UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

100-lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego było świetną okazją do zorganizowania przez Bibliotekę Publiczną w Rynie w dniu 25 lipca 2018 r. wycieczki pieszej do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec ZHP w Zgierzu. Aby dotrzeć do celu, bibliotekarki i czytelnicy pokonali malowniczą, 7 - kilometrową trasę. Trochę zmęczeni upałem, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki powitani zostali przez druhnę Martynę Jarosik, która oprowadziła wszystkich po terenie obozowiska, opowiedziała o tradycjach, zwyczajach i symbolach harcerskich oraz zaprezentowała strój harcerski. Następnie, po wspólnych zabawach i tańcach integracyjnych oraz po podziale na cztery grupy, uczestnicy wyprawy bawili się w podchody polegające na wykonaniu 6 zadań sprawdzających inteligencję, spryt i sprawność fizyczną, kierując się przy tym planem obozowiska i zaznaczonymi na nim wskazówkami. Po podsumowaniu gry do bibliotekarek i czytelników dołączył Zastęp harcerzy z Myślenic. Młodzi harcerze opowiedzieli jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać zuchem, jak wyglądają zbiórki harcerskie, czego dzieci się tam uczą, w co się bawią oraz jakie sprawności harcerskie zdobywają. Po wyczerpujących opowieściach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i śpiew piosenek harcerskich przy akompaniamencie gitary. Zaś na zakończenie wszyscy zawiązali harcerski krąg aby przekazać sobie harcerską iskierkę przyjaźni oraz wymienić się podarunkami (harcerze otrzymali kubki i zakładki biblioteczne, a bibliotekarki i czytelnicy torby i znaczki harcerskie). Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze oraz było wspaniałą okazją aby miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange