..........................................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym  Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w środy. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 grudnia 2019 r.

"PSZCZELARSKIE CIEKAWOSTKI" - SPOTKANIE DLA DZIECI

138. spotkanie DKK odbędzie się 13 grudnia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Szum", której autorem jest Magdalena Tulli. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

96. spotkanie MDKK odbędzie się 14 grudnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Klątwa Tygrysa", której autorem jest Colleen Houck. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłe osoby na imprezę "Teatr przy Stoliku", która odbędzie 18 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki.
Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski odczytają sztukę "Oto czulent na dzisiejszy szabat...".

Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła jako partner do projektu "Mała Książka- Wielki Człowiek". Organizatorem i pomysłodawcą Projektu jest Instytut Książki. Skierowany jest on do dzieci w wieku 3 lat. Rodzice trzylatków powinni zapisać dziecko do biblioteki w celu uzyskania statusu czytelnika. Każdy uczestnik projektu otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, Kartę Małego Czytelnika oraz Dyplom. Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2018 roku.

Więcej informacji na stronie www Instytutu Książki.