Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Podczas kolejnego spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich, które odbyło się 7 marca 2018 r. Klubowicze dyskutowali na temat książki "Arystokratka w ukropie". Autor - Evžen Boček - w sposób humorystyczny przedstawił tu niewiele posiadających, ale mających wielkie wyobrażenie o sobie i swoim pochodzeniu arystokratów. Ukazał także morawską rzeczywistość odbiegająca od powszechnych wyobrażeń o życiu arystokracji. Według bohaterów każdy sposób na zdobycie funduszy jest dobry, nawet ten uwłaszczający ich godności. Do tego sposób zachowania się turystów, szczególnie dzieci, odwiedzających zamek rozśmiesza, ale też stawia ich w niekoniecznie dobrym świetle. Klubowiczki zgodnie stwierdziły, iż książka została napisana z humorem i czytając ją ubawiły się do łez.
Podczas spotkania moderator przyznała także tytuł Klubowicza Roku 2017. Tym razem nagrodę książkową za aktywność, zaangażowanie i frekwencję w ciągu całorocznej pracy Klubu otrzymała Irena Dudzik.

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książkiModerator Klubu z nagrodzonym Klubowiczką