UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6 i 13 czerwca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

WIZYTA W BAJKOLANDZIE
Wizyta najaktywniejszych uczestników spotkań Klubu Malucha w Bajkolandzie w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 18.00. Szczegółowe informacje w bibliotece.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

78. spotkanie MDKK odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

RAJD ROWEROWY - ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ
Zapraszamy miłosników rowerów, książek i bibliotek do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym ph. "Odjazdowy Bibliotekarz" w dniu 16 czerwca 2018 r. (sobota). Start o godz. 9.00 z placu przed budynkiem biblioteki. Zapisy osobiście w bibliotece do dnia 14 czerwca 2018 r. (czwartek). Trasa Przejazdu: Ryn – Rybical – Skorupki – Ławki – Ryn. Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

122. spotkanie DKK odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów). Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Dom Augusty", której autorem jest Majgull Axelsson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W lutym 2018 r. odbyły się dwa spotkania Klubu Malucha oba dotyczące tradycji i zwyczajów. Podczas zajęć pod hasłem "Tłusty Czwartek - historia pysznej tradycji", które odbyły się 8 lutego maluchy wysłuchały wiersza "Tłusty czwartek" Władysława Broniewskiego. Dowiedziały się od bibliotekarki kiedy przypada tłusty czwartek i dlaczego ma taką nazwę oraz co to są zapusty i ostatki. Wzięły udział w zabawie "Pieczemy pączki i faworki". Rysowały swoje ulubione pączki. A na zakończenie, żeby tradycji stało się za dość każde dziecko zjadło pysznego pączka.

Drugie spotkanie poświęcone tradycjom i zwyczajom odbyło się 14 lutego pod hasłem "Walentynki - historia romantycznej tradycji". Podczas zajęć dzieci poznały historię święta zakochanych i krótki życiorys jego patrona. Próbowały wyjaśniać zwroty: "mówić z serca", "patrzeć sercem", "dawać serce" i "mieć serce na dłoni". Wysłuchały opowiadania "Walentynki" Izabeli Pauliny Przeorek. Bawiły się w zabawy "Wyślij całuski" i "Poczuj swoje serce". A na zakończenie wykonały rysunek serduszka wykorzystując do tego elementy kodowania.

program fundacja orange