majowego Święta Książki gościliśmy w bibliotece dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rynie. "Złote Rybki" (3 latki) wraz z wychowawczynią Emilii Patalan oraz "Żabki" (5 latki) z wychowawczynią Janiną Kisielak odwiedziły nas 10 maja 2016 r., zaś 20 maja przybyli do nas podopieczni Danuty Bujwid, czyli 4 latki z grupy "Sternicy". Podczas wizyt maluchy:
  • zwiedziły bibliotekę,
  • obejrzały czasopisma, książeczki i audiobooki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz najmniejsza i największa książkę w bibliotece,
  • dowiedziały się jak należy dbać o książki,
  • poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych,
  • wysłuchały bajki "Mysz wiejska i mysz z miasta".
Wizyta 'Złotych rybek'Wizyta 'Złotych rybek'Wizyta 'Złotych rybek'Wizyta 'Złotych rybek'Wizyta 'Żabek'Wizyta 'Żabek'Wizyta 'Żabek'
Wizyta 'Sterników'Wizyta 'Sterników'Wizyta 'Sterników'
 
SPOTKANIA KLUBU MALUCHA W MAJU 2016 R.
W maju 2016 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze z nich zamykało cykl "Świat zmysłów", nosiło tytuł "Co tak pachnie?" i zrealizowane zostało 5 maja. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania "Królewna Lenka ma katar Anny Krelli-Moch. Poznały znaczenie przysłów "Mieć mleko pod nosem" oraz "Wodzić kogoś za nos" dzięki książce "Co to znaczy" Grzegorza Kasdepke. Sprawdzały czy posiadają czuły węch, wąchając z zamkniętymi oczami artykuły spożywcze oraz waciki nasączone różnymi substancjami np. perfumą, zmywaczem do paznokci, czy octem. Tego dnia maluchy kolorowały także ilustracje obrazujące zwierzęta oraz postacie bajkowe z nietypowymi nosami tj. nosorożca, słonia i Pinokia.


Drugie spotkanie odbyło się 12 maja i nosiło tytuł "Czytam, bo lubię". Tego dnia młodzi klubowicze dowiedzieli się jak należy poprawnie obchodzić się z książkami. Porównywały cechy najmniejszej i największej książki znajdującej się w ryńskiej bibliotece. Wysłuchali audiobooka "Księga dżungli" Rudyarda Kiplinga czytanego przez Marię Seweryn. Wzięli udział w zabawie "Czarodziejski worek" polegającej na odnalezieniu z zamkniętymi oczami książki znajdującej się wśród innych przedmiotów. Trenowały równowagę i szybkość spacerując z książką na głowie i bawiąc się w "Znikającą książkę", czyli jak najszybsze podawanie sobie książki z rak do rąk. Ostatnim zadaniem dzieci było wspólne wykonanie książki pt. Przygody najmniejszej książki na świecie".


Trzecie spotkanie pod hasłem "A ja kocham moją mamę" odbyło się 19 maja. Podczas tych zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "Jak nasza mama zreperowała księżyc" z książki "Nasza mama  czarodziejka" Joanny Papuzińskiej. Opowiadały za co kochają swoje mamy i co lubią z nimi robić. Bawiły się w kalambury pokazując czynności kojarzące się z mamą. Zaś na zakończenie własnoręcznie wykonały laurki, które następnie wręczyły swojej mamie.
 
ROZWIJAMY SKRZYDŁA POLSKI LOKALNEJ - DEBATA
Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy debaty, która odbyła się 17 maja 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Rynie, a także w ponad 50 innych miejscowościach w całej Polsce. Debata była częścią projektu "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej", organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. Wśród uczestników ryńskiej debaty znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych tj. Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński; Sekretarz Gminy Ryn, Barbara Kowalska oraz Radni Rady Miejskiej w Rynie, Juliusz Brant i Ryszard Jarosz. Poza tym w dyskusji wzięli udział przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, seniorów i niepełnosprawnych, osoby prywatne, którym na sercu leży dobro "małej ojczyzny" oraz młodzież. Spotkanie miało  formę warsztatu, podczas którego starano się określić, co motywuje do zaangażowania się w rozwój społeczności lokalnej oraz co ułatwia zaangażowanie w ten rozwój. Uczestnicy debaty stworzyli listę trzech "motywatorów" i trzech "ułatwiaczy"...
Dyrektor Biblioteki, Maria Tuczyńska wita uczestników debaty.Joanna Podolak - moderator ryńskiej debatyUczestnicy debaty tworza listę 'motywatorów' i 'ułatwiaczy' samodzielnie.
Uczestnicy debaty tworza listę 'motywatorów' i 'ułatwiaczy' w parach.Uczestnicy debaty tworza listę 'motywatorów' i 'ułatwiaczy' w grupach.Uczestnicy debaty
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 372

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1206467 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl