131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ

Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki, podczas którego będzie realizowany projekt "Niecodzienne spotkania z kulturą". Zakłada on zorganizowanie dla osób dorosłych:

• spotkań autorskich z czterema pisarzami,
  • spotkań autorskich z dwoma poetami,
  • trzech spektakli czytanych w wykonaniu olsztyńskich aktorów,
  • koncertu poezji śpiewanej.

Partnerami Biblioteki przy realizacji projektu są: Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek Ryn" (zapewnienie noclegu i wyżywienia zaproszonym pisarzom, poetom i artystom oraz bezpłatne udostępnienie sali konferencyjnej na organizację koncertu poezji śpiewanej i sprzętu nagłaśniającego) oraz Księgarnia Odeon w Giżycku (współfinansowanie spotkań autorskich). Ogólny koszt projektu kształtuje się w wysokości 12 800 zł, w tym 9400 zł to dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz 800 zł to dofinansowanie spotkań autorskich przez w/w księgarnię. Pozostała kwota w wysokości 2600 zł to wkład finansowy biblioteki.

Szczegółowy program zadań realizowanych w projekcie wkrótce na stronie i facebooku biblioteki.