UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6 i 13 czerwca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

WIZYTA W BAJKOLANDZIE
Wizyta najaktywniejszych uczestników spotkań Klubu Malucha w Bajkolandzie w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 18.00. Szczegółowe informacje w bibliotece.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

78. spotkanie MDKK odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

RAJD ROWEROWY - ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ
Zapraszamy miłosników rowerów, książek i bibliotek do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym ph. "Odjazdowy Bibliotekarz" w dniu 16 czerwca 2018 r. (sobota). Start o godz. 9.00 z placu przed budynkiem biblioteki. Zapisy osobiście w bibliotece do dnia 14 czerwca 2018 r. (czwartek). Trasa Przejazdu: Ryn – Rybical – Skorupki – Ławki – Ryn. Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

122. spotkanie DKK odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów). Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Dom Augusty", której autorem jest Majgull Axelsson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Z okazji obchodów Majowego Święta Książki gościliśmy w bibliotece dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rynie. Podopieczni Anny Kociukiewicz z grupy "Żabki" odwiedzili nas 10 maja 2018 r., 15 maja przybyły do nas "Ważki" z wychowawcą Janiną Kisielak, zaś 30 maja gościliśmy "Sterników" z wychowawcą Danutą Bujwid. Podczas wizyt przedszkolaki:

• zwiedziły bibliotekę,
  • obejrzały czasopisma, książeczki i audiobooki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz najmniejszą i największą książkę w bibliotece,
  • dowiedziały się jak należy dbać o książki,
  • poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych,
  • wysłuchały baśni "Ali-Baba i czterdziestu rozbójników" z księgi "Baśnie tysiąca i jednej nocy",
  • zaśpiewały swoja uluboną piosenkę.

Na zakończenie bibliotekarka poczęstowała maluchy cukierkami, a one wręczyły jej własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Dla części dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale obiecały, że nie ostatnia.

Wizyta 'Żabek'Wizyta 'Żabek'Wizyta 'Żabek'

2 Ważki 9