Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia
samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

........................................................................................................................................................................

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

 


Spotkanie z Martą Abramowicz - psycholożką, dziennikarką oraz autorką głośnych książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica" odbyło się 22 lutego 2019 r. w ryńskiej bibliotece. Rozmowę z pisarką poprowadził Krzysztof Kossakowski - właściciel Księgarni Odeon w Giżycku. Podczas spotkania można było usłyszeć szereg wymownych konkluzji na temat życia zakonnic w zgromadzeniach zakonnych oraz poza nimi, o władzy absolutnej mężczyzn i pozycji kobiet w polskim Kościele, o nieprzestrzeganiu celibatu przez księży, o piętnie jakie odciśnięte zostaję na dzieciach księży i ich matkach. Spotkanie zgromadziło sporą publiczność, która z poruszeniem słuchała o problemach poruszanych w książkach dzieląc się zarazem swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Uczestnictwo w spotkaniu było bardzo cenną lekcją, a na zakończenie każdy miał możliwość zakupienia książek autorki i zdobycia jej autograf.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange