Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższa wizyta: 10 styczeń 2018 r. Wizyty nie odbędą się w dniach 17, 24 i 31 stycznia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 4, 11, 18 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w czytelni.

73. spotkanie MDKK odbędzie się 20 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Noc ognia", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

117. spotkanie DKK odbędzie się 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

FERIE 2018 W BIBLIOTECE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku (22 stycznia - 2 luty 2018 r.) w godzinach 15.30- 17.00 na biblioteczne spotkania pod hasłem "Rynianie z pasją". Przewidziane są też gry i zabawy oraz "małe co nieco".

22 stycznia 2018 (poniedziałek) – MANGA I ANIME
- Gość spotkania: Katarzyna Cantop, fascynatka popkultury japońskiej
- Tworzenie własnej Mangi
23 stycznia 2018 (wtorek) – OGRODNICTWO
- Gość spotkania: Aneta Kuczyńska, ogrodnik
- „Mój wymarzony ogród” – praca plastyczna
24 stycznia 2018 (środa) – ROBÓTKI RĘCZNE
- Gość spotkania: Elżbieta Buczel i Anna Borożyńska, pasjonatki rękodzieła
- Tworzenie biżuterii z filcu, kordonka i włóczki
25 stycznia 2018 (czwartek) – MODNE FRYZURY
- Goście spotkania: Marta Cała, fryzjerka, stylistka
- Modelowanie fryzur – teoria i praktyka
26 stycznia 2018 (piątek) – TAEKWONDO
- Gość spotkania: Jacek Załęski, instruktor taekwondo
- Podstawowe techniki walki wręcz i samoobrony - krótki kurs taekwondo
29 stycznia 2018 (poniedziałek) – KULINARIA
- Gość spotkania: Bożena Cantop, miłośniczka gotowania
- Przygotowanie deseru i dekoracja pierników
30 stycznia 2018 (wtorek) – LEGO
- Gość spotkania: Jakub Leonik, miłośnik klocków LEGO
- Pojazdy, postacie, budowle z klocków LEGO – ćwiczenia praktyczne
31 stycznia 2018 (środa) – KRĘGIELNIA W GODZINACH 15.00-17.00
- Wizyta na kręgielni w Hotelu „Zamek Ryn”
1 luty 2018 (czwartek) – PODRÓŻE ROWEROWE
- Gość spotkania: Adriana Banaszkiewicz-Gałas – miłośniczka rowerów
- „Akcesoria rowerowe” - kalambury
2 luty 2018 (piątek) – LODOWISKO W GODZINACH 9.30-12.00
- Wizyta na lodowisku w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku

W grudniu 2017 r. odbyły sie dwa spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Święty Mikołaj wzór dobroci" odbyło się 7 grudnia. Tego dnia maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Wielka zadyma z Mikołajem" Wiesława Drabika. Dowiedziały się skąd pochodzi tradycja obdarowywania się prezentami. Poznały życiorys Świętego Mikołaja. Zastanawiały się gdzie mieszka, kiedy przychodzi do dzieci, kto mu pomaga oraz jak nazywają się jego renifery. Następnie dzieci sprawdzały czy mają predyspozycję do bycia Świętym Mikołajem poprzez próbę przeciśnięcia się przez komin i noszenia ciężkiego worka z prezentami. Zaś na zakończenie wykonały portret Świętego Mikołaja. W zamian za to Święty Mikołaj zostawił w bibliotece upominki, które otrzymał każdy maluch jeśli tylko zaśpiewał piosenkę lub powiedział wiersz.

Mikołajki 6Mikołajki 14Mikołajki 24Mikołajki 8

Drugie spotkanie odbyło się 14 grudnia i nosiło tytuł "Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe". Podczas zajęć maluchy wysłuchały wiersza "Wieczór wigilijny" nieznanego autora. Dowiedziały się jakie znaczenie ma: pierwsza gwiazdka, sianko pod obrusem, wolne miejsce przy stole, ilość potraw na stole wigilijnym, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. Następnie dzieci poznały sposób układania zastawy stołowej i sztućców na stole. Wyciągały źdźbło sianka spod obrusa, aby dowiedzieć się komu będzie się wiodło w Nowym Roku. A na zakończenie wykonały aniołki z papieru, które ozdobiły biblioteczna choinkę.

Tradycje BN 6Tradycje BN 10Tradycje BN 1

program fundacja orange