Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W czasie ferii zimowych 2018 w bibliotece odbywały się spotkania dla dzieci pod hasłem "Rynianie z pasją". Każdego dnia inny gość opowiadał o swojej pasji, zaangażowaniu i osiągnięciach. Spotkaniom towarzyszyły zabawy manualne, edukacyjno-ruchowe, plastyczne lub sprawnościowe tematycznie nawiązujące do pasji gościa. Dzieci grały także w kręgle oraz jeździły na łyżwach.

Gościem pierwszego spotkania była Katarzyna Cantop, fascynatka popkultury japońskiej. Kasia opowiedziała dzieciom o anime, czyli japońskim filmie animowanym i stylu japońskiej animacji oraz mandze, czyli stylu japońskiego rysunku, najczęściej przybierającego formę komiksu. Wyjaśniła skąd się wywodzą oraz wytłumaczyła, iż często na podstawie mangi tworzy się właśnie anime. Zaprezentowała mangi swojego autorstwa, po czym uczestnicy spotkania tworzyli własne rysunki.

Spotkanie pod hasłem Manga i AnmimeSpotkanie pod hasłem Manga i AnmimeSpotkanie pod hasłem Manga i AnmimeSpotkanie pod hasłem Manga i Anmime

Podczas drugiego spotkania pod hasłem "Ogrodnictwo" gościliśmy Anetę Kuczyńską. Pani Aneta opowiedziała dzieciom czym zajmuje się na co dzień ogrodnik. Zaprezentowała efekty swojej pracy, czyli ogrody, w których pracowała. Przedstawiła dzieciom działanie programu do projektowania ogrodów "GardenPuzzle". Zaś na zakończenie dzieci z pomocą pani ogrodnik projektowały swoje wymarzone ogrody.

Spotkanie pod hasłem OgrodnictwoSpotkanie pod hasłem OgrodnictwoSpotkanie pod hasłem OgrodnictwoSpotkanie pod hasłem OgrodnictwoSpotkanie pod hasłem Ogrodnictwo

Podczas trzeciego spotkania gościliśmy w bibliotece Elżbietę Buczel i Annę Borożyńską. Obie panie poświęcają swój czas wolny na robótki ręczne. Podczas spotkania opowiedziały dzieciom o swojej pasji oraz zaprezentowały swoje wyroby. Następnie po krótkiej instrukcji ze strony pań i pod ich czujnym okiem dzieci wykonały własną biżuterię.

Spotkanie pod hasłem Robótki ręczneSpotkanie pod hasłem Robótki ręczneSpotkanie pod hasłem Robótki ręczneSpotkanie pod hasłem Robótki ręczneSpotkanie pod hasłem Robótki ręczne

Gościem czwartego spotkania pod hasłem "Modne fryzury" była Marta Cała. Pani fryzjerka i stylistka opowiedziała dzieciom o prawidłowej pielęgnacji włosów i o najnowszych trendach we fryzjerstwie, następnie zaprezentowała akcesoria używane przez fryzjerów. A na zakończenie uczesała każdą chętna osobę w modną fryzurę.

Spotkanie pod hasłem Modne fryzurySpotkanie pod hasłem Modne fryzurySpotkanie pod hasłem Modne fryzurySpotkanie pod hasłem Modne fryzury

Podczas piątego spotkania gościliśmy w bibliotece instruktora taekwondo, Jacka Załęskiego. Pan trener przedstawił historię tej koreańskiej sztuki walki polegającej na poddawaniu ciała kontroli umysłu i samodoskonaleniu przez regularne treningi. Następnie przeprowadził krótki kurs samoobrony i zaprezentował podstawowe techniki walki wręcz.

Zajęcia pod hasłem TeakwondoZajęcia pod hasłem TeakwondoZajęcia pod hasłem TeakwondoZajęcia pod hasłem TeakwondoZajęcia pod hasłem Teakwondo

Spotkanie pod hasłem KulinariaSpotkanie pod hasłem KulinariaSpotkanie pod hasłem KulinariaSpotkanie pod hasłem Kulinaria

Podczas siódmego spotkania gościliśmy w bibliotece miłośnika klocków LEGO, Jakuba Leonik. Kuba opowiedział dzieciom historię klocków LEGO oraz zaprezentował złożone przez siebie wcześniej zestawy. Następnie dzieci budowały z luźnych klocków wymyślone przez siebie pojazdy, postacie lub budowle.

Spotkanie pod hasłem LEGOSpotkanie pod hasłem LEGOSpotkanie pod hasłem LEGOSpotkanie pod hasłem LEGOSpotkanie pod hasłem LEGO

Wizyta na kręgielni w Hotelu "Zamek Ryn" uczestników spotkań feryjnych w bibliotece.

Wizyta na kręgielniWizyta na kręgielniWizyta na kręgielniWizyta na kręgielniWizyta na kręgielni

Gościem ósmego spotkania pod hasłem "Podróże rowerowe" była Adriana Banaszkiewicz-Gałas. Pani Adriana opowiedziała dzieciom o swoich wyprawach rowerowych oraz o tym jak bezpiecznie jeździć rowerem. Po tym wszyscy wspólnie bawili się w kalambury, a hasła zabawy dotyczyły oczywiście rowerów.

Spotkanie pod hasłem Podróże roweroweSpotkanie pod hasłem Podróże roweroweSpotkanie pod hasłem Podróże roweroweSpotkanie pod hasłem Podróże roweroweSpotkanie pod hasłem Podróże rowerowe

Wizyta na lodowisku w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku uczestników spotkań feryjnych w bibliotece.

Wizyta na lodowiskuWizyta na lodowiskuWizyta na lodowiskuWizyta na lodowisku