Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 3, 10, 17, 24 października 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ W WYKONANIU PIOTRA DĄBRÓWKI
Zapraszamy miłośników poezji śpiewanej na koncert Piotra Dąbrówki, który odbędzie się 7 października 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Hotelu "Zamek Ryn". Koncert ten jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KASSEM
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, które odbędzie się 12 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na spektakl czytany, który odbędzie się 16 października 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska odczytają sztukę pt. "Zabierz mnie na księżyc". Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

125. spotkanie DKK odbędzie się 26 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dlaczego nie poczekałaś?" Wery Gorczyńskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

82. spotkanie MDKK odbędzie się 27 października 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Złodzieje książek", której autorem jest Matthew Pearl. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Uczestnicy klubu, żeby czerpać radość z dyskusji o literaturze, nie muszą na niej się znać, bowiem ich spotkania mają być przede wszystkim doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Inicjatorem Dyskusyjnych Klubów Książki w oparciu o angielskie wzorce jest Instytut Książki, który powołał je w ramach wieloletniego ogólnopolskiego projektu  "Tu czytamy" promującego czytelnictwo.

Szczegółowe informacje na temat działalności Dyskusyjnych Klubów Książki znajdziesz na stronach:

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Rynie rozpoczął działalność 21 września 2007 r. Obecnie Klub liczy 17 osób. Tradycyjnie spotkania odbywają się w Czytelni Biblioteki przy kawie i wypiekach Klubowiczów. Były też spotkania nietypowe:

• na świeżym powietrzu przy grillu,
  • w Hotelu "Zamek Ryn" (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • w miasteczku westernowym Mrongoville (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • Klubowicze DKK z Rynu i Sterławek Wielkich korzystając z zaproszenia miejscowego Klubu odwiedzili Pieniężno.
  • w Gościńcu Bocianie Gniazdo  odbyło się spotkanie integracyjne trzech Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie.

W ramach działalności DKK trzykrotnie zorganizowano wyjazd do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie:

• w 2008 r. Klubowicze obejrzeli spektakl "Prywatna klinika" w reżyserii Jerzego Bończaka,
  • w 2009 r. sztukę "Wesele u drobnomieszczan” "w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa,
  • w 2010 r. spektakl "Bar Babylon" w reżyserii Radosława Paczochy.

oraz spotkania autorskie z pisarzami:

• Mariuszem Sieniewiczem,
  • Edwardem Cyfusem,
  • Małgorzatą Kalicińską,
  • Jackiem Dehnelem,
  • Katarzyną Enerlich,
  • Małgorzatą Gutowską-Adamczyk,
  • Stefanem Chwinem.

Przy Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich działa także - od 19 listopada 2010 r. - Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Moderatorem Klubu jest Krystyna Jowsa, pracownik Filii, do Klubu należy 7 osób.

Zaś przy Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Rynie działa Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Klub zawiązał się 23 września 2011 r. i zrzesza 13 Klubowiczów, moderatorem jest Katarzyna Lubowiecka, pracownik Biblioteki.

Relacje i zdjęcia z poszczególnych spotkań DKK znajdziesz w zakładce aktualności.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange