Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 luty 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 8 i 15 lutego 2018 r. o godz. 16.00 w czytelni.

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza do udziału w walentynkowej akcji pod hasłem "Randka w ciemno z książką". Start 14 lutego 2018 r. (środa).
Czytelnicy będą mieli możliwość wypożyczenia "anonimowych" książek. Wybrane książki zostaną obłożone i udekorowane cytatem najtrafniej charakteryzującym daną pozycję.

KURS KOMPUTEROWY DLA OSÓB W WIEKU 40+
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie komputerowym z podstawowej obsługi komputera i Internetu pod hasłem "M@gia klikania". Kurs odbędzie się w dniach 19 – 23 luty 2018 r. Zapisy do 15 lutego 2018 r. (czwartek) osobiście w bibliotece lub telefonicznie 87 429 39 72. Spotkanie organizacyjne 16 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.

118. spotkanie DKK odbędzie się 23 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Skucha", której autorem jest Jacek Hugo-Bader. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

74. spotkanie MDKK odbędzie się 24 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W styczniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Nowy Rok w Polsce i na świecie" odbyło się 4 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze" Lucyny Krzemienieckiej. Wzieły udział w zabawie "Stary Rok i Nowy Roczek". Opowiadały bibliotekarce czym i w jaki sposób wita sie Nowy Rok oraz czego życzy sie tego dnia rodzinie i znajomym. Następnie bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tradycjach noworocznych w innych krajach, a maluchy kolorowały ilustracje przedstawiajace postać Starego Roku i Nowego Roczku.

Nowy rk 13

Drugie spotkanie pod hasłem "Jeść zdrowo i zdrowym być" odbyło sie 11 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "Wyprawa po przyjaciela" Izabeli Pauliny Przeorek. Zastanawiały sie nad znaczeniem słów "niejadek" i "głodomór" oraz "zdrowe odżywianie". Wzięły udział w zabawie "Test pamięci" polegającej na zapamietywaniu upodobań żywieniowych kolegów i koleżanek". Zaś na zakończenie wykonały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

Trzecie spotkanie pod hasłem "Dzień babci i dziadka to radość i gratka" odbyło się 18 stycznia 2018 r. Tego dnia maluchy wysłuchały wiersza pt. "Moja babcia" Hanny Niewiadomskiej. Opowiadały za co najbardziej kochają i co najbardziej lubią robić ze swoimi babciami i dziadkami. Zaś na zakończenie wykonały szklane świeczniki używając kleju brokatowego i farb do szkła. Gotowe świeczniki zabrały do domu i wręczyły swoim babciom i dziadkom.

dzien babci 3

program fundacja orange