100 KSIĄŻEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - WYZWANIE CZYTELNICZE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w wyzwaniu czytelniczym. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia na facebooku oraz w bibliotece.

PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 listopada 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

NIEPODLEGŁA A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania w dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 15.00. Podczas zajęć dzieci zajmą się między innymi kodowaniem offline symboli narodowych.

WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poezją i prozą poświęcone Niepodległej w dniu 9 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00. Klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki odczytają fragmenty tekstów "Antologii Niepodległości".

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
126. spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sny wojenne", której autorem jest Marek Harny. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
83. spotkanie MDKK odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Grobowiec Lenina", której autorem jest David Remnick. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"
Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


W styczniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie pod hasłem "Nowy Rok w Polsce i na świecie" odbyło się 4 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze" Lucyny Krzemienieckiej. Wzieły udział w zabawie "Stary Rok i Nowy Roczek". Opowiadały bibliotekarce czym i w jaki sposób wita sie Nowy Rok oraz czego życzy sie tego dnia rodzinie i znajomym. Następnie bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tradycjach noworocznych w innych krajach, a maluchy kolorowały ilustracje przedstawiajace postać Starego Roku i Nowego Roczku.

Nowy rk 13

Drugie spotkanie pod hasłem "Jeść zdrowo i zdrowym być" odbyło sie 11 stycznia. Podczas zajęć maluchy wysłuchały opowiadania "Wyprawa po przyjaciela" Izabeli Pauliny Przeorek. Zastanawiały sie nad znaczeniem słów "niejadek" i "głodomór" oraz "zdrowe odżywianie". Wzięły udział w zabawie "Test pamięci" polegającej na zapamietywaniu upodobań żywieniowych kolegów i koleżanek". Zaś na zakończenie wykonały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

Trzecie spotkanie pod hasłem "Dzień babci i dziadka to radość i gratka" odbyło się 18 stycznia 2018 r. Tego dnia maluchy wysłuchały wiersza pt. "Moja babcia" Hanny Niewiadomskiej. Opowiadały za co najbardziej kochają i co najbardziej lubią robić ze swoimi babciami i dziadkami. Zaś na zakończenie wykonały szklane świeczniki używając kleju brokatowego i farb do szkła. Gotowe świeczniki zabrały do domu i wręczyły swoim babciom i dziadkom.

dzien babci 3

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange