Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 3, 10, 17, 24 października 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ W WYKONANIU PIOTRA DĄBRÓWKI
Zapraszamy miłośników poezji śpiewanej na koncert Piotra Dąbrówki, który odbędzie się 7 października 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Hotelu "Zamek Ryn". Koncert ten jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KASSEM
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, które odbędzie się 12 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na spektakl czytany, który odbędzie się 16 października 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska odczytają sztukę pt. "Zabierz mnie na księżyc". Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

125. spotkanie DKK odbędzie się 26 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dlaczego nie poczekałaś?" Wery Gorczyńskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

82. spotkanie MDKK odbędzie się 27 października 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Złodzieje książek", której autorem jest Matthew Pearl. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Ryńscy Klubowicze DKK spotkali się 12 dkk 315 grudnia 2017 r. przy kawie i własnych wypiekach, aby porozmawiać o książce "Agent" Manueli Gretkowskiej. To powieść psychologiczna, której bohaterem był Szymon Golberg, 60-latek,  polski emigrant mieszkający w Tel-Awiwie. Postać kontrowersyjna, choćby z powodu prowadzonego podwójnego życia. Szymon w Izraelu posiadał żonę i córkę, a w Polsce kochankę i syna. Oszukiwał obie kobiety. Żonie tłumaczył,  iż częste wyjazdy do Polski są związane z prowadzonymi przez niego interesami. Natomiast kochance  wmawiał, że był agentem pracującym dla Mosadu. I tak bohater lawirował pomiędzy dwiema kobietami, by w końcu paść ofiarą swojego oszustwa. Wśród Klubowiczów książka wywołała burzliwą dyskusję. Oczywiście można się domyślić, iż głównym tematem spotkania były oszustwa i postawa Szymona wobec żony Hanny i kochanki Doroty. Dyskutanci podzielili się na dwie grupy. Jedni oskarżali bohatera, inni bronili. Każda grupa odpowiednio argumentowała swoją opinię. Zdecydowaną większość stanowili oskarżyciele. Uczestnicy dyskusji nie omieszkali też poruszyć sprawę zaskakującego zachowania Hanny wobec rywalki. Sześć osób nie kryło podziwu dla żony Szymona. Pozostali negatywnie ustosunkowali się do tej kwestii. Zwrócili uwagę także na inne problemy poruszone w powieści, choćby nacjonalizm, antysemityzm, uprzedzenia itp.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange