Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Jak co roku, zimą Biblioteka Publiczna w Rynie zorganizowała w dniach 19 - 23 lutego 2018 r. kurs komputerowy dla seniorów pod hasłem "M@gia klikania". Celem kursu było zapoznanie osób w wieku 50+ z podstawową obsługa komputera i internetu. Zajęcia prowadził emerytowany nauczyciel informatyki mgr Zenon Prokopowicz. W kursie uczestniczyło 6 osób podzielonych na dwie grupy ranną i popołudniową. Każdy z uczestników miał do dyspozycji osobne stanowisko komputerowe. Kursanci zapoznali się z programem tekstowym OpenOffice i jego funkcjami, nauczyli się tworzenia folderów i plików, wyszukiwania informacji w internecie, komunikowania się przez internet przy użyciu konta pocztowego oraz facebook'a. Kursowi towarzyszyła wystawa "@bc użytkownika komputera". Zaś na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ryn, Józefa Karpińskiego. Certyfikaty zostały wręczone kursantom 20 marca 2018 r. podczas imprezy zorganizowanej z okazji obchodów Tygodnia z Internetem 2018.