TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Co w trawie piszczy?" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się
14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

SPOTKANIE Z MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 9.00 na spotkanie z autorką książek dla dzieci Marleną Popławską-Marek. Pisarka spotka sie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Rynie w małej sali gimnastycznej.

RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Rodzinnym Pikniku Czytelniczym, który odbędzie się 19 maja 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 na terenie zieleni przy Plaży Miejskiej w Rynie. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, gry, zabawy i turnieje, kiermasz książek i bookcrossing, pieczenie kiełbasek. Weź ze sobą kocyk i dołącz do nas.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 10, 17, 24 maja 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

121. spotkanie DKK odbędzie się 25 maja 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Służące", której autorem jest Kathryn Stockett. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

77. spotkanie MDKK odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto: Wyspa", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16, 23, 30 maja 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

upadek arkadii01Ryńska młodzież spotkała się 21 kwietnia 2018 r.przy książce "Upadek Arkadii" autorstwa niemieckiego pisarza Kaia Meyera. Książka opowiada losy zakazanej miłości Rosie i Alessandra, którzy w wyniku zawikłanych wydarzeń zostają zmuszeni do ucieczki. Tak się składa, że młodzi ludzie są "głowami" dwóch mafii. Z powodu nietypowego sposobu prowadzenia interesów Rosie przybywa wrogów. Również młody capo klanu Carnevare nie cieszy się popularnością wśród członków własnej rodziny. Gdy ktoś próbuje wrobić ich w morderstwo, a cała sycylijska policja mobilizuje siły, by ich złapać, kochankowie rzucają się w wir szalonej ucieczki. Klubowicze przyjęli książkę ze średnim entuzjazmem, ze względu na ich zdaniem nieadekwatne do wydarzeń zachowanie pary głównych bohaterów. Jeden z uczestników spotkania przyznał, że to było nawet żałosne kiedy opis w książce przekonywał czytelnika w jak dramatycznych okolicznościach znaleźli się Rosie i Alessandro, a oni zamiast szukać wyjścia z sytuacji, szukać sposobu na wyjaśnienie, ocalenie życia, układać plan, cokolwiek, "bezsensownie się miziali". Ich zdaniem w oczy rzucały się także rozpoczęte liczne wątki poboczne, które autor z sobie tylko znanych powodów porzucał w połowie realizowania na koszt "dalszego oh, ah i jeszcze". Młodzież uznała, że dobrej fantasy, nie przystoją tak tendencyjnie potraktowane wątki mafijne, które ograniczają się do telenowelowych dramatów i rozlicznych wyznań miłości.

program fundacja orange