SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 5, 12, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni. W kwietniu najaktywniejsi uczestnicy spotkań odwiedzą także Bajkoland w Giżycku.

120. spotkanie DKK odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "W plątaninie uczuć" Gabrieli Gargaś. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

76. spotkanie MDKK odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Upadek Arkadii", której autorem jest Kai Meyer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytają sztukę "Rola życia" Dany Laurent.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 kwietnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

W 2012 roku Biblioteka Publiczna w Rynie złożyła wniosek aplikacyjny do Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, który został pozytywnie rozpatrzony. Współpraca ryńskich bibliotekarek (Marii Tuczyńskiej i Krystyny Jowsa) ze wspomnianą Fundacją rozpoczęła się w styczniu 2013 r. Uczestniczyły one wówczas w szkoleniach: "Biblioteka na rynku pracy i elementy doradztwa zawodowego" oraz "Warsztaty kreatywności i projektowania działań biblioteki". Następnie pracownicy biblioteki napisali scenariusz działań dla osób poszukujących pracy bądź chcących tę pracę zmienić i pozyskali od fundacji grant w wysokości dwóch tysięcy złotych na jego realizację. Projekt, w których wzięło udział dziesięć pań zrealizowany został w czerwce i przebiegał następująco:

• warsztaty z doradcą zawodowym  (20 godzin), umożliwiające odkrycie przez uczestników swojego potencjału w zakresie wiedzy i umiejętności. Zajęcia te miały za zadanie poznanie mocnych i słabych stron zawodowych i osobowościowych, a także wskazanie techniki skutecznej autoprezentacji z elementami przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i kontaktu z pracodawcami,
  • zapoznanie z serwisem www.praca-enter.pl pod kierunkiem bibliotekarzy (12 godzin), dzięki któremu można wzbogacić wiedzę w zakresie rynku pracy, a także zwiększyć świadomość swoich umiejętności, preferencji i możliwości w życiu zawodowym,
  • spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami: kosmetyczką , fryzjerką i farmaceutką  w celu uzyskania praktycznych wskazówek jak założyć i prowadzić własną działalność,
  • wizyta w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Olsztynie połączona z warsztatem na temat "Autoprezentacja – kształtowanie wizerunku zawodowego", który poprowadziła doradca zawodowy (5 godzin),
  • spotkanie z dyrektorem generalnym Hotelu "Zamek Ryn", w celu odbycia próbnych rozmów kwalifikacyjnych.

Na jego zakończenie uczestniczki otrzymały certyfikat ukończenia szkolenia "O rynku pracy w bibliotece".

praca enter 1praca enter 2praca enter 3praca enter 4

praca enter 5praca enter 6praca enter 7praca enter 8

certefikaty praca enter 1certefikaty praca enter 2certefikaty praca enter 3certefikaty praca enter 4

Projekt "Praca. Enter. Biblioteka jako miejsce informacji o rynku pracy" prowadzony jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

program fundacja orange