SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 5, 12, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni. W kwietniu najaktywniejsi uczestnicy spotkań odwiedzą także Bajkoland w Giżycku.

120. spotkanie DKK odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "W plątaninie uczuć" Gabrieli Gargaś. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

76. spotkanie MDKK odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Upadek Arkadii", której autorem jest Kai Meyer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytają sztukę "Rola życia" Dany Laurent.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 4, 11, 18 kwietnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Dnia 21 grudnia 2017 r. odbyło się w bibliotece spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie oraz laureatów konkursów czytelniczych: Czytelnik Roku 2017 oraz Wyzwanie Czytelnicze 2017. Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Biblioteki, Marii Tuczyńskiej uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy o tematyce bożonarodzeniowej napisanych przez Wandę Prokopowicz i Bożenę Cantop (Klubowiczki DKK w Rynie), a następnie obejrzeli spektakl czytany pt. "Rzecz o literatach w zaświatach". Scenariusz spektaklu napisała Katarzyna Lubowiecka-Motyka, Moderator Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, a w rolę aktorów, scenografów i kostiumologów wcielili się członkowie tego Klubu (Sara Jurak, Weronika Frydrycy, Katarzyna Cantop, Jakub Leonik, Patryk Cholewa). Po spektaklu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów czytelniczych.

Czytelnikiem Roku 2017 zostały:

• Teresa Jurewicz (w kategorii dorośli, 432 przeczytane książki)
  • Sara Jurak (w kategorii młodzież, 80 przeczytanych książek)
  • Ewa Strygo (w kategorii dorośli, Filia w Sterławkach Wielkich, 70 przeczytanych książek).

Wyzwanie Czytelnicze 2017 zrealizowały:

• Bożena Cantop
  • Wanda Prokopowicz
  • Danuta Kasperowicz

Podczas spotkania nie zabrakło też czasu na składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz spróbowanie słodkich wypieków Klubowiczów DKK.

aspotkanie opłatkowe 1aspotkanie opłatkowe 2aspotkanie opłatkowe 3aspotkanie opłatkowe 6IMG 1628aspotkanie opłatkowe 7aspotkanie opłatkowe 5aspotkanie opłatkowe 4

program fundacja orange