UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

Akademia Orange dla Bibliotek to program realizowany przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Ma on na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Biblioteka Publiczna w Rynie bierze udział w programie Orange dla bibliotek i w ramach tego otrzymuje dotację pieniężną:

• w 2010 r. w wysokości 1142,42 zł. Wykorzystano ją na: opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich ; zakup pięciu Pendriwe 4 GB, które przekazano jako nagrody zwycięzcom konkursu ph. "Czy znasz stronę www Biblioteki Publicznej w Rynie?" ; zakup Switch D-Link DGS-10008D oraz prezentera bezprzewodowego ze wskaźnikiem laserowym do Biblioteki w Rynie.
  • w 2011 r. w wysokości 677,03 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupiono słuchawki do 6 stanowisk komputerowych.
  • w 2012 r. (na okres 1 styczeń - 6 sierpień) w wysokości 406,82 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup słuchawek komputerowych.
  • w 2013 r. (na okres 1 sierpnia 2012 - 31 grudzień 2013) w wysokości 1195,45 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup programu antywirusowego AVAST Internet Security.
  • w 2014 r. w wysokości 1177,70 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupu słuchawek komputerowych.
  • w 2015 r. (na okres od 1 stycznia do 31 lipca) w wysokości 686,99 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup Głowicy HP 343.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange