SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 5, 12, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni. W kwietniu najaktywniejsi uczestnicy spotkań odwiedzą także Bajkoland w Giżycku.

120. spotkanie DKK odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "W plątaninie uczuć" Gabrieli Gargaś. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

76. spotkanie MDKK odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Upadek Arkadii", której autorem jest Kai Meyer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytają sztukę "Rola życia" Dany Laurent.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 kwietnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

W grudniu 2017 r. odbyły sie dwa spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Święty Mikołaj wzór dobroci" odbyło się 7 grudnia. Tego dnia maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Wielka zadyma z Mikołajem" Wiesława Drabika. Dowiedziały się skąd pochodzi tradycja obdarowywania się prezentami. Poznały życiorys Świętego Mikołaja. Zastanawiały się gdzie mieszka, kiedy przychodzi do dzieci, kto mu pomaga oraz jak nazywają się jego renifery. Następnie dzieci sprawdzały czy mają predyspozycję do bycia Świętym Mikołajem poprzez próbę przeciśnięcia się przez komin i noszenia ciężkiego worka z prezentami. Zaś na zakończenie wykonały portret Świętego Mikołaja. W zamian za to Święty Mikołaj zostawił w bibliotece upominki, które otrzymał każdy maluch jeśli tylko zaśpiewał piosenkę lub powiedział wiersz.

Mikołajki 6Mikołajki 14Mikołajki 24Mikołajki 8

Drugie spotkanie odbyło się 14 grudnia i nosiło tytuł "Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe". Podczas zajęć maluchy wysłuchały wiersza "Wieczór wigilijny" nieznanego autora. Dowiedziały się jakie znaczenie ma: pierwsza gwiazdka, sianko pod obrusem, wolne miejsce przy stole, ilość potraw na stole wigilijnym, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. Następnie dzieci poznały sposób układania zastawy stołowej i sztućców na stole. Wyciągały źdźbło sianka spod obrusa, aby dowiedzieć się komu będzie się wiodło w Nowym Roku. A na zakończenie wykonały aniołki z papieru, które ozdobiły biblioteczna choinkę.

Tradycje BN 6Tradycje BN 10Tradycje BN 1

program fundacja orange