PROJEKT "NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ"
Zapraszamy na Niecodziennie Spotkania z Kulturą w naszej Bibliotece! Szczegółowy plan wydarzeń poniżej.

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"
We wrześniu 2018 r.
Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu na miejscu w ryńskiej bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO
Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wraz z innymi wybranego fragmentu dzieła. Akcja odbędzie się 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 przy fontannie. Zachęcamy posiadaczy własnego egzemplarza "Przedwiośnia" do zabrania ze sobą w celu otrzymania pamiątkowego stempla z logo akcji.

CITTASLOW A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania, które odbędą się 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w czytelni.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
124. spotkanie DKK odbędzie się 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
81. spotkanie MDKK odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Truskawkowe pola", której autorem jest Jordi Sierra i Fabra.  Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

ŚLIMACZYM TROPEM - PODCHODY
Zapraszamy osoby od 13 roku życia do udziału w podchodach, które odbędą się 30 września 2018 r. (niedziela) w godz. 10.00-14.00. Regulamin i karta zgłoszenia w bibliotece. Zapisy przyjmujemy do czwartku 27 września.

100 KSIĄŻEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - WYZWANIE CZYTELNICZE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w wyzwaniu czytelniczym. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia na facebooku oraz w bibliotece.


W lutym 2018 r. odbyły się dwa spotkania Klubu Malucha oba dotyczące tradycji i zwyczajów. Podczas zajęć pod hasłem "Tłusty Czwartek - historia pysznej tradycji", które odbyły się 8 lutego maluchy wysłuchały wiersza "Tłusty czwartek" Władysława Broniewskiego. Dowiedziały się od bibliotekarki kiedy przypada tłusty czwartek i dlaczego ma taką nazwę oraz co to są zapusty i ostatki. Wzięły udział w zabawie "Pieczemy pączki i faworki". Rysowały swoje ulubione pączki. A na zakończenie, żeby tradycji stało się za dość każde dziecko zjadło pysznego pączka.

Drugie spotkanie poświęcone tradycjom i zwyczajom odbyło się 14 lutego pod hasłem "Walentynki - historia romantycznej tradycji". Podczas zajęć dzieci poznały historię święta zakochanych i krótki życiorys jego patrona. Próbowały wyjaśniać zwroty: "mówić z serca", "patrzeć sercem", "dawać serce" i "mieć serce na dłoni". Wysłuchały opowiadania "Walentynki" Izabeli Pauliny Przeorek. Bawiły się w zabawy "Wyślij całuski" i "Poczuj swoje serce". A na zakończenie wykonały rysunek serduszka wykorzystując do tego elementy kodowania.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange