131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Dnia 8 marca 2018 r. gościliśmy w bibliotece Ałbenę Grabowską - lubianą wśród ryńskich czytelników autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pierwsze publikacje to liczne prace naukowe z zakresu padaczki, gdyż z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją z dziedziny neurologii i epileptologii. Później przyszedł czas na książki przygodowe dla dzieci i młodzieży. Zaś przygodę z pisaniem książek dla dorosłych zaczęła od wydania książki wspomnieniowej pt. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Jest to opowieść o Bułgarii, skąd pochodzi  matka autorki i gdzie sama spędzała w dzieciństwie niemal każde wakacje. Ałbena Grabowska w swoich książkach często zmienia gatunki literackie. Pisze  powieści obyczajowe, sagi rodzinne z historią w tle i kryminały. W 2015 r. na Festiwalu Literatury Kobiet wyróżniona została nagrodą "Pióro" za sagę pt. "Stulecie Winnych".
Podczas spotkania autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami i chętnie odpowiadała na zadawane jej pytania np.: jak doszło do wydania jej pierwszej książki, skąd czerpie pomysły na losy bohaterów, jakie książki czyta najchętniej lub jakie miejsca w Bułgarii poleca na wakacyjny odpoczynek. Pisarka zdradziła także swoje najbliższe plany literackie oraz prosiła aby "trzymać kciuki", ponieważ obecnie toczą się rozmowy w sprawie ekranizacji sagi "Stulecie Winnych". Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki, które zapewniła Księgarnia Odeon z Giżycka i uzyskać autograf.
Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi ryńskiej biblioteki w Programie Dyskusyjne Kluby Książki i było sponsorowane przez Instytut Książki.

Spotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną Grabowską