SPOTKANIE Z KS. KAROLEM MISIEWICZEM
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci na spotkanie z poetą i pisarzem, Ks. Karolem Misiewiczem, autorem dwóch książek dla dzieci o "Przygodach Pana Ślimaka", które odbędzie się 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w czytelni. Po spotkania będzie możliwość zakupienia książek autora w cenie 8,00 zł i zdobycia jego autografu.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 5, 12, 19 grudnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w każdy czwartek o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 6, 13, 20 grudnia 2018 r. W programie m.in: kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

127. spotkanie DKK odbędzie się 14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Pokolenie dżihadu", której autorem jest Petra Ramsauer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

84. spotkanie MDKK odbędzie się 15 grudnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Saga Sigrun" Elżbiety Cherezińskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE OPŁATKOWE
Spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy bibliotece odbędzie się 21 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00.
W programie m.in.: rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych, wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ

Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki, podczas którego będzie realizowany projekt "Niecodzienne spotkania z kulturą". Zakłada on zorganizowanie dla osób dorosłych:

• spotkań autorskich z czterema pisarzami,
  • spotkań autorskich z dwoma poetami,
  • trzech spektakli czytanych w wykonaniu olsztyńskich aktorów,
  • koncertu poezji śpiewanej.

Partnerami Biblioteki przy realizacji projektu są: Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek Ryn" (zapewnienie noclegu i wyżywienia zaproszonym pisarzom, poetom i artystom oraz bezpłatne udostępnienie sali konferencyjnej na organizację koncertu poezji śpiewanej i sprzętu nagłaśniającego) oraz Księgarnia Odeon w Giżycku (współfinansowanie spotkań autorskich). Ogólny koszt projektu kształtuje się w wysokości 12 800 zł, w tym 9400 zł to dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz 800 zł to dofinansowanie spotkań autorskich przez w/w księgarnię. Pozostała kwota w wysokości 2600 zł to wkład finansowy biblioteki.

Szczegółowy program zadań realizowanych w projekcie wkrótce na stronie i facebooku biblioteki.