Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

CITTASLOW A KODOWANIE-WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania, które odbędą się 25 września 2019 r. (środa) godz. 16.00 w Czytelni Biblioteki w ramach obchodów Tygodnia Cittaslow (23-29.09.2019 r.). W programie: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W sobotę, 29 czerwca 2019 r. odbyła się X edycja Festiwalu Miast należących do Sieci Cittaslow promującego zdrowy i spokojny tryb życia, regionalną żywność oraz lokalnych rzemieślników. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku, Rynie, Gołdapi, Lubawie, Kaletach i Lidzbarku Welskim gospodarzem tego wydarzenia było Górowo Iławeckie. Podczas festiwalu miasta należące do Sieci Cittaslow zaprezentowały się na specjalnie przygotowanych stoiskach. Na straganach można było znaleźć wyroby rękodzielników, prace artystów ludowych, lokalne potrawy (m.in. miody, powidła, sery, twarogi, smalce, ciasta, warzywa, owoce i napoje) oraz materiały promujące miasta i wydarzenia, które w nich się odbywają. Podczas tegorocznego festiwalu Ryn reprezentowali:

• Bożena i Katarzyna Cantop ze stoiskiem kulinarnym,
  • uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z wyrobami i pracami wykonanymi podczas zajęć,
  • Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki z materiałami promocyjnymi,
  • mieszkańcy miasta i gminy Ryn.