Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 luty 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 8 i 15 lutego 2018 r. o godz. 16.00 w czytelni.

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza do udziału w walentynkowej akcji pod hasłem "Randka w ciemno z książką". Start 14 lutego 2018 r. (środa).
Czytelnicy będą mieli możliwość wypożyczenia "anonimowych" książek. Wybrane książki zostaną obłożone i udekorowane cytatem najtrafniej charakteryzującym daną pozycję.

KURS KOMPUTEROWY DLA OSÓB W WIEKU 40+
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie komputerowym z podstawowej obsługi komputera i Internetu pod hasłem "M@gia klikania". Kurs odbędzie się w dniach 19 – 23 luty 2018 r. Zapisy do 15 lutego 2018 r. (czwartek) osobiście w bibliotece lub telefonicznie 87 429 39 72. Spotkanie organizacyjne 16 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni.

118. spotkanie DKK odbędzie się 23 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Skucha", której autorem jest Jacek Hugo-Bader. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

74. spotkanie MDKK odbędzie się 24 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Klubowicze DKK spotkali się 26 stycznia 2018 r. aby podyskutować o książce "Ludzka rzecz" Pawła Potoroczyna. Jest to późny  debiut autora. Akcja powieści rozgrywa się w czasie II wojny światowej we wsi Piórkowo w trzech nawzajem przeplatających  się nurtach: pogrzeb dzielnego partyzanta Janka Smyczka, retrospekcja z żywota głównego bohatera i innych mieszkańców Piórkowa oraz przemyślenia w formie małych esejów filozoficznych na różne tematy. Wszyscy Klubowicze przeczytali książkę, ale nie wszystkim przypadła ona do gustu. Uczestnicy dyskusji w ocenie dzieła podzielili się na dwa obozy. Mniejszość stanowili Ci (trzech do siedmiu), którzy w lekturze dopatrzyli się wartościowych zagadnień. Choćby charakterystykę społeczności zamieszkujących polską wieś w czasie II wojny światowej, ukazaną obrzędowość pogrzebową,  zadumę autora nad śmiercią, życiem i miłością. Zaś przeciwnicy i tych było więcej, negatywnie wyrażali się o książce. Swoją wypowiedź uzasadniali zbyt chaotyczną wielowątkową fabułą na dodatek przeplataną licznymi dygresjami. Zwłaszcza, iż nowe wątki i dygresje pojawiały się nieoczekiwanie i często nie miały ścisłego związku z wcześniejszym tematem. Dodawali, iż ironiczne, a wnet groteskowe podejście autora do wojny i historii Polski, wulgaryzmy, śmiałe sceny erotyczne mają też nie mały wpływ na negatywny odbiór tej publikacji. Jednomyślność zapanowała wśród dyskutantów, iż książka nie była łatwa w odbiorze.

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki

program fundacja orange