Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia
samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

........................................................................................................................................................................

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

 


Ryńscy Klubowicze DKK spotkali się w czytelni biblioteki 28 lutego 2019 r., aby po raz kolejny podyskutować o książce. Tym razem lekturą miesiąca była książka pt. "Fabryka frajerów" Krzysztofa Beśki. Autor przenosi czytelników do lat 80. XX wieku, do jednego z wojskowych liceów, by przeżyć we wspomnieniach absolwentów to wszystko co się wtedy wydarzyło. A były to czasy początkującej transformacji politycznej i kulturowej w Polsce. Lektura wywołała mieszane uczucia wśród uczestników spotkania. W trakcie  dyskusji Klubowicze często odbiegali do swoich osobistych wspomnień dotyczących lat młodzieńczych, licealnych, studiów oraz opisanych  wydarzeń historycznych. Uznali, że w książce dobrze jest nakreślony obraz młodych Polaków przeżywających okres dorastania w czasach transformacji, a dorosłość w wolnej Polsce. Przyznali jej 7 punktów. Powrót do lat minionych wywołał u niektórych Klubowiczów nostalgię.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange