TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Co w trawie piszczy?" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się
14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

SPOTKANIE Z MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 9.00 na spotkanie z autorką książek dla dzieci Marleną Popławską-Marek. Pisarka spotka sie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Rynie w małej sali gimnastycznej.

RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Rodzinnym Pikniku Czytelniczym, który odbędzie się 19 maja 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 na terenie zieleni przy Plaży Miejskiej w Rynie. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, gry, zabawy i turnieje, kiermasz książek i bookcrossing, pieczenie kiełbasek. Weź ze sobą kocyk i dołącz do nas.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 10, 17, 24 maja 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

121. spotkanie DKK odbędzie się 25 maja 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Służące", której autorem jest Kathryn Stockett. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

77. spotkanie MDKK odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto: Wyspa", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16, 23, 30 maja 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

W styczniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Nowy Rok w Polsce i na świecie" odbyło się 4 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze" Lucyny Krzemienieckiej. Wzieły udział w zabawie "Stary Rok i Nowy Roczek". Opowiadały bibliotekarce czym i w jaki sposób wita sie Nowy Rok oraz czego życzy sie tego dnia rodzinie i znajomym. Następnie bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tradycjach noworocznych w innych krajach, a maluchy kolorowały ilustracje przedstawiajace postać Starego Roku i Nowego Roczku.

Nowy rk 13

Drugie spotkanie pod hasłem "Jeść zdrowo i zdrowym być" odbyło sie 11 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "Wyprawa po przyjaciela" Izabeli Pauliny Przeorek. Zastanawiały sie nad znaczeniem słów "niejadek" i "głodomór" oraz "zdrowe odżywianie". Wzięły udział w zabawie "Test pamięci" polegającej na zapamietywaniu upodobań żywieniowych kolegów i koleżanek". Zaś na zakończenie wykonały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

Trzecie spotkanie pod hasłem "Dzień babci i dziadka to radość i gratka" odbyło się 18 stycznia 2018 r. Tego dnia maluchy wysłuchały wiersza pt. "Moja babcia" Hanny Niewiadomskiej. Opowiadały za co najbardziej kochają i co najbardziej lubią robić ze swoimi babciami i dziadkami. Zaś na zakończenie wykonały szklane świeczniki używając kleju brokatowego i farb do szkła. Gotowe świeczniki zabrały do domu i wręczyły swoim babciom i dziadkom.

dzien babci 3

program fundacja orange