TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Co w trawie piszczy?" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się
14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

SPOTKANIE Z MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 9.00 na spotkanie z autorką książek dla dzieci Marleną Popławską-Marek. Pisarka spotka sie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Rynie w małej sali gimnastycznej.

RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Rodzinnym Pikniku Czytelniczym, który odbędzie się 19 maja 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 na terenie zieleni przy Plaży Miejskiej w Rynie. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, gry, zabawy i turnieje, kiermasz książek i bookcrossing, pieczenie kiełbasek. Weź ze sobą kocyk i dołącz do nas.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 10, 17, 24 maja 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

121. spotkanie DKK odbędzie się 25 maja 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Służące", której autorem jest Kathryn Stockett. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

77. spotkanie MDKK odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto: Wyspa", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16, 23, 30 maja 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

w plataninie uczuc w iext46663145Ryńscy Klubowicze DKK popołudnie 20 kwietnia 2018 r. spędzili w czytelni biblioteki dyskutując o książce Gabrieli Gargaś "W plątaninie uczuć". To książka, której bohaterkami są trzy kobiety. Każda z nich ma inny status życiowy a łączy je przyjaźń. Dorota, mama dwójki chłopców, oddana żona, beznadziejnie zakochana w swoim mężu, który ją zdradza. Hanna, wieczna singielka, pnie się po stopniach kariery pracuje w międzynarodowej korporacji. Kalina, właścicielka butiku, żyje w nieformalnym związku z mężczyzną. Życie tych trzech przyjaciółek zmienia się diametralnie na skutek śmiertelnej choroby jednej z nich. W tej sytuacji muszą one zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami ale pomóc sobie nawzajem. Uczestnicy dyskusji podzielili się na dwie grupy. Jednym książka nie przypadła do gustu. Ci uznali ją za czytadło, zarzucając jej schematyczność fabuły, lekki styl i prosty język. Pozostali i tych było więcej wypowiadali się o książce dość ciepło. W sposób szczególny zwrócili uwagę na emocjonalną stronę powieści, która dostarczyła im niesamowitych doznań. Od śmiechu poprzez wzruszenie, smutek, łzy, wzburzenie i gniew. Ci byli też pod wrażeniem bezwarunkowej przyjaźń trzech kobiet. Zastanawiali się czy tego rodzaju uczucie w obecnym świecie jest realne. To oni uznali powieść za źródło życiowych mądrości, godnych przemyślenia i wartych poznania przez innych. Przytoczyli wiele cytatów. Oto jeden z nich: "Życie jest jak trampolina, od której trzeba się nieustannie odbijać. Udane i mniej udane skoki. Te wysokie, kiedy sięgamy gwiazd, i te niefortunne, po których spadamy na ziemię, mocno potłuczeni". Książka otrzymała 8 punktów na 10 możliwych.

program fundacja orange