SPOTKANIE Z KS. KAROLEM MISIEWICZEM
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci na spotkanie z poetą i pisarzem, Ks. Karolem Misiewiczem, autorem dwóch książek dla dzieci o "Przygodach Pana Ślimaka", które odbędzie się 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w czytelni. Po spotkania będzie możliwość zakupienia książek autora w cenie 8,00 zł i zdobycia jego autografu.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 5, 12, 19 grudnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w każdy czwartek o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 6, 13, 20 grudnia 2018 r. W programie m.in: kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

127. spotkanie DKK odbędzie się 14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Pokolenie dżihadu", której autorem jest Petra Ramsauer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

84. spotkanie MDKK odbędzie się 15 grudnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Saga Sigrun" Elżbiety Cherezińskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE OPŁATKOWE
Spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy bibliotece odbędzie się 21 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00.
W programie m.in.: rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych, wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dnia 8 marca 2018 r. gościliśmy w bibliotece Ałbenę Grabowską - lubianą wśród ryńskich czytelników autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pierwsze publikacje to liczne prace naukowe z zakresu padaczki, gdyż z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją z dziedziny neurologii i epileptologii. Później przyszedł czas na książki przygodowe dla dzieci i młodzieży. Zaś przygodę z pisaniem książek dla dorosłych zaczęła od wydania książki wspomnieniowej pt. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Jest to opowieść o Bułgarii, skąd pochodzi  matka autorki i gdzie sama spędzała w dzieciństwie niemal każde wakacje. Ałbena Grabowska w swoich książkach często zmienia gatunki literackie. Pisze  powieści obyczajowe, sagi rodzinne z historią w tle i kryminały. W 2015 r. na Festiwalu Literatury Kobiet wyróżniona została nagrodą "Pióro" za sagę pt. "Stulecie Winnych".
Podczas spotkania autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami i chętnie odpowiadała na zadawane jej pytania np.: jak doszło do wydania jej pierwszej książki, skąd czerpie pomysły na losy bohaterów, jakie książki czyta najchętniej lub jakie miejsca w Bułgarii poleca na wakacyjny odpoczynek. Pisarka zdradziła także swoje najbliższe plany literackie oraz prosiła aby "trzymać kciuki", ponieważ obecnie toczą się rozmowy w sprawie ekranizacji sagi "Stulecie Winnych". Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki, które zapewniła Księgarnia Odeon z Giżycka i uzyskać autograf.
Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi ryńskiej biblioteki w Programie Dyskusyjne Kluby Książki i było sponsorowane przez Instytut Książki.

Spotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną GrabowskąSpotkanie z Ałbeną Grabowską