UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

w plataninie uczuc w iext46663145Ryńscy Klubowicze DKK popołudnie 20 kwietnia 2018 r. spędzili w czytelni biblioteki dyskutując o książce Gabrieli Gargaś "W plątaninie uczuć". To książka, której bohaterkami są trzy kobiety. Każda z nich ma inny status życiowy a łączy je przyjaźń. Dorota, mama dwójki chłopców, oddana żona, beznadziejnie zakochana w swoim mężu, który ją zdradza. Hanna, wieczna singielka, pnie się po stopniach kariery pracuje w międzynarodowej korporacji. Kalina, właścicielka butiku, żyje w nieformalnym związku z mężczyzną. Życie tych trzech przyjaciółek zmienia się diametralnie na skutek śmiertelnej choroby jednej z nich. W tej sytuacji muszą one zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami ale pomóc sobie nawzajem. Uczestnicy dyskusji podzielili się na dwie grupy. Jednym książka nie przypadła do gustu. Ci uznali ją za czytadło, zarzucając jej schematyczność fabuły, lekki styl i prosty język. Pozostali i tych było więcej wypowiadali się o książce dość ciepło. W sposób szczególny zwrócili uwagę na emocjonalną stronę powieści, która dostarczyła im niesamowitych doznań. Od śmiechu poprzez wzruszenie, smutek, łzy, wzburzenie i gniew. Ci byli też pod wrażeniem bezwarunkowej przyjaźń trzech kobiet. Zastanawiali się czy tego rodzaju uczucie w obecnym świecie jest realne. To oni uznali powieść za źródło życiowych mądrości, godnych przemyślenia i wartych poznania przez innych. Przytoczyli wiele cytatów. Oto jeden z nich: "Życie jest jak trampolina, od której trzeba się nieustannie odbijać. Udane i mniej udane skoki. Te wysokie, kiedy sięgamy gwiazd, i te niefortunne, po których spadamy na ziemię, mocno potłuczeni". Książka otrzymała 8 punktów na 10 możliwych.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange