SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 5, 12, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni. W kwietniu najaktywniejsi uczestnicy spotkań odwiedzą także Bajkoland w Giżycku.

120. spotkanie DKK odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "W plątaninie uczuć" Gabrieli Gargaś. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

76. spotkanie MDKK odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Upadek Arkadii", której autorem jest Kai Meyer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytają sztukę "Rola życia" Dany Laurent.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 kwietnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Dnia 15 grudnia 2017 r. aktorzy ze Studia Teatralnego "KRAT-ART" odwiedzili ryńską bibliotekę oraz jej filię w Sterławkach Wielkich, aby przedstawić dzieciom spektakl oparty na motywach opowieści o "Koziołku Matołku" Kornela Makuszyńskiego. Podczas przedstawienia Koziołek Niematołek wyruszył z Pacanowa w podróż dookoła w świata. Zwiedził egzotyczne kraje takie jak Chiny i Japonię. Podróżował po prerii i Saharze. Odwiedził biegun północny. Na swej drodze poznał także tubylców, którzy opowiedzieli mu o ciekawostkach swojego regionu. Spektakl ukazał maluchom bogactwo i różnorodność kulturową świata oraz nauczył tolerancji wobec innych ludzi i ich zwyczajów.

Koziołek Niematołek 1Koziołek Niematołek 2Koziołek Niematołek 3Koziołek Niematołek 4Koziołek Niematołek 5Koziołek Niematołek 6Koziołek Niematołek 7Filia 1Filia 2Filia 3

program fundacja orange