otwarcie grudzień

...............................................................................................................

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" - EDYCJA 2020
Biblioteka Publiczna w Rynie już po raz trzeci przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanej do dzieci w wieku 3-6 lat (rocznik 2014 - 2017) i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika, zakładkę do książki oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

234

..........................................................................................................................................................

Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury. Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, który mieści się przy ul. Mikołaja Kopernika 16.

..........................................................................................................................................................

W październiku 2019 r. warsztaty z kodowania offline odbyły się w ryńskiej bibliotece dwa razy. Podczas zajęć z 18 października młodsze dzieci wykazały się umiejętnością dodawania, a starsze mnożenia, aby odpowiednio pokolorować ilustracje przedstawiające wieże ułożone z kolorowych, plastikowych kubków. Następnie należało ustawić z kubeczków wieżę wcześniej przez siebie pokolorowaną. Gdy i to udało się dzieciom, bibliotekarka utrudniła zadanie. Tą samą wieżę dzieci ustawiały jeszcze raz, ale przy pomocy tzw. "chwytaków", czyli gumki recepturki, sznurków i kilku rąk. Choć zadanie to było dosyć trudne dzieci wspólnie uznały, iż dzięki współpracy udało im się osiągnąć założony cel. Po wyczerpującej pracy dzieci posiliły się smakołykami ufundowanymi przez Kamilę Polak - Lokalnego Ambasadora Banku BNP Paribas w Rynie. Dziękujemy Pani Kamili.

 

Podczas drugich zajęć, które odbyły się 25 października dzieci programowały ozoboty, czyli miniaturowe roboty. Zanim przystąpiły do tego zadania same zmieniły się w roboty i utrwalały komendy: szybkości, kierunku i super ruchów aby następnie wprowadzić ozoboty w ruch.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłość
program fundacja orange