Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 3, 10, 17, 24 października 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ W WYKONANIU PIOTRA DĄBRÓWKI
Zapraszamy miłośników poezji śpiewanej na koncert Piotra Dąbrówki, który odbędzie się 7 października 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Hotelu "Zamek Ryn". Koncert ten jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KASSEM
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, które odbędzie się 12 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na spektakl czytany, który odbędzie się 16 października 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska odczytają sztukę pt. "Zabierz mnie na księżyc". Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

125. spotkanie DKK odbędzie się 26 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dlaczego nie poczekałaś?" Wery Gorczyńskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

82. spotkanie MDKK odbędzie się 27 października 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Złodzieje książek", której autorem jest Matthew Pearl. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ

Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki, podczas którego będzie realizowany projekt "Niecodzienne spotkania z kulturą". Zakłada on zorganizowanie dla osób dorosłych:

• spotkań autorskich z czterema pisarzami,
  • spotkań autorskich z dwoma poetami,
  • trzech spektakli czytanych w wykonaniu olsztyńskich aktorów,
  • koncertu poezji śpiewanej.

Partnerami Biblioteki przy realizacji projektu są: Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek Ryn" (zapewnienie noclegu i wyżywienia zaproszonym pisarzom, poetom i artystom oraz bezpłatne udostępnienie sali konferencyjnej na organizację koncertu poezji śpiewanej i sprzętu nagłaśniającego) oraz Księgarnia Odeon w Giżycku (współfinansowanie spotkań autorskich). Ogólny koszt projektu kształtuje się w wysokości 12 800 zł, w tym 9400 zł to dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz 800 zł to dofinansowanie spotkań autorskich przez w/w księgarnię. Pozostała kwota w wysokości 2600 zł to wkład finansowy biblioteki.

Szczegółowy program zadań realizowanych w projekcie wkrótce na stronie i facebooku biblioteki.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange