Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższa wizyta: 10 styczeń 2018 r. Wizyty nie odbędą się w dniach 17, 24 i 31 stycznia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 4, 11, 18 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w czytelni.

73. spotkanie MDKK odbędzie się 20 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Noc ognia", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

117. spotkanie DKK odbędzie się 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

FERIE 2018 W BIBLIOTECE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku (22 stycznia - 2 luty 2018 r.) w godzinach 15.30- 17.00 na biblioteczne spotkania pod hasłem "Rynianie z pasją". Przewidziane są też gry i zabawy oraz "małe co nieco".

22 stycznia 2018 (poniedziałek) – MANGA I ANIME
- Gość spotkania: Katarzyna Cantop, fascynatka popkultury japońskiej
- Tworzenie własnej Mangi
23 stycznia 2018 (wtorek) – OGRODNICTWO
- Gość spotkania: Aneta Kuczyńska, ogrodnik
- „Mój wymarzony ogród” – praca plastyczna
24 stycznia 2018 (środa) – ROBÓTKI RĘCZNE
- Gość spotkania: Elżbieta Buczel i Anna Borożyńska, pasjonatki rękodzieła
- Tworzenie biżuterii z filcu, kordonka i włóczki
25 stycznia 2018 (czwartek) – MODNE FRYZURY
- Goście spotkania: Marta Cała, fryzjerka, stylistka
- Modelowanie fryzur – teoria i praktyka
26 stycznia 2018 (piątek) – TAEKWONDO
- Gość spotkania: Jacek Załęski, instruktor taekwondo
- Podstawowe techniki walki wręcz i samoobrony - krótki kurs taekwondo
29 stycznia 2018 (poniedziałek) – KULINARIA
- Gość spotkania: Bożena Cantop, miłośniczka gotowania
- Przygotowanie deseru i dekoracja pierników
30 stycznia 2018 (wtorek) – LEGO
- Gość spotkania: Jakub Leonik, miłośnik klocków LEGO
- Pojazdy, postacie, budowle z klocków LEGO – ćwiczenia praktyczne
31 stycznia 2018 (środa) – KRĘGIELNIA W GODZINACH 15.00-17.00
- Wizyta na kręgielni w Hotelu „Zamek Ryn”
1 luty 2018 (czwartek) – PODRÓŻE ROWEROWE
- Gość spotkania: Adriana Banaszkiewicz-Gałas – miłośniczka rowerów
- „Akcesoria rowerowe” - kalambury
2 luty 2018 (piątek) – LODOWISKO W GODZINACH 9.30-12.00
- Wizyta na lodowisku w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku

W czerwcu 2014 r. Biblioteka Publiczna w Rynie  pozyskała grant w wysokości 5000,00 złotych od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na realizację projektu ph. "Pszczoła, miód i środowisko". Projekt realizowany jest we współpracy z  Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Rynie od 2 czerwca 2014 r. do 15 września 2014 r. w czterech etapach:

Pierwszy etap polega na promocji projektu wśród społeczności powiatu giżyckiego.

Drugi etap zakłada przeprowadzenie spotkań dla mieszkańców gminy Ryn i Giżycko nt. znaczenia pszczół w środowisku. Podczas wspomnianych spotkań uczestnicy:

• Obejrzą prezentację multimedialną ph. „Rola pszczół w środowisku” przygotowana przez pszczelarza z wieloletnim stażem.
  • Wysłuchają prelekcji Prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Rynie nt. zawodu pszczelarza i produktów pszczelich.
  • Będą mieli okazję podziwiać życie i prace rodziny pszczelej w ulu dydaktycznym.
  • Poznają technikę wyrobu świeczek z wosku pszczelego oraz sposób wytwarzania kosmetyków z dodatkiem miodu w trakcie zajęć praktycznych.
  • Dowiedzą się także o zastosowaniu miodu w gospodarstwie domowym.
  • Każde spotkanie kończyć się będzie degustacją różnych rodzajów miodu i pokazem produktów pochodzących z pasieki

Etap trzeci polega na przeprowadzeniu trzech konkursów ph. "Pszczoły niezbędne w naturalnym środowisku":

• plastycznego w kategorii wiekowej 10-13 oraz 14-17 lat,
  • literackiego i filmowego dla osób pełnoletnich.

Konkursy adresowane  są do  mieszkańców powiatu giżyckiego. Regulaminy konkursów dostępne będą od 7 lipca 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Giżycku, a także na stronach internetowych i Facebook'u wspomnianych bibliotek. Prace  będzie można składać do 18 sierpnia 2014 r. w  bibliotece w Rynie lub w bibliotece w Giżycku.

Czwarty etap polega na zorganizowaniu przez Bibliotekę Publiczną w Rynie przy współpracy z Rejonowym Kołem Pszczelarzy konferencji z okazji obchodów Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza w Rynie w dniu 7 września 2014 r. Wezmą w niej udział zainteresowani mieszkańcy powiatu giżyckiego oraz pszczelarze z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas konferencji Biblioteka Publiczna w Rynie zaprezentuje prace konkursowe i wręczy nagrody laureatom konkursów. Po konferencji przedstawiciele władz samorządowych oraz Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie w asyście społeczności lokalnej zasadzą na terenie miasta rośliny miododajne.

program fundacja orange