Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 5, 12 czerwca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 6, 13 czerwca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

RODZINNY TURNIEJ CZYTELNICZY
Zapraszamy chętne rodziny do wzięcia udziału w Rodzinnym Turnieju Czytelniczym, który odbędzie się 7 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Aby wziąć w nim udział należy:

• zgłosić osobiście w bibliotece lub telefonicznie 87 429 39 72 do 4 czerwca 2019 r. 3–osobowe zespoły (członkowie zespołu muszą być ze sobą spokrewnieni),
  • wykazać się znajomością 5 wskazanych przez bibliotekarza baśni (można je wypożyczyć w bibliotece),
  • przygotować się do wykonania czterech zadań zespołowych.

"ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ" - RAJD ROWEROWY
Zapraszamy miłośników rowerów, książek i bibliotek o wzięcia udziału  w rajdzie rowerowym.
Start: 15 czerwca 2019 r. (sobota), godz. 9.00, parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Ryn.
Trasa przejazdu
: Ryn (ul. Portowa, ul. Kościuszki, ul. Kopernika) – tzw. Torówka - Knis Podewsie – Krzyżany – Krzyżany Kolonia – Zatoka Ruminek - Ryn.
Meta: parking przy Ekomarinie, około godz. 16.00.
W programie: grillowanie w Dworku u Pelców, konkursy z nagrodami.
Zapisy: w bibliotece do 13 czerwca 2019 r. (czwartek).
Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

133. spotkanie DKK odbędzie się 21 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Jonasa Jonassona. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

90. spotkanie MDKK odbędzie się 29 czerwca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Perswazje" Jane AustenMalinche. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoje Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Przedmiotem projektu były dwa komplementarne działania:

1. stworzenie i/lub modernizacja 200 punktów publicznego dostępu do Internetu (PIAP - Public Internet Access Point) głównie na obszarach wiejskich i w małych miastach do 20.000 mieszkańców,
  2. rozbudowa szerokopasmowej infrastruktury dostępowej w gminach objętych projektem przy wykorzystaniu już istniejących szkieletowych sieci szerokopasmowych.
Z programu tego Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dwa komputery z oprogramowaniem oraz atramentowe urządzenie wielofunkcyjne. Utworzono wówczas dwa dodatkowe stanowiska komputerowe dla czytelników z bezpłatnym dostępem do Internetu. Wartość całkowita brutto przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 7 467,01 zł.