Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 listopada 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

NIEPODLEGŁA A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania w dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 15.00. Podczas zajęć dzieci zajmą się między innymi kodowaniem offline symboli narodowych.

WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poezją i prozą poświęcone Niepodległej w dniu 9 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00. Klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki odczytają fragmenty tekstów "Antologii Niepodległości".

126. spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sny wojenne", której autorem jest Marek Harny. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

83. spotkanie MDKK odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Grobowiec Lenina", której autorem jest David Remnick. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dnia 8 marca 2018 r. gościliśmy w bibliotece Ałbenę Grabowską - lubianą wśród ryńskich czytelników autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pierwsze publikacje to liczne prace naukowe z zakresu padaczki, gdyż z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją z dziedziny neurologii i epileptologii. Później przyszedł czas na książki przygodowe dla dzieci i młodzieży. Zaś przygodę z pisaniem książek dla dorosłych zaczęła od wydania książki wspomnieniowej pt. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Jest to opowieść o Bułgarii, skąd pochodzi  matka autorki i gdzie sama spędzała w dzieciństwie niemal każde wakacje. Ałbena Grabowska w swoich książkach często zmienia gatunki literackie. Pisze  powieści obyczajowe, sagi rodzinne z historią w tle i kryminały. W 2015 r. na Festiwalu Literatury Kobiet wyróżniona została nagrodą "Pióro" za sagę pt. "Stulecie Winnych".
Podczas spotkania autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami i chętnie odpowiadała na zadawane jej pytania np.: jak doszło do wydania jej pierwszej książki, skąd czerpie pomysły na losy bohaterów, jakie książki czyta najchętniej lub jakie miejsca w Bułgarii poleca na wakacyjny odpoczynek. Pisarka zdradziła także swoje najbliższe plany literackie oraz prosiła aby "trzymać kciuki", ponieważ obecnie toczą się rozmowy w sprawie ekranizacji sagi "Stulecie Winnych". Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki, które zapewniła Księgarnia Odeon z Giżycka i uzyskać autograf.
Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi ryńskiej biblioteki w Programie Dyskusyjne Kluby Książki i było sponsorowane przez Instytut Książki.

Spotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną Grabowską