UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

Ryńska młodzież spotkała się 20 stycznia 2018 r. aby podyskutować na temat książki E-E Schmitta pt. "Noc ognia". Schmitt należy do ulubionych autorów ryńskich klubowiczów i jest to kolejna już przygoda z tym autorem. Tym razem opowieść opowiada o wyprawie autora i jego zaprzyjaźnionego reżysera na pustynię. Wyprawa ma na celu odszukanie odpowiednich plenerów i tła fabularnego dla filmu, do którego E-E. miał napisać scenariusz. W trakcie wyprawy trafiają na przewodnika Tuarega, który zabiera naszych bohaterów na wyprawę przez pustynię śladami ich sławnego rodaka. Tytułowa Noc Ognia, to noc podczas której Eric Emmanuel był bliski śmierci. I właśnie te dramatyczne okoliczności sprawiły, że książka zyskała pretekst do podjęcia tematu istoty Boga, a także szeroko rozumianej wiary w istoty boskie. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu chętnie dzieliła się swoimi osobistymi refleksjami na ten temat, wspólnie szukali powodów dla których człowiek tak chętnie poddaje się wierze w różne gusła. Książka nie porusza bowiem tematu boskości w rozumieniu konkretnej religii, a w samej istocie Boga jako takiego, a także fundamentalnej potrzebnie wiary "raczej w coś, niż w nic”"- jak skomentował to jeden z chłopców. Młodzież przyznała, że przypadek bohatera, który zetknąwszy się ze śmiercią zastanawia się nad Bogiem i zbawieniem jest dość tendencyjny, w imię powiedzenia "jak trwoga to do Boga". Padały różne tezy, a rozmowa okazała się bardziej skomplikowana niż można by przypuszczać. Jeden z klubowiczów przyznał nawet, że "Schmitt ma w sobie coś takiego, co sprawia, że mimowolnie się człowiek zastanawia nad tym nad czym on w danej książce i dzięki temu czytanie go zostaje długo w pamięci".

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange