TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Co w trawie piszczy?" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się
14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

SPOTKANIE Z MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 9.00 na spotkanie z autorką książek dla dzieci Marleną Popławską-Marek. Pisarka spotka sie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Rynie w małej sali gimnastycznej.

RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Rodzinnym Pikniku Czytelniczym, który odbędzie się 19 maja 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 na terenie zieleni przy Plaży Miejskiej w Rynie. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, gry, zabawy i turnieje, kiermasz książek i bookcrossing, pieczenie kiełbasek. Weź ze sobą kocyk i dołącz do nas.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkania odbędą się: 10, 17, 24 maja 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

121. spotkanie DKK odbędzie się 25 maja 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Służące", której autorem jest Kathryn Stockett. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

77. spotkanie MDKK odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Meto: Wyspa", której autorem jest Yves Grevet. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16, 23, 30 maja 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

W kwietniu 2018 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. Pierwsze zajęcia poświęcone były obchodom Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, odbyły się 5 kwietnia i nosiły tytuł "My jesteśmy mole książkowe". Podczas zajęć bibliotekarka opowiedziała dzieciom o historii tego święta. Następnie maluchy wysłuchały fragmentu z książki "Za półką z książkami" Jolanta Hartwig-Sosnowska. Wzięły udział w zabawie ruchowej "Poszukiwanie bibliotecznych moli" oraz wykonały pracę plastyczna polegająca na zaprojektowaniu mieszkania dla moli, które mieści się gdzieś na regale z książkami.

Podczas drugich zajęć, które odbyły się 12 kwietnia i nosiły tytuł "Nasze wady i zalety" dzieci wysłuchały opowiadania "Księżniczka Nieśmieszka" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek, mamę Weroniki uczęszczającej na zajęcia Klubu Malucha. Rozmawiały z bibliotekarką na temat opowiadania, w którym grymaśna i złośliwa Iza zmienia się dzięki Weronice w miłą i uprzejmą dziewczynkę. W opowiadaniu tym przytoczony został także wiersz "Piłka" Doroty Gellner. W związku z tym dzieci wzięły udział w kilku zabawach zręcznościowych z wykorzystaniem rożnych piłek. Zaś na zakończenie kolorowały ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

2 piłka 102 piłka 14

Trzecie spotkanie odbyło się 19 kwietnia i nosiło tytuł "Nasi czworonożni przyjaciele". W spotkaniu uczestniczył nietypowy gość, Gacuś, pies rasy yorkshire terrier i jego właścicielka Katarzyna Lubowiecka. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o właściwej pielęgnacji psa i zaprezentowała akcesoria używane przez Gacka. Następnie maluchy wysłuchały opowiadania pt. "Król Gacuś Pierwszy" napisanego przez Izabelę Paulinę Przeorek. Rozmawiały z bibliotekarką o przygodach Króla Gacusia i jego królestwie. Narysowały portret Króla Gacusia Pierwszego. A na zakończenie obejrzały książki o psach i bardzo chętnie je wypożyczały.

3 gacek

program fundacja orange