UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

W 2012 roku Biblioteka Publiczna w Rynie złożyła wniosek aplikacyjny do Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, który został pozytywnie rozpatrzony. Współpraca ryńskich bibliotekarek (Marii Tuczyńskiej i Krystyny Jowsa) ze wspomnianą Fundacją rozpoczęła się w styczniu 2013 r. Uczestniczyły one wówczas w szkoleniach: "Biblioteka na rynku pracy i elementy doradztwa zawodowego" oraz "Warsztaty kreatywności i projektowania działań biblioteki". Następnie pracownicy biblioteki napisali scenariusz działań dla osób poszukujących pracy bądź chcących tę pracę zmienić i pozyskali od fundacji grant w wysokości dwóch tysięcy złotych na jego realizację. Projekt, w których wzięło udział dziesięć pań zrealizowany został w czerwce i przebiegał następująco:

• warsztaty z doradcą zawodowym  (20 godzin), umożliwiające odkrycie przez uczestników swojego potencjału w zakresie wiedzy i umiejętności. Zajęcia te miały za zadanie poznanie mocnych i słabych stron zawodowych i osobowościowych, a także wskazanie techniki skutecznej autoprezentacji z elementami przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i kontaktu z pracodawcami,
  • zapoznanie z serwisem www.praca-enter.pl pod kierunkiem bibliotekarzy (12 godzin), dzięki któremu można wzbogacić wiedzę w zakresie rynku pracy, a także zwiększyć świadomość swoich umiejętności, preferencji i możliwości w życiu zawodowym,
  • spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami: kosmetyczką , fryzjerką i farmaceutką  w celu uzyskania praktycznych wskazówek jak założyć i prowadzić własną działalność,
  • wizyta w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Olsztynie połączona z warsztatem na temat "Autoprezentacja – kształtowanie wizerunku zawodowego", który poprowadziła doradca zawodowy (5 godzin),
  • spotkanie z dyrektorem generalnym Hotelu "Zamek Ryn", w celu odbycia próbnych rozmów kwalifikacyjnych.

Na jego zakończenie uczestniczki otrzymały certyfikat ukończenia szkolenia "O rynku pracy w bibliotece".

praca enter 1praca enter 2praca enter 3praca enter 4

praca enter 5praca enter 6praca enter 7praca enter 8

certefikaty praca enter 1certefikaty praca enter 2certefikaty praca enter 3certefikaty praca enter 4

Projekt "Praca. Enter. Biblioteka jako miejsce informacji o rynku pracy" prowadzony jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange