UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

Dnia 21 grudnia 2017 r. odbyło się w bibliotece spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie oraz laureatów konkursów czytelniczych: Czytelnik Roku 2017 oraz Wyzwanie Czytelnicze 2017. Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Biblioteki, Marii Tuczyńskiej uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy o tematyce bożonarodzeniowej napisanych przez Wandę Prokopowicz i Bożenę Cantop (Klubowiczki DKK w Rynie), a następnie obejrzeli spektakl czytany pt. "Rzecz o literatach w zaświatach". Scenariusz spektaklu napisała Katarzyna Lubowiecka-Motyka, Moderator Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, a w rolę aktorów, scenografów i kostiumologów wcielili się członkowie tego Klubu (Sara Jurak, Weronika Frydrycy, Katarzyna Cantop, Jakub Leonik, Patryk Cholewa). Po spektaklu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów czytelniczych.

Czytelnikiem Roku 2017 zostały:

• Teresa Jurewicz (w kategorii dorośli, 432 przeczytane książki)
  • Sara Jurak (w kategorii młodzież, 80 przeczytanych książek)
  • Ewa Strygo (w kategorii dorośli, Filia w Sterławkach Wielkich, 70 przeczytanych książek).

Wyzwanie Czytelnicze 2017 zrealizowały:

• Bożena Cantop
  • Wanda Prokopowicz
  • Danuta Kasperowicz

Podczas spotkania nie zabrakło też czasu na składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz spróbowanie słodkich wypieków Klubowiczów DKK.

aspotkanie opłatkowe 1aspotkanie opłatkowe 2aspotkanie opłatkowe 3aspotkanie opłatkowe 6IMG 1628aspotkanie opłatkowe 7aspotkanie opłatkowe 5aspotkanie opłatkowe 4

program fundacja orange