Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższa wizyta: 10 styczeń 2018 r. Wizyty nie odbędą się w dniach 17, 24 i 31 stycznia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 4, 11, 18 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w czytelni.

73. spotkanie MDKK odbędzie się 20 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Noc ognia", której autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

117. spotkanie DKK odbędzie się 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

FERIE 2018 W BIBLIOTECE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku (22 stycznia - 2 luty 2018 r.) w godzinach 15.30- 17.00 na biblioteczne spotkania pod hasłem "Rynianie z pasją". Przewidziane są też gry i zabawy oraz "małe co nieco".

22 stycznia 2018 (poniedziałek) – MANGA I ANIME
- Gość spotkania: Katarzyna Cantop, fascynatka popkultury japońskiej
- Tworzenie własnej Mangi
23 stycznia 2018 (wtorek) – OGRODNICTWO
- Gość spotkania: Aneta Kuczyńska, ogrodnik
- „Mój wymarzony ogród” – praca plastyczna
24 stycznia 2018 (środa) – ROBÓTKI RĘCZNE
- Gość spotkania: Elżbieta Buczel i Anna Borożyńska, pasjonatki rękodzieła
- Tworzenie biżuterii z filcu, kordonka i włóczki
25 stycznia 2018 (czwartek) – MODNE FRYZURY
- Goście spotkania: Marta Cała, fryzjerka, stylistka
- Modelowanie fryzur – teoria i praktyka
26 stycznia 2018 (piątek) – TAEKWONDO
- Gość spotkania: Jacek Załęski, instruktor taekwondo
- Podstawowe techniki walki wręcz i samoobrony - krótki kurs taekwondo
29 stycznia 2018 (poniedziałek) – KULINARIA
- Gość spotkania: Bożena Cantop, miłośniczka gotowania
- Przygotowanie deseru i dekoracja pierników
30 stycznia 2018 (wtorek) – LEGO
- Gość spotkania: Jakub Leonik, miłośnik klocków LEGO
- Pojazdy, postacie, budowle z klocków LEGO – ćwiczenia praktyczne
31 stycznia 2018 (środa) – KRĘGIELNIA W GODZINACH 15.00-17.00
- Wizyta na kręgielni w Hotelu „Zamek Ryn”
1 luty 2018 (czwartek) – PODRÓŻE ROWEROWE
- Gość spotkania: Adriana Banaszkiewicz-Gałas – miłośniczka rowerów
- „Akcesoria rowerowe” - kalambury
2 luty 2018 (piątek) – LODOWISKO W GODZINACH 9.30-12.00
- Wizyta na lodowisku w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku

Dnia 21 grudnia 2017 r. odbyło się w bibliotece spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie oraz laureatów konkursów czytelniczych: Czytelnik Roku 2017 oraz Wyzwanie Czytelnicze 2017. Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Biblioteki, Marii Tuczyńskiej uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy o tematyce bożonarodzeniowej napisanych przez Wandę Prokopowicz i Bożenę Cantop (Klubowiczki DKK w Rynie), a następnie obejrzeli spektakl czytany pt. "Rzecz o literatach w zaświatach". Scenariusz spektaklu napisała Katarzyna Lubowiecka-Motyka, Moderator Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, a w rolę aktorów, scenografów i kostiumologów wcielili się członkowie tego Klubu (Sara Jurak, Weronika Frydrycy, Katarzyna Cantop, Jakub Leonik, Patryk Cholewa). Po spektaklu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów czytelniczych.

Czytelnikiem Roku 2017 zostały:

• Teresa Jurewicz (w kategorii dorośli, 432 przeczytane książki)
  • Sara Jurak (w kategorii młodzież, 80 przeczytanych książek)
  • Ewa Strygo (w kategorii dorośli, Filia w Sterławkach Wielkich, 70 przeczytanych książek).

Wyzwanie Czytelnicze 2017 zrealizowały:

• Bożena Cantop
  • Wanda Prokopowicz
  • Danuta Kasperowicz

Podczas spotkania nie zabrakło też czasu na składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz spróbowanie słodkich wypieków Klubowiczów DKK.

aspotkanie opłatkowe 1aspotkanie opłatkowe 2aspotkanie opłatkowe 3aspotkanie opłatkowe 6IMG 1628aspotkanie opłatkowe 7aspotkanie opłatkowe 5aspotkanie opłatkowe 4

program fundacja orange