Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 listopada 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

NIEPODLEGŁA A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania w dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 15.00. Podczas zajęć dzieci zajmą się między innymi kodowaniem offline symboli narodowych.

WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poezją i prozą poświęcone Niepodległej w dniu 9 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00. Klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki odczytają fragmenty tekstów "Antologii Niepodległości".

126. spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sny wojenne", której autorem jest Marek Harny. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

83. spotkanie MDKK odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Grobowiec Lenina", której autorem jest David Remnick. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jak co roku, zimą Biblioteka Publiczna w Rynie zorganizowała w dniach 19 - 23 lutego 2018 r. kurs komputerowy dla seniorów pod hasłem "M@gia klikania". Celem kursu było zapoznanie osób w wieku 50+ z podstawową obsługa komputera i internetu. Zajęcia prowadził emerytowany nauczyciel informatyki mgr Zenon Prokopowicz. W kursie uczestniczyło 6 osób podzielonych na dwie grupy ranną i popołudniową. Każdy z uczestników miał do dyspozycji osobne stanowisko komputerowe. Kursanci zapoznali się z programem tekstowym OpenOffice i jego funkcjami, nauczyli się tworzenia folderów i plików, wyszukiwania informacji w internecie, komunikowania się przez internet przy użyciu konta pocztowego oraz facebook'a. Kursowi towarzyszyła wystawa "@bc użytkownika komputera". Zaś na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ryn, Józefa Karpińskiego. Certyfikaty zostały wręczone kursantom 20 marca 2018 r. podczas imprezy zorganizowanej z okazji obchodów Tygodnia z Internetem 2018.