Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 5, 12 czerwca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 6, 13 czerwca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

RODZINNY TURNIEJ CZYTELNICZY
Zapraszamy chętne rodziny do wzięcia udziału w Rodzinnym Turnieju Czytelniczym, który odbędzie się 7 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Aby wziąć w nim udział należy:

• zgłosić osobiście w bibliotece lub telefonicznie 87 429 39 72 do 4 czerwca 2019 r. 3–osobowe zespoły (członkowie zespołu muszą być ze sobą spokrewnieni),
  • wykazać się znajomością 5 wskazanych przez bibliotekarza baśni (można je wypożyczyć w bibliotece),
  • przygotować się do wykonania czterech zadań zespołowych.

"ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ" - RAJD ROWEROWY
Zapraszamy miłośników rowerów, książek i bibliotek o wzięcia udziału  w rajdzie rowerowym.
Start: 15 czerwca 2019 r. (sobota), godz. 9.00, parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Ryn.
Trasa przejazdu
: Ryn (ul. Portowa, ul. Kościuszki, ul. Kopernika) – tzw. Torówka - Knis Podewsie – Krzyżany – Krzyżany Kolonia – Zatoka Ruminek - Ryn.
Meta: parking przy Ekomarinie, około godz. 16.00.
W programie: grillowanie w Dworku u Pelców, konkursy z nagrodami.
Zapisy: w bibliotece do 13 czerwca 2019 r. (czwartek).
Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

133. spotkanie DKK odbędzie się 21 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Jonasa Jonassona. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

90. spotkanie MDKK odbędzie się 29 czerwca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Perswazje" Jane AustenMalinche. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Było to najbardziej spektakularne przedsięwzięcie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Kompleksowe zabezpieczenie w sprzęt komputerowy sieci bibliotek równomiernie rozłożonej na terenie całego województwa wraz z planowanym systemem szkoleń dawnej i nowej kadry bibliotecznej - było działaniem jednocześnie modernizującym istniejącą sieć instytucji kultury i wdrażającym nowoczesne technologie. Innowacyjny charakter projektu powodowany był również zintegrowanymi działaniami w zakresie wirtualnej biblioteki i Bazy Informacji Lokalnej.

W ramach projektu Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała:

• komputer wyposażony w pakiet Office i Norton Antivirs,
  • drukarkę atramentową,
  • skaner
  • UPS.

Całkowita wartość przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 4 971,50 zł.

Uczestnictwo w tym programie zapoczątkowało komputeryzację biblioteki. Biblioteka pozyskała pierwszy komputer, a pracownik biblioteki przeszedł kurs, podczas którego poznał podstawy posługiwania się komputerem i Internetem oraz obsługę programu bibliotecznego MAK, a także został przeszkolony w tworzeniu serwisu internetowego Bazy Informacji Lokalnej (BIL) z wykorzystaniem automatycznych formularzy. Wynikiem szkolenia jest na bieżąco aktualizowany serwis BIL zawierający wszelkie informacje na temat miasta i gminy Ryn.