Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

UWAGA! ZMIANA GODZIN OTWARCIA!
 W LIPCU I W SIERPNIU 2017 R. BIBLIOTEKA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
   W GODZ. 9.00 - 16.00. W SOBOTY BIBLIOTEKA NIECZYNNA.
..................................................................................................................................

NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
  Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego
2 września 2017 r. (sobota) o godz. 10.00
na placu przed biblioteką.
Osoby zainteresowane udziałem w akcji zapraszamy wcześniej do biblioteki
facebook
w celu wybrania fragmentu do czytania.

 SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
112. spotkanie DKK odbędzie się 25 sierpnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Wspaniałość życia", której autorem jest Michael Kumpfmülle
r.
Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.


PROJEKT "LINIE PAPILARNE OPOWIEŚCI"
Zapraszamy mieszkańców gminy Ryn, którym pisanie sprawia przyjemność do udziału w projekcie.
Projekt "Linie papilarne opowieści" to 2-dniowy kurs kreatywnego pisania prowadzony przez  Mariusza Sieniewicza, uznanego w kraju olsztyńskiego pisarza i felietonisty. Kurs skierowany jest do osób w wieku 13 – 60 lat.
Udział w kursie jest bezpłatny. Zapisy w bibliotece do 25 sierpnia 2017 r.
Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś! Liczba miejsc ograniczona!

"Linie papilarne opowieści" to autorski projekt Mariusza Sieniewicza na realizację, którego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  - "Partnerstwo dla książki"
 

QUEST "KRZYŻACKA MIŁOŚĆ"
Zapraszamy chętnych do rozwiązania questa pod hasłem "Krzyżacka miłość".
Ulotki questa dostępne są w bibliotece do 30 sierpnia 2017 r.
Losowanie nagród odbędzie się 31 sierpnia 2017 r. (czwartek) o godz. 10.00 w czytelni.

WAKACYJNY POŻERACZ KSIĄŻEK - KONKURS DLA DZIECI
Konkurs polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie
od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane
do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Rynie. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki.
Regulamin konkursu i szczegółowe informacje w bibliotece. 
 
 

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.
W każdy wakacyjny piątek czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych,
aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowce dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą.

......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
SPOTKANIA KLUBU MALUCHA W CZERWCU 2017 R.
W czerwcu 2017 r. odbyły się dwa spotkania Klubu Malucha. Dnia 1 czerwca maluchy wzięły udział w spotkaniu pod hasłem "Zapominalski jak Słoń Trąbalski". Podczas tych zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt. "Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima, wspólnie z bibliotekarką zastanawiały się nad powodami zapominania, wymieniały sposoby na lepsze zapamiętywanie oraz opowiadały o śmiesznych sytuacjach, które im się przytrafiły gdy coś zapomniały. Po tym wzięły udział w zabawie pamięciowej "Memory", kolorowały ilustracje przedstawiające Słonia Trąbalskiego oraz z okazji dnia dziecka zostały obdarowane przez Dyrektor Biblioteki lodami i słodyczami.Drugie spotkanie odbyło się 22 czerwca i w związku z tym, że było to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym nosiło tytuł "Bezpieczni na wakacjach". Maluchy uczestniczące w spotkaniu dowiedziały się jak odpowiednio zachowywać się w obcym mieście, nad wodą, w górach czy w lesie, aby bezpiecznie spędzić wakacje. Opowiadały o swoich planach na wakacje. Następnie wysłuchały legendy polskiej pt. "Kwiat paproci" oraz wykonywały ilustracje do usłyszanego tekstu.

 
ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ - RAJD ROWEROWY
 Już po raz trzeci Biblioteka Publiczna w Rynie włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz" organizując 17 czerwca 2017 r. rajd rowerowy na 38-kilometrowej trasie Ryn – Głąbowo – Sterławki Wielkie – Jeziorko – Canki – Ryn. Rajd wystartował o godzinie 10.00 z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rynie w asyście policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Rowerzyści przejechali ulicami Rynu: Rybaka, Portową, Tadeusza Kościuszki, Mikołaja Kopernika i Ogrodową. Drogą powiatową dotarli do miejscowości Sterławki Wielkie, gdzie złożyli wizytę u rodziny hodującej egzotyczne ptaki i zwierzęta. Następnie dotarli do miejscowości Jeziorko, aby w stadninie koni "Miła Stajnia" wspólnie grillować i dyskutować o swoich ulubionych książkach. Stąd ruszyli w drogę powrotną. Rajd zakończył się o godzinie 16.30 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rynie. Uczestniczyło w nim 31 osób, w tym dzieci, młodzież, dorośli, a także pierwszy raz osoba niewidoma, która jechała tandemem.
"Odjazdowy Bibliotekarz" to rajd bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek i rowerów. Celem akcji jest promowanie bibliotek, czytelnictwa i zdrowego stylu życia.
 
67. SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUB KSIĄŻKI
 Dnia 14 czerwca 2017 ryńska młodzież spotkała się aby porozmawiać na temat  "Dumy i uprzedzenia", brytyjskiej pisarki Jane Austen. Fakt ten, nie byłby szczególnie ciekawy, gdyby nie to, że w spotkaniu uczestniczyły tylko dwie dziewczyny, a reszta to chłopcy. XVIII wieczna klasyka brytyjskiego romansu? To się nie może udać, można by pomyśleć. Okazuje się jednak, że książka została nie tylko przez wszystkich uczestników spotkania przeczytana, to jest wzbudziła skrajnie pozytywne emocje. Wszyscy byli książką zachwyceni! Męska część wyjątkowo aktywne przerzucała się ulubionymi fragmentami, a Pan Darcy wyrósł na niemałego idola, jako mężczyzna nieprzekupny, nieustępliwy, wierny swoim ideałom i inteligentny.Książka została uznana za wielkie odkrycie, nie tylko poprzez swój dowcip, ale również jako metafora ludzkich przywar i tytułowych uprzedzeń. Ryńska młodzież posunęła się daleko poza interpretacyjny banał mówiący o tym, że pierwsze wrażenie często bywa mylne i nie należy oceniać książki po okładce. Doszli do wniosku, że książka ta jest zasłużenie jedną z powieści wszechczasów, nie tylko dzięki niezwykle plastycznemu językowi, ale również dzięki przemyślanej w gruncie rzeczy fabule i nietuzinkowym bohaterom. Klubowicze przypominali w trakcie dyskusji momenty szczególnie dla nich zapadające w pamięć i zastanawiali się ilu narcystycznych i głupich pastorów Collinsów i ile płytkich i pustych pań Bennett znają ze swojego życia. Wszyscy zgodnie przyznali, że książkę tę trudno jednoznacznie nazwać romansem jak to się przyjęło. Szczególnie chłopcy zaznaczyli, że romans, jako gatunek, którego na co dzień nie czytują, jest w tej powieści ledwie zaznaczony, a zrobione to jest w tak pomysłowy, realistyczny i zabawny sposób, że sceny z udziałem Lizzy i pana Dary należą do ich ulubionych. Królową scen została zaś przez nich okrzyknięta scena oświadczyn. Jeden z klubowiczów nazwał ją "sposobem na to, jak jednocześnie wyznać miłość, obrazić rodzinę ukochanej, ją samą i usprawiedliwić samego siebie z tego uczucia". Padło również zdanie, że gdyby wszystkie powieści obyczajowe były napisane i przemyślane tak jak "Duma i uprzedzenie", to gatunek ten cieszył by się znacznie lepszą opinią pod względem jakości. Klubowicze polecają tą książkę wszystkim, bez względu na wiek i płeć.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 401

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1274679 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl