UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

Ryńscy Klubowicze DKK spotkali się 12 dkk 315 grudnia 2017 r. przy kawie i własnych wypiekach, aby porozmawiać o książce "Agent" Manueli Gretkowskiej. To powieść psychologiczna, której bohaterem był Szymon Golberg, 60-latek,  polski emigrant mieszkający w Tel-Awiwie. Postać kontrowersyjna, choćby z powodu prowadzonego podwójnego życia. Szymon w Izraelu posiadał żonę i córkę, a w Polsce kochankę i syna. Oszukiwał obie kobiety. Żonie tłumaczył,  iż częste wyjazdy do Polski są związane z prowadzonymi przez niego interesami. Natomiast kochance  wmawiał, że był agentem pracującym dla Mosadu. I tak bohater lawirował pomiędzy dwiema kobietami, by w końcu paść ofiarą swojego oszustwa. Wśród Klubowiczów książka wywołała burzliwą dyskusję. Oczywiście można się domyślić, iż głównym tematem spotkania były oszustwa i postawa Szymona wobec żony Hanny i kochanki Doroty. Dyskutanci podzielili się na dwie grupy. Jedni oskarżali bohatera, inni bronili. Każda grupa odpowiednio argumentowała swoją opinię. Zdecydowaną większość stanowili oskarżyciele. Uczestnicy dyskusji nie omieszkali też poruszyć sprawę zaskakującego zachowania Hanny wobec rywalki. Sześć osób nie kryło podziwu dla żony Szymona. Pozostali negatywnie ustosunkowali się do tej kwestii. Zwrócili uwagę także na inne problemy poruszone w powieści, choćby nacjonalizm, antysemityzm, uprzedzenia itp.

program fundacja orange