UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6 i 13 czerwca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

WIZYTA W BAJKOLANDZIE
Wizyta najaktywniejszych uczestników spotkań Klubu Malucha w Bajkolandzie w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 18.00. Szczegółowe informacje w bibliotece.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

78. spotkanie MDKK odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

RAJD ROWEROWY - ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ
Zapraszamy miłosników rowerów, książek i bibliotek do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym ph. "Odjazdowy Bibliotekarz" w dniu 16 czerwca 2018 r. (sobota). Start o godz. 9.00 z placu przed budynkiem biblioteki. Zapisy osobiście w bibliotece do dnia 14 czerwca 2018 r. (czwartek). Trasa Przejazdu: Ryn – Rybical – Skorupki – Ławki – Ryn. Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

122. spotkanie DKK odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów). Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Dom Augusty", której autorem jest Majgull Axelsson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Było to najbardziej spektakularne przedsięwzięcie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Kompleksowe zabezpieczenie w sprzęt komputerowy sieci bibliotek równomiernie rozłożonej na terenie całego województwa wraz z planowanym systemem szkoleń dawnej i nowej kadry bibliotecznej - było działaniem jednocześnie modernizującym istniejącą sieć instytucji kultury i wdrażającym nowoczesne technologie. Innowacyjny charakter projektu powodowany był również zintegrowanymi działaniami w zakresie wirtualnej biblioteki i Bazy Informacji Lokalnej.

W ramach projektu Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała:

• komputer wyposażony w pakiet Office i Norton Antivirs,
  • drukarkę atramentową,
  • skaner
  • UPS.

Całkowita wartość przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 4 971,50 zł.

Uczestnictwo w tym programie zapoczątkowało komputeryzację biblioteki. Biblioteka pozyskała pierwszy komputer, a pracownik biblioteki przeszedł kurs, podczas którego poznał podstawy posługiwania się komputerem i Internetem oraz obsługę programu bibliotecznego MAK, a także został przeszkolony w tworzeniu serwisu internetowego Bazy Informacji Lokalnej (BIL) z wykorzystaniem automatycznych formularzy. Wynikiem szkolenia jest na bieżąco aktualizowany serwis BIL zawierający wszelkie informacje na temat miasta i gminy Ryn.

program fundacja orange