Skip to content
Narzędzia
Zwiększ czcionkę Zmiejsz czcionkę Domyślny wymiar czcionki default color blue color green color
Nawigacja: Start

Wkrótce w Bibliotece

 UWAGA!!!
Dnia 23 grudnia 2017 r. (sobota) Biblioteka będzie nieczynna.
............................................................................................................................................

   
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe facebookspotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 7, 14, 21 grudnia 2017 r.
o godz. 16.00 w czytelni.


SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
72. spotkanie MDKK odbędzie się 9 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować o książce "Dziecko Noego", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci z rodzicami na teatrzyk "Koziołek Niematołek" w wykonaniu aktorów ze Studia "KRAK – ART" w Krakowie, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 16.00 w bibliotece.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
116. spotkanie DKK odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.
Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Agent" Manueli Gretkowskiej.
N
a spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
......................................................................................................................................................................................

KSIĄŻKA NA TELEFON
Książka na telefon to usługa adresowana do mieszkańców gminy Ryn, którzy ze względu na stan zdrowia,
wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają możliwości wypożyczania książek.
Zamówienia przyjmujemy w godzinach pracy biblioteki pod numerem telefonu 87 429 39 72.

 
Aktualności
PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM
W październiku 2017 r. bibliotekarki wznowiły po wakacyjnej przerwie akcję "Przedszkolak debiutującym czytelnikiem". Kampania ma na celu uświadomienie rodzicom jak duży wpływ na przyszły rozwój dziecka ma regularne czytanie książek. Podczas jej trwania bibliotekarki będą odwiedzać ryńskie przedszkole w każdą środę z torbą pełną książek, aby rodzic mógł na miejscu w przedszkolu zapisać dziecko do biblioteki oraz wypożyczać i zwracać książki. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.
 
114. SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
Klubowicze DKK spotkali się 25 października 2017 r. aby podyskutować o książce "Duma i uprzedzenie" Jane Austen. Była to lektura narzucona dorosłym przez młodzieżowy klub. Młodzież jako pierwsza przeczytała powieść. Pozytywny odbiór dzieła zaliczanego do klasyki zaskoczył samą młodzież. Zapragnęli podzielić się swoimi skrajnie pozytywnymi emocjami z Klubowiczami DKK dla dorosłych, a także poznać ich opinię. Niestety w październiku nie udało się ustalić dogodnego terminu dla obu Klubów. Zapewne wspólna dyskusja odbędzie się w grudniu podczas spotkania opłatkowego. Autorka powieści "Duma i uprzedzenie" opisuje życie angielskiej klasy wyższej z początku XIX wieku. Fabuła dotyczy zamążpójścia i związanych z tym problemów społecznych. Uczestnicy spotkania stwierdzili, iż przy lekturze dobrze się bawili. W wesoły humor wprawiały ich opisane sytuacje oraz  niektóre postacie. Zwłaszcza państwo Bennet. Mąż dzięki wyjątkowym komentarzom, zaś żona swoim gadulstwem i niefortunnymi zabiegami o wydanie córek za mąż. Klubowicze w dyskusji poruszyli również temat ewoluującego uczucia między Elizabeth i Darcym, którzy przy pierwszym poznaniu obdarzyli siebie antypatią, a przy kolejnych  spotkaniach odkrywali w sobie nawzajem coraz to inne uroki i zalety. Pod wpływem tej kwestii co niektórzy Klubowicze wrócili wspomnieniami do swoich zaręczyn, a także wad i zalet partnerów życiowych. Klubowicze książce przyznali 9 punktów na 10 możliwych. Urzekła ich swoją prostotą, humorem i ironią oraz ponadczasowością. Poruszony w niej temat i przedstawione postacie są aktualne i dziś. Wiele osób zadeklarowało się przeczytać inne dzieła tej autorki.
 
500-LECIE REFORMACJI
Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił rok 2017 rokiem Reformacji na Warmii i Mazurach podając w uzasadnieniu: "Stanowisko Sejmiku wyraża w ten sposób znaczenie reformacji dla rozwoju naszego regionu od XVI w. w wymiarze religijnym, kulturowym i społecznym". W związku z tym nie zabrakło w 2017 r. w naszym regionie inicjatyw, akcji oraz działań kulturalnych i naukowych związanych z obchodami 500. rocznicy Reformacji. W obchody te włączyła się także Biblioteka Publiczna w Rynie organizując 20 października 2017 r. spotkanie z Proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Rynie, Ks. Janem Neumannem. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat Reformacji. Dowiedzieli się na czym polegały zmiany, które pięćset lat temu zapoczątkowało słynne wystąpienie Marcina Lutra oraz jak wpłynęły one na mieszkańców Warmii i Mazur. Prowadzący przedstawił szczegółowo sylwetki: Marcina Lutra, Filipa Melanchtona i Jana Kalwina. Omówił wygląd strojów liturgicznych i mazurskich kościołów. Prelekcji towarzyszyła wystawa pod hasłem "500-lecie reformacji", na której znalazły się książki oraz informacje podzielone na działy: z dziejów Mazur, z dziejów reformacji, Marcin Luter, Kościół Ewangelicko-Augsburskiej w Rynie, śpiewniki. Na wystawę złożyły się przede wszystkim zbiory wypożyczone z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Rynie.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 426

Programy, projekty

programy_WFOSiGW

Równać
szanse
BIBLIOTEKA+
o finansach w bibliotece
Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Orange
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Program DKK
Cała Polska Czyta Dzieciom
Biblioteka Narodowa
Kultura Informacja Sukces - Sieć PIAP w województwie warmińsko-mazurskim
Program IKONA
Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa

Statystyka

Od 17.10.2008 było: 1368682 odwiedzin

Współpraca: www.ryn.pl