UWAGA!!!
Dnia 31 marca 2018 r. (Wielka Sobota) Biblioteka będzie nieczynna.

..............................................................................................................

100 KSIĄŻEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - WYZWANIE CZYTELNICZE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza młodziez i dorosłych do udziału w wyzwaniu czytelniczym. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia na facebooku oraz w bibliotece.

TEATRZYK DLA DZIECI
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci z rodzicami na teatrzyk "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się 6 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w bibliotece.

SPOTKANIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza osoby dorosłe na spotkanie z Ałbeną Grabowską – autorką książek: "Stulecie Winnych", "Alicja w krainie czasów", "Coraz mniej olśnień", "Lady M", "Ostatnia chowa klucz", które odbędzie się 8 marca 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Czytelni.

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2018
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza do udziału w obchodach "Tygodnia z Internetem". Tegoroczne spotkanie odbędzie się 20 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 pod hasłem "Wiadomości ze świata". Uczestnicy dowiedzą się, że to samo wydarzenie może być różnie postrzegane przez różne osoby, a przekazy medialne, które do nas docierają niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach.

 DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza na obchody Dnia Czytania Tolkiena. Tegoroczna edycja odbędzie się 23 marca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 pod hasłem "Dom i serce: wiele oblicz bycia Hobbitem".

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
119. spotkanie DKK odbędzie się 23 marca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Matka Makryna" Jacka Dehnela. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
75. spotkanie MDKK odbędzie się 24 marca 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Skucha", której autorem jest Jacek Hugo-Bader. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 1, 8 , 15, 22 marca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 14, 21, 28 marca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.


Dnia 8 marca 2018 r. gościliśmy w bibliotece Ałbenę Grabowską - lubianą wśród ryńskich czytelników autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pierwsze publikacje to liczne prace naukowe z zakresu padaczki, gdyż z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją z dziedziny neurologii i epileptologii. Później przyszedł czas na książki przygodowe dla dzieci i młodzieży. Zaś przygodę z pisaniem książek dla dorosłych zaczęła od wydania książki wspomnieniowej pt. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Jest to opowieść o Bułgarii, skąd pochodzi  matka autorki i gdzie sama spędzała w dzieciństwie niemal każde wakacje. Ałbena Grabowska w swoich książkach często zmienia gatunki literackie. Pisze  powieści obyczajowe, sagi rodzinne z historią w tle i kryminały. W 2015 r. na Festiwalu Literatury Kobiet wyróżniona została nagrodą "Pióro" za sagę pt. "Stulecie Winnych".
Podczas spotkania autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami i chętnie odpowiadała na zadawane jej pytania np.: jak doszło do wydania jej pierwszej książki, skąd czerpie pomysły na losy bohaterów, jakie książki czyta najchętniej lub jakie miejsca w Bułgarii poleca na wakacyjny odpoczynek. Pisarka zdradziła także swoje najbliższe plany literackie oraz prosiła aby "trzymać kciuki", ponieważ obecnie toczą się rozmowy w sprawie ekranizacji sagi "Stulecie Winnych". Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki, które zapewniła Księgarnia Odeon z Giżycka i uzyskać autograf.
Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi ryńskiej biblioteki w Programie Dyskusyjne Kluby Książki i było sponsorowane przez Instytut Książki.

Spotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną Grabowską

Programy i projekty

program fundacja orange