UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

W marcu 2018 r. maluchy uczestniczyły w spotkaniach Klubu cztery razy. Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się 1 marca i nosiły tytuł "W krainie czekolady" dziec wysłuchały opowiadania "Czekoladki dla sąsiadki" Doroty Gellner. Poznały historię powstania czekolady. Rozmawiały z bibliotekarką o rodzajach i smakach czekolady. Próbowały różne jej rodzaje. Wzięły udział w kilku zabawach ruchowych w celu spalenia kalorii po zjedzonych czekoladach i słodyczach czekoladowych. Zaś na zakończenie rysowały swoje ulubione wyroby czekoladowe.

Podczas drugich zajęć, które odbyły się 8 marca i nosiły tytuł "Małe kobietki" maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Dzień kobiet" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek, mamę jednej z klubowiczek. Dowiedziały się skąd się wywodzi i na czym polega dzień kobiet. Rozwiązywały zagadki dotyczące zawodów kobiet. Opowiadały o zawodach swoich mam. Wzięły udział w kalamburach prezentując zawody wykonywane przez kobiety. A na zakończenie wykonały bibułowe kwiatki.

Trzecie zajęcia, które odbyły się 15 marca nosiły tytuł "W marcu jak w garncu". W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania "O marcu, pannie Juliannie i o ptaszku" Lucyny Krzemienieckiej. Razem z bibliotekarka wymieniały zwiastuny wiosny. Wzięły udział  w zabawie "Spacer przedszkolaków" polegającej na tym, że bibliotekarka opowiada maluchom opowieść o zmiennej, marcowej pogodzie, a dzieci słuchając opowiadania ilustrowały jego treść ruchem według własnego uznania. Zaś na zakończenie wykonały prace plastyczną pt. "Przepis na marcową pogodę", czyli otrzymały ilustrację garnka, który należało wypełnić według przepisu marcową pogodą.

Czwarte zajęcia odbyły się 22 marca i nosiły tytuł "Wesołego Alleluja!". Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Pierwszy dzień wiosny i zajączek wielkanocny", które napisała Izabela Paulina Przeorek, mama małej Weroniki uczestniczącej w spotkaniach Klubu. Rozmawiały z bibliotekarką o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych tj.: palmie wielkanocnej, Wielkim Tygodniu, świątecznych porządkach, pisankach, święconce, świątecznym śniadaniu, potrawach wielkanocnych, szukania zajączka czy lanym poniedziałku. Następnie "szukały zajączka w bibliotece", a na zakończenie kolorowały pisanki.

program fundacja orange