UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

Było to najbardziej spektakularne przedsięwzięcie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Kompleksowe zabezpieczenie w sprzęt komputerowy sieci bibliotek równomiernie rozłożonej na terenie całego województwa wraz z planowanym systemem szkoleń dawnej i nowej kadry bibliotecznej - było działaniem jednocześnie modernizującym istniejącą sieć instytucji kultury i wdrażającym nowoczesne technologie. Innowacyjny charakter projektu powodowany był również zintegrowanymi działaniami w zakresie wirtualnej biblioteki i Bazy Informacji Lokalnej.

W ramach projektu Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała:

• komputer wyposażony w pakiet Office i Norton Antivirs,
  • drukarkę atramentową,
  • skaner
  • UPS.

Całkowita wartość przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 4 971,50 zł.

Uczestnictwo w tym programie zapoczątkowało komputeryzację biblioteki. Biblioteka pozyskała pierwszy komputer, a pracownik biblioteki przeszedł kurs, podczas którego poznał podstawy posługiwania się komputerem i Internetem oraz obsługę programu bibliotecznego MAK, a także został przeszkolony w tworzeniu serwisu internetowego Bazy Informacji Lokalnej (BIL) z wykorzystaniem automatycznych formularzy. Wynikiem szkolenia jest na bieżąco aktualizowany serwis BIL zawierający wszelkie informacje na temat miasta i gminy Ryn.

program fundacja orange