PROJEKT "NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ"
Zapraszamy na Niecodziennie Spotkania z Kulturą w naszej Bibliotece! Szczegółowy plan wydarzeń poniżej.

We wrześniu 2018 r.
Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu na miejscu w ryńskiej bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO
Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wraz z innymi wybranego fragmentu dzieła. Akcja odbędzie się 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 przy fontannie. Zachęcamy posiadaczy własnego egzemplarza "Przedwiośnia" do zabrania ze sobą w celu otrzymania pamiątkowego stempla z logo akcji.

CITTASLOW A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania, które odbędą się 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w czytelni.

124. spotkanie DKK odbędzie się 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

81. spotkanie MDKK odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Truskawkowe pola", której autorem jest Jordi Sierra i Fabra.  Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

ŚLIMACZYM TROPEM - PODCHODY
Zapraszamy osoby od 13 roku życia do udziału w podchodach, które odbędą się 30 września 2018 r. (niedziela) w godz. 10.00-14.00. Regulamin i karta zgłoszenia w bibliotece. Zapisy przyjmujemy do czwartku 27 września.

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Uczestnicy klubu, żeby czerpać radość z dyskusji o literaturze, nie muszą na niej się znać, bowiem ich spotkania mają być przede wszystkim doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Inicjatorem Dyskusyjnych Klubów Książki w oparciu o angielskie wzorce jest Instytut Książki, który powołał je w ramach wieloletniego ogólnopolskiego projektu  "Tu czytamy" promującego czytelnictwo.

Szczegółowe informacje na temat działalności Dyskusyjnych Klubów Książki znajdziesz na stronach:

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Rynie rozpoczął działalność 21 września 2007 r. Obecnie Klub liczy 17 osób. Tradycyjnie spotkania odbywają się w Czytelni Biblioteki przy kawie i wypiekach Klubowiczów. Były też spotkania nietypowe:

• na świeżym powietrzu przy grillu,
  • w Hotelu "Zamek Ryn" (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • w miasteczku westernowym Mrongoville (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • Klubowicze DKK z Rynu i Sterławek Wielkich korzystając z zaproszenia miejscowego Klubu odwiedzili Pieniężno.
  • w Gościńcu Bocianie Gniazdo  odbyło się spotkanie integracyjne trzech Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie.

W ramach działalności DKK trzykrotnie zorganizowano wyjazd do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie:

• w 2008 r. Klubowicze obejrzeli spektakl "Prywatna klinika" w reżyserii Jerzego Bończaka,
  • w 2009 r. sztukę "Wesele u drobnomieszczan” "w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa,
  • w 2010 r. spektakl "Bar Babylon" w reżyserii Radosława Paczochy.

oraz spotkania autorskie z pisarzami:

• Mariuszem Sieniewiczem,
  • Edwardem Cyfusem,
  • Małgorzatą Kalicińską,
  • Jackiem Dehnelem,
  • Katarzyną Enerlich,
  • Małgorzatą Gutowską-Adamczyk,
  • Stefanem Chwinem.

Przy Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich działa także - od 19 listopada 2010 r. - Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Moderatorem Klubu jest Krystyna Jowsa, pracownik Filii, do Klubu należy 7 osób.

Zaś przy Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Rynie działa Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Klub zawiązał się 23 września 2011 r. i zrzesza 13 Klubowiczów, moderatorem jest Katarzyna Lubowiecka, pracownik Biblioteki.

Relacje i zdjęcia z poszczególnych spotkań DKK znajdziesz w zakładce aktualności.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange