UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6 i 13 czerwca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

WIZYTA W BAJKOLANDZIE
Wizyta najaktywniejszych uczestników spotkań Klubu Malucha w Bajkolandzie w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 18.00. Szczegółowe informacje w bibliotece.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

78. spotkanie MDKK odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

RAJD ROWEROWY - ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ
Zapraszamy miłosników rowerów, książek i bibliotek do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym ph. "Odjazdowy Bibliotekarz" w dniu 16 czerwca 2018 r. (sobota). Start o godz. 9.00 z placu przed budynkiem biblioteki. Zapisy osobiście w bibliotece do dnia 14 czerwca 2018 r. (czwartek). Trasa Przejazdu: Ryn – Rybical – Skorupki – Ławki – Ryn. Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

122. spotkanie DKK odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów). Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Dom Augusty", której autorem jest Majgull Axelsson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W czerwcu 2014 r. Biblioteka Publiczna w Rynie  pozyskała grant w wysokości 5000,00 złotych od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na realizację projektu ph. "Pszczoła, miód i środowisko". Projekt realizowany jest we współpracy z  Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Rynie od 2 czerwca 2014 r. do 15 września 2014 r. w czterech etapach:

Pierwszy etap polega na promocji projektu wśród społeczności powiatu giżyckiego.

Drugi etap zakłada przeprowadzenie spotkań dla mieszkańców gminy Ryn i Giżycko nt. znaczenia pszczół w środowisku. Podczas wspomnianych spotkań uczestnicy:

• Obejrzą prezentację multimedialną ph. „Rola pszczół w środowisku” przygotowana przez pszczelarza z wieloletnim stażem.
  • Wysłuchają prelekcji Prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Rynie nt. zawodu pszczelarza i produktów pszczelich.
  • Będą mieli okazję podziwiać życie i prace rodziny pszczelej w ulu dydaktycznym.
  • Poznają technikę wyrobu świeczek z wosku pszczelego oraz sposób wytwarzania kosmetyków z dodatkiem miodu w trakcie zajęć praktycznych.
  • Dowiedzą się także o zastosowaniu miodu w gospodarstwie domowym.
  • Każde spotkanie kończyć się będzie degustacją różnych rodzajów miodu i pokazem produktów pochodzących z pasieki

Etap trzeci polega na przeprowadzeniu trzech konkursów ph. "Pszczoły niezbędne w naturalnym środowisku":

• plastycznego w kategorii wiekowej 10-13 oraz 14-17 lat,
  • literackiego i filmowego dla osób pełnoletnich.

Konkursy adresowane  są do  mieszkańców powiatu giżyckiego. Regulaminy konkursów dostępne będą od 7 lipca 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Giżycku, a także na stronach internetowych i Facebook'u wspomnianych bibliotek. Prace  będzie można składać do 18 sierpnia 2014 r. w  bibliotece w Rynie lub w bibliotece w Giżycku.

Czwarty etap polega na zorganizowaniu przez Bibliotekę Publiczną w Rynie przy współpracy z Rejonowym Kołem Pszczelarzy konferencji z okazji obchodów Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza w Rynie w dniu 7 września 2014 r. Wezmą w niej udział zainteresowani mieszkańcy powiatu giżyckiego oraz pszczelarze z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas konferencji Biblioteka Publiczna w Rynie zaprezentuje prace konkursowe i wręczy nagrody laureatom konkursów. Po konferencji przedstawiciele władz samorządowych oraz Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie w asyście społeczności lokalnej zasadzą na terenie miasta rośliny miododajne.

program fundacja orange