Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W kwietniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze zajęcia poświęcone były obchodom Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, odbyły się 5 kwietnia i nosiły tytuł "My jesteśmy mole książkowe". Podczas zajęć bibliotekarka opowiedziała dzieciom o historii tego święta. Następnie maluchy wysłuchały fragmentu z książki "Za półką z książkami" Jolanta Hartwig-Sosnowska. Wzięły udział w zabawie ruchowej "Poszukiwanie bibliotecznych moli" oraz wykonały pracę plastyczna polegająca na zaprojektowaniu mieszkania dla moli, które mieści się gdzieś na regale z książkami.

Podczas drugich zajęć, które odbyły się 12 kwietnia i nosiły tytuł "Nasze wady i zalety" dzieci wysłuchały opowiadania "Księżniczka Nieśmieszka" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek, mamę Weroniki uczęszczającej na zajęcia Klubu Malucha. Rozmawiały z bibliotekarką na temat opowiadania, w którym grymaśna i złośliwa Iza zmienia się dzięki Weronice w miłą i uprzejmą dziewczynkę. W opowiadaniu tym przytoczony został także wiersz "Piłka" Doroty Gellner. W związku z tym dzieci wzięły udział w kilku zabawach zręcznościowych z wykorzystaniem rożnych piłek. Zaś na zakończenie kolorowały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

2 piłka 102 piłka 14

Trzecie spotkanie odbyło się 19 kwietnia i nosiło tytuł "Nasi czworonożni przyjaciele". W spotkaniu uczestniczył nietypowy gość, Gacuś, pies rasy yorkshire terrier i jego właścicielka Katarzyna Lubowiecka. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o właściwej pielęgnacji psa i zaprezentowała akcesoria używane przez Gacka. Następnie maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Król Gacuś Pierwszy" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek. Rozmawiały z bibliotekarką o przygodach Króla Gacusia i jego królestwie. Narysowały portret Króla Gacusia Pierwszego. A na zakończenie obejrzały książki o psach i bardzo chętnie je wypożyczały.

3 gacek