Cykl spotkań pod hasłem "Wakacyjne Kreatywne Wtorki" była to jedna z propozycji Biblioteki Publicznej działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie na tegoroczne wakacje. Podczas zajęć dzieci spotykały się z rówieśnikami, spędzały czas wolny w kreatywny sposób, biorąc udział w grach, zabawach i zajęciach plastycznych, wzbogacając przy tym wiedze z różnych dziedzin.

Podczas zajęć, które odbyły się 9 lipca 2019 r. i nosiły tytuł "Tajemnice ciała człowieka" dzieci wzięły udział w zabawach: Powitanie różnymi częściami ciała - dłońmi, łokciami, brzuchem, plecami... oraz Taniec różnych części ciała. Przeglądając atlasy anatomiczne zastanawiały się do czego służą poszczególne części ciała np. płuca, serce, mózg, mięśnie, stawy... oraz która część ciała jest najważniejsza i czy wszyscy wyglądamy tak samo. Porównywały swoje odciski palców. Poznały ciekawostki na temat różnych funkcji i części ciała, a na zakończenie wyklejały układ kostny człowieka.

Drugie spotkanie odbyło się 16 lipca 2019 r. pod hasłem "Poznajemy świat zmysłów". Tego dnia dzieci dowiedziały się co to są zmysły, jakie są ich rodzaje i dlaczego są tak ważne w życiu człowieka. Poznały budowę oka patrząc w lustro oraz w oczy swoim rówieśnikom. Wysłuchały opowiadania "Miś Remiś musi nosić okulary" Denise Chabot. Nazywały i przymierzały różne rodzaje okularów. Bawiły się w sprawdzanie ostrości wzroku przy użyciu tablicy okulistycznej oraz zabawę ruchową "Odpoczynek dla oczu". Dowiedziały się do czego służą kubki smakowe rozmieszczone na języku i jakie smaki dzięki nim rozpoznajemy. Opowiedziały o swoich ulubionych potrawach i napojach. Odgadywały smaki różnych produktów spożywczych po ich skosztowaniu z zamkniętymi oczami. Obejrzały budowę ucha w atlasie anatomicznym dla dzieci. Wzięły udział w zabawach: "Jak brzmi krzesło?" i "Kto to mówi?". Następnie zastanawiały się czy każdy dotyk jest miły oraz czy wszystkiego można dotknąć. Poznały pismo Braille‘a. Grały w zabawy edukacyjne: "Jakie to było miejsce?" i "Kogo widzą moje ręce?". A na zakończenie uczestniczyły w grze badawczej podczas, której musiały określić wykorzystując wszystkie zmysły, w której szklance znajduje się cukier, a w której sól.

Kolejne zajęcia odbyły się 6 sierpnia 2019 r. i zatytułowane były "Lewa czy prawa". Podczas zajęć dzieci wysłuchały wiersza "Lewa strona" Barbary Szelągowskiej, sprawdzały swoją lateralizację (czyli dominację jednej strony ciała na drugą) rysując na kartce, odgadując z której strony słychać instrumenty, kopiąc piłkę i patrząc przez lunetę, którą wcześniej same wykonały. Następnie tańczyły w rytm piosenki "Boogie Woogie", bawiły się w parach w zabawę "Połóż lewą rękę na..., połóż prawą rękę na...", a na zakończenie grały w "Twistera". 

Dnia 13 sierpnia 2019 r. dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem "Zapominalski jak Słoń Trąbalski". W trakcie zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt. "Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima, wspólnie z bibliotekarką zastanawiały się nad powodami zapominania, wymieniały sposoby na lepsze zapamiętywanie oraz opowiadały o śmiesznych sytuacjach, które im się przytrafiły gdy czegoś zapomniały. Bibliotekarka zwróciła uwagę na sytuacje, w których nie powinno się śmiać, że ktoś czegoś zapomniał. Po tym dzieci wzięły udział w zabawie pamięciowej "Memory", a na zakończenie malowały ilustracje przedstawiające Słonia Trąbalskiego.

Zaś ostatnie spotkanie odbyło się 27 sierpnia 2019 r. pod hasłem "Mój pamiętnik". Podczas zajęć uczestnicy wysłuchali fragmentu "Plastusiowego Pamiętnika" Marii Kownackiej. Rozmawiali z bibliotekarką na temat treści wysłuchanego utworu. Dowiedzieli się co to jest pamiętnik i po co się go prowadzi. Po tym wykonali własny pamiętnik i obiecali regularnie go uzupełniać wpisami lub ilustracjami. A na osłodę końca wakacji polała się... czekolada. Po krótkim wstępie na temat wyrobu tego przysmaku, przyszła kolej na jego konsumpcję.