Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoje Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Przedmiotem projektu były dwa komplementarne działania:

1. stworzenie i/lub modernizacja 200 punktów publicznego dostępu do Internetu (PIAP - Public Internet Access Point) głównie na obszarach wiejskich i w małych miastach do 20.000 mieszkańców,
  2. rozbudowa szerokopasmowej infrastruktury dostępowej w gminach objętych projektem przy wykorzystaniu już istniejących szkieletowych sieci szerokopasmowych.
Z programu tego Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dwa komputery z oprogramowaniem oraz atramentowe urządzenie wielofunkcyjne. Utworzono wówczas dwa dodatkowe stanowiska komputerowe dla czytelników z bezpłatnym dostępem do Internetu. Wartość całkowita brutto przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 7 467,01 zł.