SPOTKANIE Z KS. KAROLEM MISIEWICZEM
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci na spotkanie z poetą i pisarzem, Ks. Karolem Misiewiczem, autorem dwóch książek dla dzieci o "Przygodach Pana Ślimaka", które odbędzie się 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w czytelni. Po spotkania będzie możliwość zakupienia książek autora w cenie 8,00 zł i zdobycia jego autografu.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 5, 12, 19 grudnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w każdy czwartek o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 6, 13, 20 grudnia 2018 r. W programie m.in: kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

127. spotkanie DKK odbędzie się 14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Pokolenie dżihadu", której autorem jest Petra Ramsauer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

84. spotkanie MDKK odbędzie się 15 grudnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Saga Sigrun" Elżbiety Cherezińskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE OPŁATKOWE
Spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy bibliotece odbędzie się 21 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00.
W programie m.in.: rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych, wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podczas kolejnego spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich, które odbyło się 7 marca 2018 r. Klubowicze dyskutowali na temat książki "Arystokratka w ukropie". Autor - Evžen Boček - w sposób humorystyczny przedstawił tu niewiele posiadających, ale mających wielkie wyobrażenie o sobie i swoim pochodzeniu arystokratów. Ukazał także morawską rzeczywistość odbiegająca od powszechnych wyobrażeń o życiu arystokracji. Według bohaterów każdy sposób na zdobycie funduszy jest dobry, nawet ten uwłaszczający ich godności. Do tego sposób zachowania się turystów, szczególnie dzieci, odwiedzających zamek rozśmiesza, ale też stawia ich w niekoniecznie dobrym świetle. Klubowiczki zgodnie stwierdziły, iż książka została napisana z humorem i czytając ją ubawiły się do łez.
Podczas spotkania moderator przyznała także tytuł Klubowicza Roku 2017. Tym razem nagrodę książkową za aktywność, zaangażowanie i frekwencję w ciągu całorocznej pracy Klubu otrzymała Irena Dudzik.

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książkiModerator Klubu z nagrodzonym Klubowiczką