UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

Dnia 22 czerwca 2018 r. Ryńscy Klubowicze DKK dyskutowali o książce "Dom Augusty", szwedzkiej pisarki Majgull Axelsson. Ta saga rodzinna opowiada o losach trzech pokoleń kobiet z rodziny Johanssonów. Augusta, Alicja i Andżelika to główne bohaterki. Losy każdej z nich są tragiczne, naznaczone przemocą, poczuciem hańby, doświadczeniem śmierci najbliższych. Dodatkowym elementem łączącym kobiety ze wspomnianego rodu jest dom Augusty. Protoplastka rodu dostała go od znajomych i przyjaciół w prezencie ślubnym. Dom przekazywany z pokolenia na pokolenie staje się schronieniem dla tych nieszczęśliwych kobiet. Lektura przypadła do gustuwszystkim Klubowiczom, choć nie była lekka, łatwa i przyjemna. Według nich autorka doskonale przedstawiła perypetie kobiet o trudnym życiorysie. Umiejętnie potęgowała napięcie u czytających poprzez szczątkowe i niechronologiczne opisy zdarzeń i manipulowanie emocjami. Dobrze ujęła problemy, o których warto było dyskutować na spotkaniu DKK, gdyż mogą one przydarzyć się każdemu. A dotyczyły one kwestii samotności, tęsknoty za uczuciem, hańby, braku ludzkiej godności, agresji, przedmiotowym traktowaniu kobiet, złych relacji rodzinnych i międzyludzkich. Klubowicze wysoko ocenili książkę, przyznali jednogłośnie maksymalną ilość punktów, czyli 10. Doszukali się w niej wielu "złotych myśli". Oto jedno z nich: "Jednak nic nie jest wieczne. Jak wiadomo, żaden człowiek nie może wejść dwa razy do tej samej rzeki, nikt nie obudzi się rano taki, jaki był w chwili zaśnięcia".

program fundacja orange