UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Uczestnicy klubu, żeby czerpać radość z dyskusji o literaturze, nie muszą na niej się znać, bowiem ich spotkania mają być przede wszystkim doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Inicjatorem Dyskusyjnych Klubów Książki w oparciu o angielskie wzorce jest Instytut Książki, który powołał je w ramach wieloletniego ogólnopolskiego projektu  "Tu czytamy" promującego czytelnictwo.

Szczegółowe informacje na temat działalności Dyskusyjnych Klubów Książki znajdziesz na stronach:

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Rynie rozpoczął działalność 21 września 2007 r. Obecnie Klub liczy 17 osób. Tradycyjnie spotkania odbywają się w Czytelni Biblioteki przy kawie i wypiekach Klubowiczów. Były też spotkania nietypowe:

• na świeżym powietrzu przy grillu,
  • w Hotelu "Zamek Ryn" (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • w miasteczku westernowym Mrongoville (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • Klubowicze DKK z Rynu i Sterławek Wielkich korzystając z zaproszenia miejscowego Klubu odwiedzili Pieniężno.
  • w Gościńcu Bocianie Gniazdo  odbyło się spotkanie integracyjne trzech Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie.

W ramach działalności DKK trzykrotnie zorganizowano wyjazd do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie:

• w 2008 r. Klubowicze obejrzeli spektakl "Prywatna klinika" w reżyserii Jerzego Bończaka,
  • w 2009 r. sztukę "Wesele u drobnomieszczan” "w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa,
  • w 2010 r. spektakl "Bar Babylon" w reżyserii Radosława Paczochy.

oraz spotkania autorskie z pisarzami:

• Mariuszem Sieniewiczem,
  • Edwardem Cyfusem,
  • Małgorzatą Kalicińską,
  • Jackiem Dehnelem,
  • Katarzyną Enerlich,
  • Małgorzatą Gutowską-Adamczyk,
  • Stefanem Chwinem.

Przy Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich działa także - od 19 listopada 2010 r. - Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Moderatorem Klubu jest Krystyna Jowsa, pracownik Filii, do Klubu należy 7 osób.

Zaś przy Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Rynie działa Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Klub zawiązał się 23 września 2011 r. i zrzesza 13 Klubowiczów, moderatorem jest Katarzyna Lubowiecka, pracownik Biblioteki.

Relacje i zdjęcia z poszczególnych spotkań DKK znajdziesz w zakładce aktualności.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange