Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższa wizyta: 10 styczeń 2018 r. Wizyty nie odbędą się w dniach 17, 24 i 31 stycznia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 4, 11, 18 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w czytelni.

73. spotkanie MDKK odbędzie się 20 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Noc ognia", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

117. spotkanie DKK odbędzie się 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

FERIE 2018 W BIBLIOTECE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku (22 stycznia - 2 luty 2018 r.) w godzinach 15.30- 17.00 na biblioteczne spotkania pod hasłem "Rynianie z pasją". Przewidziane są też gry i zabawy oraz "małe co nieco".

22 stycznia 2018 (poniedziałek) – MANGA I ANIME
- Gość spotkania: Katarzyna Cantop, fascynatka popkultury japońskiej
- Tworzenie własnej Mangi
23 stycznia 2018 (wtorek) – OGRODNICTWO
- Gość spotkania: Aneta Kuczyńska, ogrodnik
- „Mój wymarzony ogród” – praca plastyczna
24 stycznia 2018 (środa) – ROBÓTKI RĘCZNE
- Gość spotkania: Elżbieta Buczel i Anna Borożyńska, pasjonatki rękodzieła
- Tworzenie biżuterii z filcu, kordonka i włóczki
25 stycznia 2018 (czwartek) – MODNE FRYZURY
- Goście spotkania: Marta Cała, fryzjerka, stylistka
- Modelowanie fryzur – teoria i praktyka
26 stycznia 2018 (piątek) – TAEKWONDO
- Gość spotkania: Jacek Załęski, instruktor taekwondo
- Podstawowe techniki walki wręcz i samoobrony - krótki kurs taekwondo
29 stycznia 2018 (poniedziałek) – KULINARIA
- Gość spotkania: Bożena Cantop, miłośniczka gotowania
- Przygotowanie deseru i dekoracja pierników
30 stycznia 2018 (wtorek) – LEGO
- Gość spotkania: Jakub Leonik, miłośnik klocków LEGO
- Pojazdy, postacie, budowle z klocków LEGO – ćwiczenia praktyczne
31 stycznia 2018 (środa) – KRĘGIELNIA W GODZINACH 15.00-17.00
- Wizyta na kręgielni w Hotelu „Zamek Ryn”
1 luty 2018 (czwartek) – PODRÓŻE ROWEROWE
- Gość spotkania: Adriana Banaszkiewicz-Gałas – miłośniczka rowerów
- „Akcesoria rowerowe” - kalambury
2 luty 2018 (piątek) – LODOWISKO W GODZINACH 9.30-12.00
- Wizyta na lodowisku w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku

Ryńscy Klubowicze DKK spotkali się 12 dkk 315 grudnia 2017 r. przy kawie i własnych wypiekach, aby porozmawiać o książce "Agent" Manueli Gretkowskiej. To powieść psychologiczna, której bohaterem był Szymon Golberg, 60-latek,  polski emigrant mieszkający w Tel-Awiwie. Postać kontrowersyjna, choćby z powodu prowadzonego podwójnego życia. Szymon w Izraelu posiadał żonę i córkę, a w Polsce kochankę i syna. Oszukiwał obie kobiety. Żonie tłumaczył,  iż częste wyjazdy do Polski są związane z prowadzonymi przez niego interesami. Natomiast kochance  wmawiał, że był agentem pracującym dla Mosadu. I tak bohater lawirował pomiędzy dwiema kobietami, by w końcu paść ofiarą swojego oszustwa. Wśród Klubowiczów książka wywołała burzliwą dyskusję. Oczywiście można się domyślić, iż głównym tematem spotkania były oszustwa i postawa Szymona wobec żony Hanny i kochanki Doroty. Dyskutanci podzielili się na dwie grupy. Jedni oskarżali bohatera, inni bronili. Każda grupa odpowiednio argumentowała swoją opinię. Zdecydowaną większość stanowili oskarżyciele. Uczestnicy dyskusji nie omieszkali też poruszyć sprawę zaskakującego zachowania Hanny wobec rywalki. Sześć osób nie kryło podziwu dla żony Szymona. Pozostali negatywnie ustosunkowali się do tej kwestii. Zwrócili uwagę także na inne problemy poruszone w powieści, choćby nacjonalizm, antysemityzm, uprzedzenia itp.

program fundacja orange