UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

Biblioteka Publiczna w Rynie już po raz czwarty włączyła się w obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena organizując 23 marca 2018 r. spotkanie pod hasłem "Dom i serce: wiele oblicz bycia Hobbitem" dla miłośników pisarza i jego twórczości. Uczestnicy imprezy zapoznani zostali z życiem i twórczością Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Wraz z prowadzącą odczytali fragmenty z powieści: "Hobbit, czyli tam i z powrotem" i "Władca Pierścienia. Drużyna Pierścienia" oraz obejrzeli fragmenty filmu "Hobbit. Niezwykła podróż w reżyserii  Petera Jacksona obrazujące ubiór, zachowanie, charakter i gusta kulinarne Hobbitów. Zaś na zakończenie spróbowali elfickiego przysmaku, czyli lembasów. Całości dopełniła wystawa książek autora.

Dzień Czytania Tolkiena 2018Dzień Czytania Tolkiena 2018Dzień Czytania Tolkiena 2018Dzień Czytania Tolkiena 2018

program fundacja orange