TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Co w trawie piszczy?" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się
14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

SPOTKANIE Z MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 9.00 na spotkanie z autorką książek dla dzieci Marleną Popławską-Marek. Pisarka spotka sie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Rynie w małej sali gimnastycznej.

RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Rodzinnym Pikniku Czytelniczym, który odbędzie się 19 maja 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 na terenie zieleni przy Plaży Miejskiej w Rynie. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, gry, zabawy i turnieje, kiermasz książek i bookcrossing, pieczenie kiełbasek. Weź ze sobą kocyk i dołącz do nas.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 10, 17, 24 maja 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

121. spotkanie DKK odbędzie się 25 maja 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Służące", której autorem jest Kathryn Stockett. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

77. spotkanie MDKK odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto: Wyspa", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16, 23, 30 maja 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Ryńska młodzież spotkała się 20 stycznia 2018 r. aby podyskutować na temat książki E-E Schmitta pt. "Noc ognia". Schmitt należy do ulubionych autorów ryńskich klubowiczów i jest to kolejna już przygoda z tym autorem. Tym razem opowieść opowiada o wyprawie autora i jego zaprzyjaźnionego reżysera na pustynię. Wyprawa ma na celu odszukanie odpowiednich plenerów i tła fabularnego dla filmu, do którego E-E. miał napisać scenariusz. W trakcie wyprawy trafiają na przewodnika Tuarega, który zabiera naszych bohaterów na wyprawę przez pustynię śladami ich sławnego rodaka. Tytułowa Noc Ognia, to noc podczas której Eric Emmanuel był bliski śmierci. I właśnie te dramatyczne okoliczności sprawiły, że książka zyskała pretekst do podjęcia tematu istoty Boga, a także szeroko rozumianej wiary w istoty boskie. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu chętnie dzieliła się swoimi osobistymi refleksjami na ten temat, wspólnie szukali powodów dla których człowiek tak chętnie poddaje się wierze w różne gusła. Książka nie porusza bowiem tematu boskości w rozumieniu konkretnej religii, a w samej istocie Boga jako takiego, a także fundamentalnej potrzebnie wiary "raczej w coś, niż w nic”"- jak skomentował to jeden z chłopców. Młodzież przyznała, że przypadek bohatera, który zetknąwszy się ze śmiercią zastanawia się nad Bogiem i zbawieniem jest dość tendencyjny, w imię powiedzenia "jak trwoga to do Boga". Padały różne tezy, a rozmowa okazała się bardziej skomplikowana niż można by przypuszczać. Jeden z klubowiczów przyznał nawet, że "Schmitt ma w sobie coś takiego, co sprawia, że mimowolnie się człowiek zastanawia nad tym nad czym on w danej książce i dzięki temu czytanie go zostaje długo w pamięci".

program fundacja orange