Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W styczniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Nowy Rok w Polsce i na świecie" odbyło się 4 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze" Lucyny Krzemienieckiej. Wzieły udział w zabawie "Stary Rok i Nowy Roczek". Opowiadały bibliotekarce czym i w jaki sposób wita sie Nowy Rok oraz czego życzy sie tego dnia rodzinie i znajomym. Następnie bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tradycjach noworocznych w innych krajach, a maluchy kolorowały ilustracje przedstawiajace postać Starego Roku i Nowego Roczku.

Nowy rk 13

Drugie spotkanie pod hasłem "Jeść zdrowo i zdrowym być" odbyło sie 11 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "Wyprawa po przyjaciela" Izabeli Pauliny Przeorek. Zastanawiały sie nad znaczeniem słów "niejadek" i "głodomór" oraz "zdrowe odżywianie". Wzięły udział w zabawie "Test pamięci" polegającej na zapamietywaniu upodobań żywieniowych kolegów i koleżanek". Zaś na zakończenie wykonały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

Trzecie spotkanie pod hasłem "Dzień babci i dziadka to radość i gratka" odbyło się 18 stycznia 2018 r. Tego dnia maluchy wysłuchały wiersza pt. "Moja babcia" Hanny Niewiadomskiej. Opowiadały za co najbardziej kochają i co najbardziej lubią robić ze swoimi babciami i dziadkami. Zaś na zakończenie wykonały szklane świeczniki używając kleju brokatowego i farb do szkła. Gotowe świeczniki zabrały do domu i wręczyły swoim babciom i dziadkom.

dzien babci 3