Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W marcu 2018 r. maluchy uczestniczyły w spotkaniach Klubu cztery razy. Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się 1 marca i nosiły tytuł "W krainie czekolady" dziec wysłuchały opowiadania "Czekoladki dla sąsiadki" Doroty Gellner. Poznały historię powstania czekolady. Rozmawiały z bibliotekarką o rodzajach i smakach czekolady. Próbowały różne jej rodzaje. Wzięły udział w kilku zabawach ruchowych w celu spalenia kalorii po zjedzonych czekoladach i słodyczach czekoladowych. Zaś na zakończenie rysowały swoje ulubione wyroby czekoladowe.

Podczas drugich zajęć, które odbyły się 8 marca i nosiły tytuł "Małe kobietki" maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Dzień kobiet" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek, mamę jednej z klubowiczek. Dowiedziały się skąd się wywodzi i na czym polega dzień kobiet. Rozwiązywały zagadki dotyczące zawodów kobiet. Opowiadały o zawodach swoich mam. Wzięły udział w kalamburach prezentując zawody wykonywane przez kobiety. A na zakończenie wykonały bibułowe kwiatki.

Trzecie zajęcia, które odbyły się 15 marca nosiły tytuł "W marcu jak w garncu". W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania "O marcu, pannie Juliannie i o ptaszku" Lucyny Krzemienieckiej. Razem z bibliotekarka wymieniały zwiastuny wiosny. Wzięły udział  w zabawie "Spacer przedszkolaków" polegającej na tym, że bibliotekarka opowiada maluchom opowieść o zmiennej, marcowej pogodzie, a dzieci słuchając opowiadania ilustrowały jego treść ruchem według własnego uznania. Zaś na zakończenie wykonały prace plastyczną pt. "Przepis na marcową pogodę", czyli otrzymały ilustrację garnka, który należało wypełnić według przepisu marcową pogodą.

Czwarte zajęcia odbyły się 22 marca i nosiły tytuł "Wesołego Alleluja!". Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Pierwszy dzień wiosny i zajączek wielkanocny", które napisała Izabela Paulina Przeorek, mama małej Weroniki uczestniczącej w spotkaniach Klubu. Rozmawiały z bibliotekarką o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych tj.: palmie wielkanocnej, Wielkim Tygodniu, świątecznych porządkach, pisankach, święconce, świątecznym śniadaniu, potrawach wielkanocnych, szukania zajączka czy lanym poniedziałku. Następnie "szukały zajączka w bibliotece", a na zakończenie kolorowały pisanki.