Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dnia 8 marca 2018 r. gościliśmy w bibliotece Ałbenę Grabowską - lubianą wśród ryńskich czytelników autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pierwsze publikacje to liczne prace naukowe z zakresu padaczki, gdyż z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją z dziedziny neurologii i epileptologii. Później przyszedł czas na książki przygodowe dla dzieci i młodzieży. Zaś przygodę z pisaniem książek dla dorosłych zaczęła od wydania książki wspomnieniowej pt. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Jest to opowieść o Bułgarii, skąd pochodzi  matka autorki i gdzie sama spędzała w dzieciństwie niemal każde wakacje. Ałbena Grabowska w swoich książkach często zmienia gatunki literackie. Pisze  powieści obyczajowe, sagi rodzinne z historią w tle i kryminały. W 2015 r. na Festiwalu Literatury Kobiet wyróżniona została nagrodą "Pióro" za sagę pt. "Stulecie Winnych".
Podczas spotkania autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami i chętnie odpowiadała na zadawane jej pytania np.: jak doszło do wydania jej pierwszej książki, skąd czerpie pomysły na losy bohaterów, jakie książki czyta najchętniej lub jakie miejsca w Bułgarii poleca na wakacyjny odpoczynek. Pisarka zdradziła także swoje najbliższe plany literackie oraz prosiła aby "trzymać kciuki", ponieważ obecnie toczą się rozmowy w sprawie ekranizacji sagi "Stulecie Winnych". Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki, które zapewniła Księgarnia Odeon z Giżycka i uzyskać autograf.
Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi ryńskiej biblioteki w Programie Dyskusyjne Kluby Książki i było sponsorowane przez Instytut Książki.

Spotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną Grabowską