..........................................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym  Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w środy. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 grudnia 2019 r.

"PSZCZELARSKIE CIEKAWOSTKI" - SPOTKANIE DLA DZIECI

138. spotkanie DKK odbędzie się 13 grudnia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Szum", której autorem jest Magdalena Tulli. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

96. spotkanie MDKK odbędzie się 14 grudnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Klątwa Tygrysa", której autorem jest Colleen Houck. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłe osoby na imprezę "Teatr przy Stoliku", która odbędzie 18 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki.
Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski odczytają sztukę "Oto czulent na dzisiejszy szabat...".

Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ

Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki, podczas którego będzie realizowany projekt "Niecodzienne spotkania z kulturą". Zakłada on zorganizowanie dla osób dorosłych:

• spotkań autorskich z czterema pisarzami,
  • spotkań autorskich z dwoma poetami,
  • trzech spektakli czytanych w wykonaniu olsztyńskich aktorów,
  • koncertu poezji śpiewanej.

Partnerami Biblioteki przy realizacji projektu są: Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek Ryn" (zapewnienie noclegu i wyżywienia zaproszonym pisarzom, poetom i artystom oraz bezpłatne udostępnienie sali konferencyjnej na organizację koncertu poezji śpiewanej i sprzętu nagłaśniającego) oraz Księgarnia Odeon w Giżycku (współfinansowanie spotkań autorskich). Ogólny koszt projektu kształtuje się w wysokości 12 800 zł, w tym 9400 zł to dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz 800 zł to dofinansowanie spotkań autorskich przez w/w księgarnię. Pozostała kwota w wysokości 2600 zł to wkład finansowy biblioteki.

Szczegółowy program zadań realizowanych w projekcie wkrótce na stronie i facebooku biblioteki.