Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Klubowicze DKK spotkali się 26 stycznia 2018 r. aby podyskutować o książce "Ludzka rzecz" Pawła Potoroczyna. Jest to późny  debiut autora. Akcja powieści rozgrywa się w czasie II wojny światowej we wsi Piórkowo w trzech nawzajem przeplatających  się nurtach: pogrzeb dzielnego partyzanta Janka Smyczka, retrospekcja z żywota głównego bohatera i innych mieszkańców Piórkowa oraz przemyślenia w formie małych esejów filozoficznych na różne tematy. Wszyscy Klubowicze przeczytali książkę, ale nie wszystkim przypadła ona do gustu. Uczestnicy dyskusji w ocenie dzieła podzielili się na dwa obozy. Mniejszość stanowili Ci (trzech do siedmiu), którzy w lekturze dopatrzyli się wartościowych zagadnień. Choćby charakterystykę społeczności zamieszkujących polską wieś w czasie II wojny światowej, ukazaną obrzędowość pogrzebową,  zadumę autora nad śmiercią, życiem i miłością. Zaś przeciwnicy i tych było więcej, negatywnie wyrażali się o książce. Swoją wypowiedź uzasadniali zbyt chaotyczną wielowątkową fabułą na dodatek przeplataną licznymi dygresjami. Zwłaszcza, iż nowe wątki i dygresje pojawiały się nieoczekiwanie i często nie miały ścisłego związku z wcześniejszym tematem. Dodawali, iż ironiczne, a wnet groteskowe podejście autora do wojny i historii Polski, wulgaryzmy, śmiałe sceny erotyczne mają też nie mały wpływ na negatywny odbiór tej publikacji. Jednomyślność zapanowała wśród dyskutantów, iż książka nie była łatwa w odbiorze.

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki