TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Co w trawie piszczy?" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się
14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

SPOTKANIE Z MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 9.00 na spotkanie z autorką książek dla dzieci Marleną Popławską-Marek. Pisarka spotka sie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Rynie w małej sali gimnastycznej.

RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Rodzinnym Pikniku Czytelniczym, który odbędzie się 19 maja 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 na terenie zieleni przy Plaży Miejskiej w Rynie. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, gry, zabawy i turnieje, kiermasz książek i bookcrossing, pieczenie kiełbasek. Weź ze sobą kocyk i dołącz do nas.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 10, 17, 24 maja 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

121. spotkanie DKK odbędzie się 25 maja 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Służące", której autorem jest Kathryn Stockett. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

77. spotkanie MDKK odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto: Wyspa", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16, 23, 30 maja 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Klubowicze DKK spotkali się 26 stycznia 2018 r. aby podyskutować o książce "Ludzka rzecz" Pawła Potoroczyna. Jest to późny  debiut autora. Akcja powieści rozgrywa się w czasie II wojny światowej we wsi Piórkowo w trzech nawzajem przeplatających  się nurtach: pogrzeb dzielnego partyzanta Janka Smyczka, retrospekcja z żywota głównego bohatera i innych mieszkańców Piórkowa oraz przemyślenia w formie małych esejów filozoficznych na różne tematy. Wszyscy Klubowicze przeczytali książkę, ale nie wszystkim przypadła ona do gustu. Uczestnicy dyskusji w ocenie dzieła podzielili się na dwa obozy. Mniejszość stanowili Ci (trzech do siedmiu), którzy w lekturze dopatrzyli się wartościowych zagadnień. Choćby charakterystykę społeczności zamieszkujących polską wieś w czasie II wojny światowej, ukazaną obrzędowość pogrzebową,  zadumę autora nad śmiercią, życiem i miłością. Zaś przeciwnicy i tych było więcej, negatywnie wyrażali się o książce. Swoją wypowiedź uzasadniali zbyt chaotyczną wielowątkową fabułą na dodatek przeplataną licznymi dygresjami. Zwłaszcza, iż nowe wątki i dygresje pojawiały się nieoczekiwanie i często nie miały ścisłego związku z wcześniejszym tematem. Dodawali, iż ironiczne, a wnet groteskowe podejście autora do wojny i historii Polski, wulgaryzmy, śmiałe sceny erotyczne mają też nie mały wpływ na negatywny odbiór tej publikacji. Jednomyślność zapanowała wśród dyskutantów, iż książka nie była łatwa w odbiorze.

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki

program fundacja orange