UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6 i 13 czerwca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

WIZYTA W BAJKOLANDZIE
Wizyta najaktywniejszych uczestników spotkań Klubu Malucha w Bajkolandzie w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 18.00. Szczegółowe informacje w bibliotece.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

78. spotkanie MDKK odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

RAJD ROWEROWY - ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ
Zapraszamy miłosników rowerów, książek i bibliotek do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym ph. "Odjazdowy Bibliotekarz" w dniu 16 czerwca 2018 r. (sobota). Start o godz. 9.00 z placu przed budynkiem biblioteki. Zapisy osobiście w bibliotece do dnia 14 czerwca 2018 r. (czwartek). Trasa Przejazdu: Ryn – Rybical – Skorupki – Ławki – Ryn. Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

122. spotkanie DKK odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów). Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Dom Augusty", której autorem jest Majgull Axelsson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Akademia Orange dla Bibliotek to program realizowany przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Ma on na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Biblioteka Publiczna w Rynie bierze udział w programie Orange dla bibliotek i w ramach tego otrzymuje dotację pieniężną:

• w 2010 r. w wysokości 1142,42 zł. Wykorzystano ją na: opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich ; zakup pięciu Pendriwe 4 GB, które przekazano jako nagrody zwycięzcom konkursu ph. "Czy znasz stronę www Biblioteki Publicznej w Rynie?" ; zakup Switch D-Link DGS-10008D oraz prezentera bezprzewodowego ze wskaźnikiem laserowym do Biblioteki w Rynie.
  • w 2011 r. w wysokości 677,03 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupiono słuchawki do 6 stanowisk komputerowych.
  • w 2012 r. (na okres 1 styczeń - 6 sierpień) w wysokości 406,82 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup słuchawek komputerowych.
  • w 2013 r. (na okres 1 sierpnia 2012 - 31 grudzień 2013) w wysokości 1195,45 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup programu antywirusowego AVAST Internet Security.
  • w 2014 r. w wysokości 1177,70 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupu słuchawek komputerowych.
  • w 2015 r. (na okres od 1 stycznia do 31 lipca) w wysokości 686,99 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup Głowicy HP 343.

program fundacja orange