UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

100 KSIĄŻEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - WYZWANIE CZYTELNICZE
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w wyzwaniu czytelniczym. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia na facebooku oraz w bibliotece.

 KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

 


Klubowicze DKK spotkali się 26 stycznia 2018 r. aby podyskutować o książce "Ludzka rzecz" Pawła Potoroczyna. Jest to późny  debiut autora. Akcja powieści rozgrywa się w czasie II wojny światowej we wsi Piórkowo w trzech nawzajem przeplatających  się nurtach: pogrzeb dzielnego partyzanta Janka Smyczka, retrospekcja z żywota głównego bohatera i innych mieszkańców Piórkowa oraz przemyślenia w formie małych esejów filozoficznych na różne tematy. Wszyscy Klubowicze przeczytali książkę, ale nie wszystkim przypadła ona do gustu. Uczestnicy dyskusji w ocenie dzieła podzielili się na dwa obozy. Mniejszość stanowili Ci (trzech do siedmiu), którzy w lekturze dopatrzyli się wartościowych zagadnień. Choćby charakterystykę społeczności zamieszkujących polską wieś w czasie II wojny światowej, ukazaną obrzędowość pogrzebową,  zadumę autora nad śmiercią, życiem i miłością. Zaś przeciwnicy i tych było więcej, negatywnie wyrażali się o książce. Swoją wypowiedź uzasadniali zbyt chaotyczną wielowątkową fabułą na dodatek przeplataną licznymi dygresjami. Zwłaszcza, iż nowe wątki i dygresje pojawiały się nieoczekiwanie i często nie miały ścisłego związku z wcześniejszym tematem. Dodawali, iż ironiczne, a wnet groteskowe podejście autora do wojny i historii Polski, wulgaryzmy, śmiałe sceny erotyczne mają też nie mały wpływ na negatywny odbiór tej publikacji. Jednomyślność zapanowała wśród dyskutantów, iż książka nie była łatwa w odbiorze.

Dyskusja na temat omawianej książkiDyskusja na temat omawianej książki

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange