SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 5, 12, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni. W kwietniu najaktywniejsi uczestnicy spotkań odwiedzą także Bajkoland w Giżycku.

120. spotkanie DKK odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "W plątaninie uczuć" Gabrieli Gargaś. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

76. spotkanie MDKK odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Upadek Arkadii", której autorem jest Kai Meyer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytają sztukę "Rola życia" Dany Laurent.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 kwietnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Program Rozwoju Bibliotek realizowany jest w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w latach 2009 - 2013. Program ten polega na:

• przeszkoleniu bibliotekarzy,
  • wsparciu teleinformatycznym bibliotek,
  • wzmacnianiu całego systemu bibliotecznego.

Biblioteka Publiczna w Rynie uczestniczy w PRB jako biblioteka wiodąca. Naszymi bibliotekami partnerskimi są:

• Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkasach,
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Kalinowie,
  • Biblioteka Publiczna Gminy Ełk z siedzibą w Nowej Wsi Ełckiej.

SZKOLENIA BIBLIOTEKARZY

1) Od stycznia do czerwca 2010 r. w Ośrodku AZS Wilkasy odbywał się pięciomodułowy cykl szkoleń nt. planowania pracy biblioteki prowadzony przez Barbarę Szczerbinską, trenera Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL).

program fundacja orange