UWAGA!!!
Dnia 31 marca 2018 r. (Wielka Sobota) Biblioteka będzie nieczynna.

..............................................................................................................

100 KSIĄŻEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - WYZWANIE CZYTELNICZE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza młodziez i dorosłych do udziału w wyzwaniu czytelniczym. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia na facebooku oraz w bibliotece.

TEATRZYK DLA DZIECI
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci z rodzicami na teatrzyk "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się 6 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w bibliotece.

SPOTKANIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza osoby dorosłe na spotkanie z Ałbeną Grabowską – autorką książek: "Stulecie Winnych", "Alicja w krainie czasów", "Coraz mniej olśnień", "Lady M", "Ostatnia chowa klucz", które odbędzie się 8 marca 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Czytelni.

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2018
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza do udziału w obchodach "Tygodnia z Internetem". Tegoroczne spotkanie odbędzie się 20 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 pod hasłem "Wiadomości ze świata". Uczestnicy dowiedzą się, że to samo wydarzenie może być różnie postrzegane przez różne osoby, a przekazy medialne, które do nas docierają niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach.

 DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza na obchody Dnia Czytania Tolkiena. Tegoroczna edycja odbędzie się 23 marca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 pod hasłem "Dom i serce: wiele oblicz bycia Hobbitem".

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
119. spotkanie DKK odbędzie się 23 marca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Matka Makryna" Jacka Dehnela. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
75. spotkanie MDKK odbędzie się 24 marca 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Skucha", której autorem jest Jacek Hugo-Bader. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 1, 8 , 15, 22 marca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 14, 21, 28 marca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.


W marcu 2017 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Zajęcia z 9 i 16 marca nosiły tytuł "Lewa czy prawa?". Podczas pierwszych z nich dzieci wysłuchały wiersza "Lewa strona" Barbary Szelągowskiej, sprawdzały swoją lateralizację (czyli dominację jednej strony ciała na drugą) rysując na kartce, kopiąc piłkę i patrząc przez lunetę. Następnie tańczyły w rytm piosenki "Boogie Woogie", bawiły się w parach w zabawę "Połóż lewą rękę na..., połóż prawą rękę na..." oraz wykonały pracę plastyczną metodą "Polecenia", czyli rysowały różne elementy na kartce, ale w miejscu, które poleciła bibliotekarka.

lewa prawa 1lewa prawa 2lewa prawa 3

Podczas drugich zajęć maluchy utrwalały wiedzę na temat lewej i prawej strony poprzez wysłuchania wiersza pt. "W sadzie tuż za domem" Marty Berowskiej, udział w zabawie "Taniec części ciała" oraz grę zręcznościową "Twister" oraz wykonanie pracy plastycznej metodą "Polecenia" polegającej na rysowaniu ilustracji na kartce w kratę zgodnie ze wskazówkami bibliotekarki.

prawa lewa 2prawa lewa 3prawa lewa 1

Zaś podczas trzeciego spotkania, które odbyło się 30 marca maluchy wraz z bibliotekarką obchodziły Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który w tym roku przypadł w niedzielę 2 kwietnia. Tego dnia maluchy obejrzały wystawę poświęcona obchodom, poznały historie tego święta, rozmawiały z bibliotekarką o budowie książki dla dzieci, spacerowały z książką na głowie oraz próbowały przenieść jak największą liczbę książek maszerując, następnie opowiadały o swoich ulubionych książeczkach oraz rysowały siebie podczas ich czytania.

ksika dla dzieci 1ksika dla dzieci 2ksika dla dzieci 3

 

Programy i projekty

program fundacja orange