Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 3, 10, 17, 24 października 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ W WYKONANIU PIOTRA DĄBRÓWKI
Zapraszamy miłośników poezji śpiewanej na koncert Piotra Dąbrówki, który odbędzie się 7 października 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Hotelu "Zamek Ryn". Koncert ten jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KASSEM
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, które odbędzie się 12 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na spektakl czytany, który odbędzie się 16 października 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska odczytają sztukę pt. "Zabierz mnie na księżyc". Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

125. spotkanie DKK odbędzie się 26 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dlaczego nie poczekałaś?" Wery Gorczyńskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

82. spotkanie MDKK odbędzie się 27 października 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Złodzieje książek", której autorem jest Matthew Pearl. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoje Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Przedmiotem projektu były dwa komplementarne działania:

1. stworzenie i/lub modernizacja 200 punktów publicznego dostępu do Internetu (PIAP - Public Internet Access Point) głównie na obszarach wiejskich i w małych miastach do 20.000 mieszkańców,
  2. rozbudowa szerokopasmowej infrastruktury dostępowej w gminach objętych projektem przy wykorzystaniu już istniejących szkieletowych sieci szerokopasmowych.
Z programu tego Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dwa komputery z oprogramowaniem oraz atramentowe urządzenie wielofunkcyjne. Utworzono wówczas dwa dodatkowe stanowiska komputerowe dla czytelników z bezpłatnym dostępem do Internetu. Wartość całkowita brutto przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 7 467,01 zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange