UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

W czerwcu 2014 r. Biblioteka Publiczna w Rynie  pozyskała grant w wysokości 5000,00 złotych od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na realizację projektu ph. "Pszczoła, miód i środowisko". Projekt realizowany jest we współpracy z  Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Rynie od 2 czerwca 2014 r. do 15 września 2014 r. w czterech etapach:

Pierwszy etap polega na promocji projektu wśród społeczności powiatu giżyckiego.

Drugi etap zakłada przeprowadzenie spotkań dla mieszkańców gminy Ryn i Giżycko nt. znaczenia pszczół w środowisku. Podczas wspomnianych spotkań uczestnicy:

• Obejrzą prezentację multimedialną ph. „Rola pszczół w środowisku” przygotowana przez pszczelarza z wieloletnim stażem.
  • Wysłuchają prelekcji Prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Rynie nt. zawodu pszczelarza i produktów pszczelich.
  • Będą mieli okazję podziwiać życie i prace rodziny pszczelej w ulu dydaktycznym.
  • Poznają technikę wyrobu świeczek z wosku pszczelego oraz sposób wytwarzania kosmetyków z dodatkiem miodu w trakcie zajęć praktycznych.
  • Dowiedzą się także o zastosowaniu miodu w gospodarstwie domowym.
  • Każde spotkanie kończyć się będzie degustacją różnych rodzajów miodu i pokazem produktów pochodzących z pasieki

Etap trzeci polega na przeprowadzeniu trzech konkursów ph. "Pszczoły niezbędne w naturalnym środowisku":

• plastycznego w kategorii wiekowej 10-13 oraz 14-17 lat,
  • literackiego i filmowego dla osób pełnoletnich.

Konkursy adresowane  są do  mieszkańców powiatu giżyckiego. Regulaminy konkursów dostępne będą od 7 lipca 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Giżycku, a także na stronach internetowych i Facebook'u wspomnianych bibliotek. Prace  będzie można składać do 18 sierpnia 2014 r. w  bibliotece w Rynie lub w bibliotece w Giżycku.

Czwarty etap polega na zorganizowaniu przez Bibliotekę Publiczną w Rynie przy współpracy z Rejonowym Kołem Pszczelarzy konferencji z okazji obchodów Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza w Rynie w dniu 7 września 2014 r. Wezmą w niej udział zainteresowani mieszkańcy powiatu giżyckiego oraz pszczelarze z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas konferencji Biblioteka Publiczna w Rynie zaprezentuje prace konkursowe i wręczy nagrody laureatom konkursów. Po konferencji przedstawiciele władz samorządowych oraz Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie w asyście społeczności lokalnej zasadzą na terenie miasta rośliny miododajne.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange