Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

........................................................................................................................................................................

PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

 KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.


Dnia 26 kwietnia 2018 r. ryńska biblioteka zaprosiła kolejny raz na spotkanie z "Teatrem przy Stoliku". Przybyłych do biblioteki powitała Dyrektor, Maria Tuczyńska. A następnie odczytała list od opiekuna Teatru przy Stoliku, Elżbiety Lenkiewicz, która tego dnia nie mogła osobiście przybyć do Rynu, aby przedstawić aktorów i w kilku zdaniach przybliżyć sztukę. Tym razem aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Artur Steranko odczytali sztukę francuskiej autorki Dany Laurent pt. "Rola życia". Jej akcja rozgrywała się za kulisami paryskiego teatru. Do występu w przedstawieniu przygotowywał się Pierre. Towarzyszyła mu garderobiana Mathilde. Rozhisteryzowany i egocentryczny aktor w trakcie rozmowy z Mathilde dowiedział się, że jest ojcem jej piętnastoletniej córki. Jak się w tej roli życia odnalazł nasz bohater? Mogła ocenić to licznie zgromadzona w bibliotece publiczność. Było i śmiesznie i gorzko. Jak w życiu…

 

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange