PROJEKT "NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ"
Zapraszamy na Niecodziennie Spotkania z Kulturą w naszej Bibliotece! Szczegółowy plan wydarzeń poniżej.

We wrześniu 2018 r.
Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu na miejscu w ryńskiej bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO
Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wraz z innymi wybranego fragmentu dzieła. Akcja odbędzie się 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 przy fontannie. Zachęcamy posiadaczy własnego egzemplarza "Przedwiośnia" do zabrania ze sobą w celu otrzymania pamiątkowego stempla z logo akcji.

CITTASLOW A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania, które odbędą się 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w czytelni.

124. spotkanie DKK odbędzie się 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

81. spotkanie MDKK odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Truskawkowe pola", której autorem jest Jordi Sierra i Fabra.  Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

ŚLIMACZYM TROPEM - PODCHODY
Zapraszamy osoby od 13 roku życia do udziału w podchodach, które odbędą się 30 września 2018 r. (niedziela) w godz. 10.00-14.00. Regulamin i karta zgłoszenia w bibliotece. Zapisy przyjmujemy do czwartku 27 września.

Z okazji obchodów Majowego Święta Książki gościliśmy w bibliotece dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rynie. Podopieczni Anny Kociukiewicz z grupy "Żabki" odwiedzili nas 10 maja 2018 r., 15 maja przybyły do nas "Ważki" z wychowawcą Janiną Kisielak, zaś 30 maja gościliśmy "Sterników" z wychowawcą Danutą Bujwid. Podczas wizyt przedszkolaki:

• zwiedziły bibliotekę,
  • obejrzały czasopisma, książeczki i audiobooki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz najmniejszą i największą książkę w bibliotece,
  • dowiedziały się jak należy dbać o książki,
  • poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych,
  • wysłuchały baśni "Ali-Baba i czterdziestu rozbójników" z księgi "Baśnie tysiąca i jednej nocy",
  • zaśpiewały swoja uluboną piosenkę.

Na zakończenie bibliotekarka poczęstowała maluchy cukierkami, a one wręczyły jej własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Dla części dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale obiecały, że nie ostatnia.

Wizyta 'Żabek'Wizyta 'Żabek'Wizyta 'Żabek'

2 Ważki 9

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange