Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

w plataninie uczuc w iext46663145Ryńscy Klubowicze DKK popołudnie 20 kwietnia 2018 r. spędzili w czytelni biblioteki dyskutując o książce Gabrieli Gargaś "W plątaninie uczuć". To książka, której bohaterkami są trzy kobiety. Każda z nich ma inny status życiowy a łączy je przyjaźń. Dorota, mama dwójki chłopców, oddana żona, beznadziejnie zakochana w swoim mężu, który ją zdradza. Hanna, wieczna singielka, pnie się po stopniach kariery pracuje w międzynarodowej korporacji. Kalina, właścicielka butiku, żyje w nieformalnym związku z mężczyzną. Życie tych trzech przyjaciółek zmienia się diametralnie na skutek śmiertelnej choroby jednej z nich. W tej sytuacji muszą one zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami ale pomóc sobie nawzajem. Uczestnicy dyskusji podzielili się na dwie grupy. Jednym książka nie przypadła do gustu. Ci uznali ją za czytadło, zarzucając jej schematyczność fabuły, lekki styl i prosty język. Pozostali i tych było więcej wypowiadali się o książce dość ciepło. W sposób szczególny zwrócili uwagę na emocjonalną stronę powieści, która dostarczyła im niesamowitych doznań. Od śmiechu poprzez wzruszenie, smutek, łzy, wzburzenie i gniew. Ci byli też pod wrażeniem bezwarunkowej przyjaźń trzech kobiet. Zastanawiali się czy tego rodzaju uczucie w obecnym świecie jest realne. To oni uznali powieść za źródło życiowych mądrości, godnych przemyślenia i wartych poznania przez innych. Przytoczyli wiele cytatów. Oto jeden z nich: "Życie jest jak trampolina, od której trzeba się nieustannie odbijać. Udane i mniej udane skoki. Te wysokie, kiedy sięgamy gwiazd, i te niefortunne, po których spadamy na ziemię, mocno potłuczeni". Książka otrzymała 8 punktów na 10 możliwych.