SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 5, 12, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni. W kwietniu najaktywniejsi uczestnicy spotkań odwiedzą także Bajkoland w Giżycku.

120. spotkanie DKK odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "W plątaninie uczuć" Gabrieli Gargaś. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

76. spotkanie MDKK odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Upadek Arkadii", której autorem jest Kai Meyer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytają sztukę "Rola życia" Dany Laurent.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 kwietnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Ryńscy Klubowicze DKK spotkali się 12 dkk 315 grudnia 2017 r. przy kawie i własnych wypiekach, aby porozmawiać o książce "Agent" Manueli Gretkowskiej. To powieść psychologiczna, której bohaterem był Szymon Golberg, 60-latek,  polski emigrant mieszkający w Tel-Awiwie. Postać kontrowersyjna, choćby z powodu prowadzonego podwójnego życia. Szymon w Izraelu posiadał żonę i córkę, a w Polsce kochankę i syna. Oszukiwał obie kobiety. Żonie tłumaczył,  iż częste wyjazdy do Polski są związane z prowadzonymi przez niego interesami. Natomiast kochance  wmawiał, że był agentem pracującym dla Mosadu. I tak bohater lawirował pomiędzy dwiema kobietami, by w końcu paść ofiarą swojego oszustwa. Wśród Klubowiczów książka wywołała burzliwą dyskusję. Oczywiście można się domyślić, iż głównym tematem spotkania były oszustwa i postawa Szymona wobec żony Hanny i kochanki Doroty. Dyskutanci podzielili się na dwie grupy. Jedni oskarżali bohatera, inni bronili. Każda grupa odpowiednio argumentowała swoją opinię. Zdecydowaną większość stanowili oskarżyciele. Uczestnicy dyskusji nie omieszkali też poruszyć sprawę zaskakującego zachowania Hanny wobec rywalki. Sześć osób nie kryło podziwu dla żony Szymona. Pozostali negatywnie ustosunkowali się do tej kwestii. Zwrócili uwagę także na inne problemy poruszone w powieści, choćby nacjonalizm, antysemityzm, uprzedzenia itp.

program fundacja orange