Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 3, 10, 17, 24 października 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ W WYKONANIU PIOTRA DĄBRÓWKI
Zapraszamy miłośników poezji śpiewanej na koncert Piotra Dąbrówki, który odbędzie się 7 października 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Hotelu "Zamek Ryn". Koncert ten jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KASSEM
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, które odbędzie się 12 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na spektakl czytany, który odbędzie się 16 października 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska odczytają sztukę pt. "Zabierz mnie na księżyc". Impreza jest częścią projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

125. spotkanie DKK odbędzie się 26 października 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dlaczego nie poczekałaś?" Wery Gorczyńskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

82. spotkanie MDKK odbędzie się 27 października 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Złodzieje książek", której autorem jest Matthew Pearl. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dnia 21 grudnia 2017 r. odbyło się w bibliotece spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie oraz laureatów konkursów czytelniczych: Czytelnik Roku 2017 oraz Wyzwanie Czytelnicze 2017. Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Biblioteki, Marii Tuczyńskiej uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy o tematyce bożonarodzeniowej napisanych przez Wandę Prokopowicz i Bożenę Cantop (Klubowiczki DKK w Rynie), a następnie obejrzeli spektakl czytany pt. "Rzecz o literatach w zaświatach". Scenariusz spektaklu napisała Katarzyna Lubowiecka-Motyka, Moderator Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, a w rolę aktorów, scenografów i kostiumologów wcielili się członkowie tego Klubu (Sara Jurak, Weronika Frydrycy, Katarzyna Cantop, Jakub Leonik, Patryk Cholewa). Po spektaklu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów czytelniczych.

Czytelnikiem Roku 2017 zostały:

• Teresa Jurewicz (w kategorii dorośli, 432 przeczytane książki)
  • Sara Jurak (w kategorii młodzież, 80 przeczytanych książek)
  • Ewa Strygo (w kategorii dorośli, Filia w Sterławkach Wielkich, 70 przeczytanych książek).

Wyzwanie Czytelnicze 2017 zrealizowały:

• Bożena Cantop
  • Wanda Prokopowicz
  • Danuta Kasperowicz

Podczas spotkania nie zabrakło też czasu na składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz spróbowanie słodkich wypieków Klubowiczów DKK.

aspotkanie opłatkowe 1aspotkanie opłatkowe 2aspotkanie opłatkowe 3aspotkanie opłatkowe 6IMG 1628aspotkanie opłatkowe 7aspotkanie opłatkowe 5aspotkanie opłatkowe 4

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange