SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 5, 12, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni. W kwietniu najaktywniejsi uczestnicy spotkań odwiedzą także Bajkoland w Giżycku.

120. spotkanie DKK odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "W plątaninie uczuć" Gabrieli Gargaś. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

76. spotkanie MDKK odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Upadek Arkadii", której autorem jest Kai Meyer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytają sztukę "Rola życia" Dany Laurent.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 kwietnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Było to najbardziej spektakularne przedsięwzięcie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Kompleksowe zabezpieczenie w sprzęt komputerowy sieci bibliotek równomiernie rozłożonej na terenie całego województwa wraz z planowanym systemem szkoleń dawnej i nowej kadry bibliotecznej - było działaniem jednocześnie modernizującym istniejącą sieć instytucji kultury i wdrażającym nowoczesne technologie. Innowacyjny charakter projektu powodowany był również zintegrowanymi działaniami w zakresie wirtualnej biblioteki i Bazy Informacji Lokalnej.

W ramach projektu Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała:

• komputer wyposażony w pakiet Office i Norton Antivirs,
  • drukarkę atramentową,
  • skaner
  • UPS.

Całkowita wartość przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 4 971,50 zł.

Uczestnictwo w tym programie zapoczątkowało komputeryzację biblioteki. Biblioteka pozyskała pierwszy komputer, a pracownik biblioteki przeszedł kurs, podczas którego poznał podstawy posługiwania się komputerem i Internetem oraz obsługę programu bibliotecznego MAK, a także został przeszkolony w tworzeniu serwisu internetowego Bazy Informacji Lokalnej (BIL) z wykorzystaniem automatycznych formularzy. Wynikiem szkolenia jest na bieżąco aktualizowany serwis BIL zawierający wszelkie informacje na temat miasta i gminy Ryn.

program fundacja orange