PROJEKT "NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ"
Zapraszamy na Niecodziennie Spotkania z Kulturą w naszej Bibliotece! Szczegółowy plan wydarzeń poniżej.

We wrześniu 2018 r.
Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu na miejscu w ryńskiej bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO
Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wraz z innymi wybranego fragmentu dzieła. Akcja odbędzie się 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 przy fontannie. Zachęcamy posiadaczy własnego egzemplarza "Przedwiośnia" do zabrania ze sobą w celu otrzymania pamiątkowego stempla z logo akcji.

CITTASLOW A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania, które odbędą się 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w czytelni.

124. spotkanie DKK odbędzie się 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

81. spotkanie MDKK odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Truskawkowe pola", której autorem jest Jordi Sierra i Fabra.  Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

ŚLIMACZYM TROPEM - PODCHODY
Zapraszamy osoby od 13 roku życia do udziału w podchodach, które odbędą się 30 września 2018 r. (niedziela) w godz. 10.00-14.00. Regulamin i karta zgłoszenia w bibliotece. Zapisy przyjmujemy do czwartku 27 września.

Dnia 8 marca 2018 r. gościliśmy w bibliotece Ałbenę Grabowską - lubianą wśród ryńskich czytelników autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pierwsze publikacje to liczne prace naukowe z zakresu padaczki, gdyż z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją z dziedziny neurologii i epileptologii. Później przyszedł czas na książki przygodowe dla dzieci i młodzieży. Zaś przygodę z pisaniem książek dla dorosłych zaczęła od wydania książki wspomnieniowej pt. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Jest to opowieść o Bułgarii, skąd pochodzi  matka autorki i gdzie sama spędzała w dzieciństwie niemal każde wakacje. Ałbena Grabowska w swoich książkach często zmienia gatunki literackie. Pisze  powieści obyczajowe, sagi rodzinne z historią w tle i kryminały. W 2015 r. na Festiwalu Literatury Kobiet wyróżniona została nagrodą "Pióro" za sagę pt. "Stulecie Winnych".
Podczas spotkania autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami i chętnie odpowiadała na zadawane jej pytania np.: jak doszło do wydania jej pierwszej książki, skąd czerpie pomysły na losy bohaterów, jakie książki czyta najchętniej lub jakie miejsca w Bułgarii poleca na wakacyjny odpoczynek. Pisarka zdradziła także swoje najbliższe plany literackie oraz prosiła aby "trzymać kciuki", ponieważ obecnie toczą się rozmowy w sprawie ekranizacji sagi "Stulecie Winnych". Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki, które zapewniła Księgarnia Odeon z Giżycka i uzyskać autograf.
Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi ryńskiej biblioteki w Programie Dyskusyjne Kluby Książki i było sponsorowane przez Instytut Książki.

Spotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną Grabowską

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange