UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

W kwietniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze zajęcia poświęcone były obchodom Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, odbyły się 5 kwietnia i nosiły tytuł "My jesteśmy mole książkowe". Podczas zajęć bibliotekarka opowiedziała dzieciom o historii tego święta. Następnie maluchy wysłuchały fragmentu z książki "Za półką z książkami" Jolanta Hartwig-Sosnowska. Wzięły udział w zabawie ruchowej "Poszukiwanie bibliotecznych moli" oraz wykonały pracę plastyczna polegająca na zaprojektowaniu mieszkania dla moli, które mieści się gdzieś na regale z książkami.

Podczas drugich zajęć, które odbyły się 12 kwietnia i nosiły tytuł "Nasze wady i zalety" dzieci wysłuchały opowiadania "Księżniczka Nieśmieszka" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek, mamę Weroniki uczęszczającej na zajęcia Klubu Malucha. Rozmawiały z bibliotekarką na temat opowiadania, w którym grymaśna i złośliwa Iza zmienia się dzięki Weronice w miłą i uprzejmą dziewczynkę. W opowiadaniu tym przytoczony został także wiersz "Piłka" Doroty Gellner. W związku z tym dzieci wzięły udział w kilku zabawach zręcznościowych z wykorzystaniem rożnych piłek. Zaś na zakończenie kolorowały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

2 piłka 102 piłka 14

Trzecie spotkanie odbyło się 19 kwietnia i nosiło tytuł "Nasi czworonożni przyjaciele". W spotkaniu uczestniczył nietypowy gość, Gacuś, pies rasy yorkshire terrier i jego właścicielka Katarzyna Lubowiecka. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o właściwej pielęgnacji psa i zaprezentowała akcesoria używane przez Gacka. Następnie maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Król Gacuś Pierwszy" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek. Rozmawiały z bibliotekarką o przygodach Króla Gacusia i jego królestwie. Narysowały portret Króla Gacusia Pierwszego. A na zakończenie obejrzały książki o psach i bardzo chętnie je wypożyczały.

3 gacek

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange