UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

W styczniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Nowy Rok w Polsce i na świecie" odbyło się 4 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze" Lucyny Krzemienieckiej. Wzieły udział w zabawie "Stary Rok i Nowy Roczek". Opowiadały bibliotekarce czym i w jaki sposób wita sie Nowy Rok oraz czego życzy sie tego dnia rodzinie i znajomym. Następnie bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tradycjach noworocznych w innych krajach, a maluchy kolorowały ilustracje przedstawiajace postać Starego Roku i Nowego Roczku.

Nowy rk 13

Drugie spotkanie pod hasłem "Jeść zdrowo i zdrowym być" odbyło sie 11 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "Wyprawa po przyjaciela" Izabeli Pauliny Przeorek. Zastanawiały sie nad znaczeniem słów "niejadek" i "głodomór" oraz "zdrowe odżywianie". Wzięły udział w zabawie "Test pamięci" polegającej na zapamietywaniu upodobań żywieniowych kolegów i koleżanek". Zaś na zakończenie wykonały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

Trzecie spotkanie pod hasłem "Dzień babci i dziadka to radość i gratka" odbyło się 18 stycznia 2018 r. Tego dnia maluchy wysłuchały wiersza pt. "Moja babcia" Hanny Niewiadomskiej. Opowiadały za co najbardziej kochają i co najbardziej lubią robić ze swoimi babciami i dziadkami. Zaś na zakończenie wykonały szklane świeczniki używając kleju brokatowego i farb do szkła. Gotowe świeczniki zabrały do domu i wręczyły swoim babciom i dziadkom.

dzien babci 3

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange