Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższa wizyta: 10 styczeń 2018 r. Wizyty nie odbędą się w dniach 17, 24 i 31 stycznia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 4, 11, 18 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w czytelni.

73. spotkanie MDKK odbędzie się 20 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Noc ognia", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

117. spotkanie DKK odbędzie się 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

FERIE 2018 W BIBLIOTECE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku (22 stycznia - 2 luty 2018 r.) w godzinach 15.30- 17.00 na biblioteczne spotkania pod hasłem "Rynianie z pasją". Przewidziane są też gry i zabawy oraz "małe co nieco".

22 stycznia 2018 (poniedziałek) – MANGA I ANIME
- Gość spotkania: Katarzyna Cantop, fascynatka popkultury japońskiej
- Tworzenie własnej Mangi
23 stycznia 2018 (wtorek) – OGRODNICTWO
- Gość spotkania: Aneta Kuczyńska, ogrodnik
- „Mój wymarzony ogród” – praca plastyczna
24 stycznia 2018 (środa) – ROBÓTKI RĘCZNE
- Gość spotkania: Elżbieta Buczel i Anna Borożyńska, pasjonatki rękodzieła
- Tworzenie biżuterii z filcu, kordonka i włóczki
25 stycznia 2018 (czwartek) – MODNE FRYZURY
- Goście spotkania: Marta Cała, fryzjerka, stylistka
- Modelowanie fryzur – teoria i praktyka
26 stycznia 2018 (piątek) – TAEKWONDO
- Gość spotkania: Jacek Załęski, instruktor taekwondo
- Podstawowe techniki walki wręcz i samoobrony - krótki kurs taekwondo
29 stycznia 2018 (poniedziałek) – KULINARIA
- Gość spotkania: Bożena Cantop, miłośniczka gotowania
- Przygotowanie deseru i dekoracja pierników
30 stycznia 2018 (wtorek) – LEGO
- Gość spotkania: Jakub Leonik, miłośnik klocków LEGO
- Pojazdy, postacie, budowle z klocków LEGO – ćwiczenia praktyczne
31 stycznia 2018 (środa) – KRĘGIELNIA W GODZINACH 15.00-17.00
- Wizyta na kręgielni w Hotelu „Zamek Ryn”
1 luty 2018 (czwartek) – PODRÓŻE ROWEROWE
- Gość spotkania: Adriana Banaszkiewicz-Gałas – miłośniczka rowerów
- „Akcesoria rowerowe” - kalambury
2 luty 2018 (piątek) – LODOWISKO W GODZINACH 9.30-12.00
- Wizyta na lodowisku w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Uczestnicy klubu, żeby czerpać radość z dyskusji o literaturze, nie muszą na niej się znać, bowiem ich spotkania mają być przede wszystkim doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Inicjatorem Dyskusyjnych Klubów Książki w oparciu o angielskie wzorce jest Instytut Książki, który powołał je w ramach wieloletniego ogólnopolskiego projektu  "Tu czytamy" promującego czytelnictwo.

Szczegółowe informacje na temat działalności Dyskusyjnych Klubów Książki znajdziesz na stronach:

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Rynie rozpoczął działalność 21 września 2007 r. Obecnie Klub liczy 17 osób. Tradycyjnie spotkania odbywają się w Czytelni Biblioteki przy kawie i wypiekach Klubowiczów. Były też spotkania nietypowe:

• na świeżym powietrzu przy grillu,
  • w Hotelu "Zamek Ryn" (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • w miasteczku westernowym Mrongoville (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • Klubowicze DKK z Rynu i Sterławek Wielkich korzystając z zaproszenia miejscowego Klubu odwiedzili Pieniężno.
  • w Gościńcu Bocianie Gniazdo  odbyło się spotkanie integracyjne trzech Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie.

W ramach działalności DKK trzykrotnie zorganizowano wyjazd do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie:

• w 2008 r. Klubowicze obejrzeli spektakl "Prywatna klinika" w reżyserii Jerzego Bończaka,
  • w 2009 r. sztukę "Wesele u drobnomieszczan” "w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa,
  • w 2010 r. spektakl "Bar Babylon" w reżyserii Radosława Paczochy.

oraz spotkania autorskie z pisarzami:

• Mariuszem Sieniewiczem,
  • Edwardem Cyfusem,
  • Małgorzatą Kalicińską,
  • Jackiem Dehnelem,
  • Katarzyną Enerlich,
  • Małgorzatą Gutowską-Adamczyk,
  • Stefanem Chwinem.

Przy Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich działa także - od 19 listopada 2010 r. - Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Moderatorem Klubu jest Krystyna Jowsa, pracownik Filii, do Klubu należy 7 osób.

Zaś przy Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Rynie działa Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Klub zawiązał się 23 września 2011 r. i zrzesza 13 Klubowiczów, moderatorem jest Katarzyna Lubowiecka, pracownik Biblioteki.

Relacje i zdjęcia z poszczególnych spotkań DKK znajdziesz w zakładce aktualności.

program fundacja orange