MAJÓWKA NAD RYŃSKIM ORAZ REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

Majówka 2019regaty

DNI OTWARTE WIEŻY WIDOKOWEJ W RYNIE

wieza

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 22, 29 maja 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 9, 23, 30 maja 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z JOANNĄ ŻAMEJĆ
Zapraszamy na spotkanie z Joanną Żamejć autorką magiczno-historycznych powieści "Nawrócone wiedźmy" i "Perkunowe wyroki", które odbędzie się 14 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek autorki w cenie 25 zł ("Nawrócone wiedźmy") i 30 zł ("Perkunowe wyroki") oraz zdobycia jej autografu.

MAŁŻEŃSKIE ROZMOWY- WARSZTATY
Zapraszamy małżeństwa do udziału w warsztatach ph. "Małżeńskie rozmowy" prowadzonych przez Annę i Daniela Dramowiczów, które odbędą się 18 maja 2019 r. o godz. 16.00 w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

89. spotkanie MDKK odbędzie się 18 maja 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Malinche. Malarka słów", której autorem jest Laura Esquivel. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się 23 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

132. spotkanie DKK odbędzie się 24 maja 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gniazdo", której autorem jest Cynthia D'Aprix Sweeney. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Podczas kolejnego spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich, które odbyło się 7 marca 2018 r. Klubowicze dyskutowali na temat książki "Arystokratka w ukropie". Autor - Evžen Boček - w sposób humorystyczny przedstawił tu niewiele posiadających, ale mających wielkie wyobrażenie o sobie i swoim pochodzeniu arystokratów. Ukazał także morawską rzeczywistość odbiegająca od powszechnych wyobrażeń o życiu arystokracji. Według bohaterów każdy sposób na zdobycie funduszy jest dobry, nawet ten uwłaszczający ich godności. Do tego sposób zachowania się turystów, szczególnie dzieci, odwiedzających zamek rozśmiesza, ale też stawia ich w niekoniecznie dobrym świetle. Klubowiczki zgodnie stwierdziły, iż książka została napisana z humorem i czytając ją ubawiły się do łez.
Podczas spotkania moderator przyznała także tytuł Klubowicza Roku 2017. Tym razem nagrodę książkową za aktywność, zaangażowanie i frekwencję w ciągu całorocznej pracy Klubu otrzymała Irena Dudzik.

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książkiModerator Klubu z nagrodzonym Klubowiczką