Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Klubowicze DKK spotkali się 14 grudnia 2018 r. w Czytelni Biblioteki, aby podyskutować o książce "Pokolenie dżihadu", której autorem jest Petra Ramsauer. To reportaż ukazujący struktury, metody działania i okrucieństwa tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) oraz jego podwaliny, na których wybudowało ono swoją potęgę. Lektura wywołała wiele negatywnych emocji wśród uczestników spotkania. Wzrastały one stopniowo w miarę rozwoju dyskusji, której przedmiotem była nie tylko wspomniana książka, ale też społeczne wydarzenia związane z dżihadem i wyznawcami islamu. Jedna z Klubowiczek przygotowała się i przedstawiła szczegółową informację na temat tej religii, która jak się okazało jest drugą na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Klubowicze przyznali książce 7 punktów na 10 możliwych. Uznali ją za wstrząsającą lekturę ukazującą siłę i bezwzględność ISIS oraz realne zagrożenie Europy zamachami terrorystycznymi.