UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

W grudniu 2017 r. odbyły sie dwa spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Święty Mikołaj wzór dobroci" odbyło się 7 grudnia. Tego dnia maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Wielka zadyma z Mikołajem" Wiesława Drabika. Dowiedziały się skąd pochodzi tradycja obdarowywania się prezentami. Poznały życiorys Świętego Mikołaja. Zastanawiały się gdzie mieszka, kiedy przychodzi do dzieci, kto mu pomaga oraz jak nazywają się jego renifery. Następnie dzieci sprawdzały czy mają predyspozycję do bycia Świętym Mikołajem poprzez próbę przeciśnięcia się przez komin i noszenia ciężkiego worka z prezentami. Zaś na zakończenie wykonały portret Świętego Mikołaja. W zamian za to Święty Mikołaj zostawił w bibliotece upominki, które otrzymał każdy maluch jeśli tylko zaśpiewał piosenkę lub powiedział wiersz.

Mikołajki 6Mikołajki 14Mikołajki 24Mikołajki 8

Drugie spotkanie odbyło się 14 grudnia i nosiło tytuł "Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe". Podczas zajęć maluchy wysłuchały wiersza "Wieczór wigilijny" nieznanego autora. Dowiedziały się jakie znaczenie ma: pierwsza gwiazdka, sianko pod obrusem, wolne miejsce przy stole, ilość potraw na stole wigilijnym, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. Następnie dzieci poznały sposób układania zastawy stołowej i sztućców na stole. Wyciągały źdźbło sianka spod obrusa, aby dowiedzieć się komu będzie się wiodło w Nowym Roku. A na zakończenie wykonały aniołki z papieru, które ozdobiły biblioteczna choinkę.

Tradycje BN 6Tradycje BN 10Tradycje BN 1

program fundacja orange